10 עצות שיעזרו לכם להבין האם עוברת תקופה קשה על האהובים שלכם?

אם חברים שלכם או האדם היקר לליבכם עובר תקופה קשה, זה אך טבעי שיתעורר בכם הרצון לעזור, אך לפעמים אנחנו פשוט לא יודעים מאיפה להתחיל. ישנם סימנים מסוימים שמצביעים על כך שחבר או אהוב לא רק מתמודד עם אתגרים יומיומיים אלא גם בעיות גדולות ורציניות יותר.

צוות האתר שלנו זיהה 10 סימנים שמצביעים על כך שהפרטנר או החבר שלכם מבקש עזרה מבלי לומר דבר. נשמח אם תקראו כדי ללמוד עוד אודות הסימנים הללו


יש להם התפרצויות רגשיות

לכולנו יש זמנים בהם אנחנו צריכים לתת לרגשות שלנו לפרוץ. אך ההבדל בין ביטוי בריא ובלתי בריא הוא האופן שבו הרגשות תואמות את המצב. אם החבר או הפרטנר שלכם מתחיל להגיב לכל מיני התרחשויות קטנות בכעס עצום, עצבות או אושר שאינם תואמים את הסיטואציה, זה עשוי להיות סין לכך שהוא זקוק לעזרה. האופן בו אנשים מביעים את רגשותיהם משתנה, אך עליכם לחפש אחר שינויים גדולים ו/או מהירים במצב הרגשי שלהם


הם ישנים יותר מדי או בקושי ישנים

פיהוק מתמיד, עפעפיים כבדות ורצון עז לנמנם במהלך היום הם סימנים לעייפות רצינית. מצב זה מתרחש כאשר האהוב שלכם או אחד החברים מתקשה לישון במהלך הלילה, או ההפך, ישן יותר מדי, במיוחד במהלך היום. שינה מרובה במהלך היום עשויה להיות סימן לדיכאון או להפרעות חרדה, כך לדברי פסיכולוגים.

הם מפגינים התנהגות אימפולסיבית ומסוכנת

ייתכן והם רוצים לנסות פעילויות אקסטרים, כמו קפיצת בנג׳י, או אולי לחיות את חייהם מבלי לדאוג לעצמם בצורה יאותה בזמן שהם מתעסקים באש, גז או בחשמל. התנהגות מסוכנת כזו ויכולות התמודדות מינמיליות עשויות לאותת על כך שהיקרים ללבכם מתמודדים עם משהו מבחינה רגשית. אם לאחר זמנים של ״היי באקסטרים״ מגיע תקופה של אפתיה מוחלטת, רכבת ההרים הנפשית הזו עשויה להוביל את החבר או הפרטנר שלכם לתשישות רגשית. זה גם עשוי להיות הסימן שלכם להתערב.

ישנו שינוי מהיר במראה שלהם

אחת השינויים שקל ביותר להבחין בהם הוא המשקל של הפרטנר שלכם. עלייה רצינית במשקל או אובדנה עשויים להיות סימן לחוסר איזון רגשי. שינויים במראה אינם בהכרח קשורים לעלייה במשקל. שימו לב אם לפרטנר שלכם אכפת מההיגיינה או מהמראה שלו, כפי שהיה אכפת להם בעבר.


הם מרגישים טרודים וחסרי מנוחה

התלהבות יתרה היא סימן למתח רגשי וחוסר מנוחה. כשזה מתרחש, החבר או הפרטנר שלכם עשוי להתעצבן בקלות או לחוש כאילו הם חייבים להיות בתנועה מתמדת. זהו רגש טבעי. אך זה גם עשוי להתרחש כשהם נמצאים במתח רב. לכן, אם במקום להירגע וליהנות מזמנם הפנוי הם מתחילים לחפש פעילויות רבות ותחביבים עבור עצמם, זה עשוי להיות סימן לכך, שכרגע, הם לא יציבים מבחינה נפשית.

הם מתקשים להתערות בחברה

כולנו זקוקים להיות לבד לפעמים, אך אם האהובים שלכם רוצים להיות לבדם באופן קבוע, זה עשוי להיות סימן לכך שהם מתמודדים עם בעיות רגשיות רבות. אם היקרים לכם מתחילים לבטל תוכניות, להראות התנהגות אנטי-חברתית, ולהיסגר גם בפני האנשים הקרובים אליהם, סימן לכך שהם מתמודדים עם משהו.

הם סובלים מ׳ערפל מוחי׳ ונראים פזורי דעת

כשאדם סובל מ׳ערפל מוחי׳, הוא מתקשה להתרכז כמו בדרך כלל. הוא עשוי לחוש נמלול במחשבותיו וברגשותיו, ועשוי להתייחס לפעילויות היומיום ככאלו שדורשות מאמץ רב. הוא עשוי להתקשות לחשוב בצלילות, ולהתקשות בתכנון תוכניות. זה נורמלי להרגיש כך מעת לעת כשאנחנו במתח, אך אם זה קורה לחבר שלכם לעתים קרובות מדי, זו עשויה להיות נורת אזהרה.

הם מותחים ביקורת רבה

אם אדם ביקורתי כלפי עצמו, זה בריא. זה עוזר לנו להתמודד עם מכשולים ולמרק את ההישגים שלנו. אך אם האדם היקר לכם ביקורתי מדי כלפי עצמו, או מתחיל גם להאשים את עצמו על הכישלונות הזעירים ביותר, זה עשוי להיות סימן לכך שהוא בדיכאון.

הביקורת הקטנה ביותר מתחילה להטריד אותם

ביקורת מרובה יכולה להטריד כל אדם, אך אם האדם היקר לכם מתחיל להגזים בתגובתו, אפילו נוכח ההערות הבונות הקלות ביותר, זה עשוי להיות סימן לכך שמשהו לא כשורה. אם הם רגילים לתקשר כהלכה ולהגיב בצורה הולמת לכישלונות זעירים וכעת בעיות היומיום מרגישות כמו מלח על פצע, אולי מוטב לשים לב מקרוב למצבם הכללי. ייתכן והם מתמודדים עם דיכאון, ותגובה מוגזמת לביקורת יכולה להיות האות לכך.

הם חושבים יתר על המידה

הם עשויים להתחיל לדבר על כל הדברים שהם עשו לא כשורה. הם מחילים להטיל ספק בכל החלטה שאי פעם קיבלו וכל התרחישים הגרועים ביותר קופצים לראש. חשיבת יתר זו עשויה להיות סימן לכך שהם מתחילים לפתח דיכאון, וזה גם עשוי להיות סימן לכך שהאדם היקר לכם נמצא במתח רב.

איזה דבר החבר/האהוב שלכם עושה ומאותת לכם שמשהו לא בסדר?