10 עובדות מרתקות שהגוף האנושי עושה ממש מתחת לאף שלנו

בעוד שהתגליות המדעיות של היום שופכות אור על דברים כה רבים ישנם סרטי פנטזיה שם בחוץ שנראים אפילו יותר מציאותיים ממה שאנחנו עשויים לקרוא בירחונים המדעיים. אפילו אם אנחנו רק מדברים על דברים שקשורים בגוף האנושי – הם יכולים להפוך השראה לגיבור על חדש. לטעום עם האף שלנו? עין סופר מהירה? כל אלה יכולים להיחשב ככוחות על.

צוות האתר שלנו לא יכול היה להתעלם מהתגליות עוצרות הנשימה הללו, אז הכנו רשימה של כמה מהם כדי שקוראינו יוכלו להתוודע אליהם.


אפקט פינוקיו הוא אמיתי


© shutterstock.com

הדמות המוכרת נראית כאילו היא מבוססת על עובדות אמיתיות. המחקר מאשר כי כשאנחנו משקרים, זה משתקף בפנינו. טמפרטורת האף שלנו והאיזור סביב העיניים שלנו עולה, והם מתחממים.


הצחוק שלנו הורג את הכאב שלנו


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

בעוד שרובנו מאמינים כי צחוק הוא בריא באופן כללי, רק לאחרונה זה באמת נבדק. והמחקר מראה כי צחוק משחרר כימיקלים במוח שגורמים לנו להרגיש טוב ויכולים אף להקל על כאב.

שעוות אוזניים מתפקדת כמנקה


© Depositphotos.com

רבים מאיתנו תמיד חשוב שיש לנקות את שעוות האוזניים על בסיס יומיומי מטעמי הגיינה. בכל מקרה, המדע מוכיח כי ההיפך הוא הנכון. שעוות אוזניים בעצמה מנקה את תעלת האוזן ומגנה עליה מפני זיהומים. הסרתה עשויה לגרום לנו יותר נזק מתועלת, לכן מומלץ לנקותה רק משטח הפנים של האוזן.

השיער שלנו יודע מתי אנחנו ישנים


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

זקיקי השיער שלנו יכולים לספר לנו רבות אודות הרגלי השינה שלנו. הם מנטרים ומכילים את השעון הביולוגי שלנו שקובע את הרגלי השינה שלנו, כך לדברי חוקרים. בעזרת שימוש בתאים מזקיקי השיער שלנו בלבד, בעתיד יהיה אפשר לסייע לאנשים הסובלים מבעיות שינה.


הגוף שלנו דורש תנומה אחרי ארוחת הצהריים


© shutterstock.com

לזה אין קשר כלל וכלל למזון אותו אנחנו אוכלים בעת ארוחת הצהריים. הסיבה לכך טמונה בשעון הביולוגי שלנו. השעון הביולוגי שולח אותות כ-7 עד 9 שעות לאחר שאנחנו מתעוררים והאותות הללו גורמים לנו לחוש עייפות.

מצמוץ עובד כמעין ״מנוע״ עבורנו


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אנחנו מבלים כ-44 דקות בשעות הערות שלנו (ביום אחד) עם העיניים שלנו עצומות בשל מצמוץ, והעניין הוא פעל פונקציונלית חשובה עבורנו. לא רק שזה אומר על העיניים לחות ומגן מפני גופים זרים זה גם עוזר לנו לנוח. המוח שלנו משתמש ברגעים קטנים של עצימת עיניים גם כדי להוריד את המתח.

הקיבה שלנו מגינה על המערכת החיסונית שלנו


© Depositphotos.com© pixabay.com

המערכת החיסונית שלנו חשובה מאוד לבריאות שלנו ועוזרת לנו להילחם באיומים חיצוניים. בכל מקרה, היא זקוקה למעט עזרה. כאן הקיבה שלנו נכנסת לתמונה – חומציות הקיבה עוצרת את רוב החיידקים שחודרים לגוף דרך המזון שאנחנו אוכלים.

בעיניים שלנו יש את השרירים המהירים ביותר בגוף


© shutterstock.com© shutterstock.com

השריר המהיר ביותר בגוף שלנו הוא השריר העין החוגי בעיניים שלנו. הוא כל כך מהיר שהוא נכנס לספר השיאים של גינס. יש לנו שניים כאלה, אחד בכל עין, והם שולטים בפעולת הסגירה של העפעף. אם גוף זר מנסה לחדור לעין שלנו, הוא סוגר את העין תוך 0.1 מילישנייה (0.1 שניות).

יש לנו בולמי זעזועים בכל הגוף


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מדענים גילו את המבנה המולקולרי בגוף שלנו שמתפקד כ״בולם זעזועים״ עבורנו. מדענים טוענים כי הממצאים שופכים אור על השאלה האם הגוף שלנו מאכסן את הרקמות החיות שלנו מבלי שייקרע לגזרים תוך כדי אינטרקציה עם כל כך הרבה חלקים נעים.

האף שלנו אחראי גם לתפיסת הטעם שלנו


© Depositphotos.com

חוש הריח שלנו הוא, למעשה, אחראי ל-80% ממה שאנחנו טועמים. בלעדיו, היינו טועמים רק טעמים מתוקים, מלוחים, חמוצים ומרירים. כל שער הטעמים מגיעים למעשה מהריח. זו הסיבה מדוע, כשאנחנו מקוררים האף שלנו נסתם ורוב המזונות נדמים כחסרי טעם.

על אילו מאפיינים פיזיים נוספים אתם שמעתם?