10 עצות שכל זוג צריך לזכור אם הם רוצים לחיות ׳באושר ועושר עד עצם היום הזה׳

עבור זוגות נשואים או פרטנרים שנמצאים יחד מזה זמן רב, זה נורמלי לראות אובדן של הניצוץ הראשוני. כל זוג יוצא בסופו של דבר מהשלב הקרוי בפי כל ׳שלב ירח הדבש׳. ואז מגיעה ההבנה שמערכת יחסים בחיים האמיתיים לא דומה כלל לסרטים הרומנטיים האהובים עלינו.

בעולם האמיתי, מערכות יחסים עוסקות פחות בניצוצות ויותר בשמירת הגחלת. אז צוות האתר שלנו ערך רשימה של עצות בענייני אהבה שיעזרו לזוגות לזכות מחדש בהערכה לבני הזוג שלהם.


תרגלו נשיקה בת 6 שניות

האם אי פעם תזמנתם את משך הנשיקה שלכם עם הפרטנר? דוקטור ג׳ון גוטמן, מייסד מכון גוטמן (Gottman Institute), מציע לנו לנשק את הפרטנרים שלנו במשך 6 שניות לפחות.


הרעיון הבסיסי מאחורי זה הוא ש-6 שניות מעודדות אותנו לשים לב לנשיקה שלנו, מאשר בהשוואה לנשיקה זריזה על הלחי. זהו מספיק זמן כדי להתחבר בצורה משמעותית עם הפרטנר שלכם, אבל לא זמן ארוך דיו כדי שתפספסו את האוטובוס לעבודה. זה גם בונה הערכה ומחזק את החיבה בין בני הזוג.

למדו את שפת האהבה האחד של השנייה

הרעיון של ׳חמש שפות האהבה׳ נוצר ע״י היועץ והכומר גארי צ׳אפמן. בקצרה, אלו הם 5 הדרכים העיקריות בהן אנחנו מעדיפים להראות את אהבתנו, וכיצד אנחנו רוצים שיראו לנו אהבה בחזרה.

כדי לעזור ולשמור על הפרטנר שלכם מאושר, לימוד הדרך המועדפת עליו לקבל אהבה יכול לחולל פלאים ולשמור על הגחלת. ראו אילו מן השפות נוגעת לפרטנר שלכם יותר מכל:

* מתנות
* מעשה שירותי
* מילות אשרור וחיזוק
* זמן איכות
* מגע פיזי

השתמשו בקוד מיוחד שרק אתם והפרטנר שלכם יודעים
פרט לתחושה שזה יכול לגרום לכם, כאילו אתם סוכנים חשאיים (שזה תמיד מגניב), מילת קוד יכולה לסייע לזוגות להיחלץ מרגעים בלתי נעימים. זה יכול להיות משהו מטופש כמו לומר ״גוואקמולי״ כשרוצים לעזוב מקום או מאורע מסוים. לכן, לדוגמה, אם הפרטנר שלכם רוצה לעזוב מקום, הוא/היא יכולים פשוט לומר ״גוואקמולי״ וללכת להביא את הרכב.


דוגמה נוספת, זוגות יכולים להשתמש במילת קוד לפסק זמן כשהם באמצע וויכוח סוער. זה משמש כמעין בלם חירום. הם יכולים להעריך מאוחר יותר אם פסק הזמן היה נחות, אבל חוץ מזה זה יכול להעניק לכם זמן לחשוב על מה שקרה ולקבל קצת פרספקטיבה.

״אני יכול/ה לעזור לך?״ הם 3 מילים עוצמתיות יותר מ״אני אוהב אותך״

כשאתם רואים את הפרטנר שלכם מקפל כביסה, מכין ארוחת ערב או מכסח את הדשא, אין דבר מתוק יותר מאשר להושיט להם יד. לא רק שזה עוזר לסיים את המטלה מהר יותר, אתם גם יכולים לזכות בנקודות זכות אצל הפרטנר שלכם.

אפילו טוב יותר, בכל הנוגע לעבודות הבית, זוג יכול לשבת ולנהל שיחה הולמת לגבי חלוקת האחריות. אם הפרטנר שלכם מתקשה בביצוע מטלה מסוימת, הבינו את הסיבות שלו והציעו פשרות.

חפשו נושאי שיחה עמוקים יותר

הבחינו כיצד לפעמים שיחות בין זוגות שנמצאים יחד זמן רב מתנקזים לשאלות גנריות כמו, ׳מה יש לאכול?׳ או ׳מתי את/ה חוזר/ת הביתה?׳ זוגות רבים שוקעים בשגרת היום שלהם ולפעמים שוכחים לעצור ולנהל שיחה משמעותית עם היקרים להם.

מציאת נושאי שיחה עמוקים יותר לא רק מתחזקת את הקשר אלא מאפשרת לפרטנר ללמוד עליכם יותר. זקוקים לרעיונות? תוכלו למצוא הצעות לנושאים בלינק הזה.

דברו פחות, הקשיבו יותר

חשוב לציין שכשהפרטנר שלכם מוציא קיטור, הוא לא בהכרח זקוק לפתרון לבעיה. רוב הזמן, הם רק רוצים שתקשיבו.

התמיכה הנפשית שאתם מעניקים באמצעות הקשבה היא חשובה באותה המידה, אם לא יותר מאשר הצעת פתרונות פרקטיים. הילחמו בדחף להיות הגיבורים שפותרים את הבעיות של הפרטנר, ובמקום היו חברים שמודעים לבעיות של בן הזוג ומנחמים אותם שהכל יהיה בסדר בסוף.

תיהנו מרגעים של שקט

אזהרת ספוילר. נישואים הם לא עולם בלתי נגמר של הרפתקאות מרגשות. זוגות לא תמיד יוצאים לטיולים ספונטניים, נהנים מתחביבים מהנים, או יוצאים לדייטים רומנטיים. למעשה, זה די ההפך.

פעמים רבות, אתם יכולים למצוא את עצמכם מתרווחים בשקט עם בן הזוג באותו חדר ולא עושים משהו חשוב במיוחד. זה למעשה נפלא, אפילו אם שניכם עסוקים בשלכם בזמן שאתם באותו החדר. ברגעים כאלה של שקט, למדו להעריך את נוכחותו האחד של השני. רמת שלווה זו תעניק לכם תחושת חמימות מענגת.

אל תעניקו להם ׳טיפול בשתיקה׳

טיפול בשתיקה הוא כאשר אדם משתתק באמצע וויכוח, והמטפל ג׳ון גוטמן מאמין שזהו אחד הגורמים למערכת יחסים כושלת.

בעוד ששתיקה מראה לצד השני כאילו הפרטנר שומר על ארשת רגועה, זה למעשה שווה ערך לאמירה, ׳לא אכפת לי מה את/ה אומר/ת יותר״. למרות שאנשים שמשתתקים נוטים לעשות זאת רק כדי להניח לדברים להירגע לרגע, השיטה הזו היא מזיקה בבסיסה. במקום, מוטב לבקש הפסקה ולתקשר עם הפרטנר אחרי שלקחתם את הזמן הדרוש לעבד את הרגשות שלכם. כך, כשהסערה פוסקת, חזרו לדיון.

מעשים קטנים של אהבה הם יותר רומנטיים ממחוות גדולות

הפתעות גדולות ומאורגנות היטב עשויות להיראות אולטרה רומנטיות. אבל זוהי למעשה התדירות של המחוות הקטנות שמחזקת מערכת יחסים. פרט לקושי בזיוף, מעשים קטנים של אהבה מראים על התמדה.

זה יכול להיות משהו פשוט כמו כתיבת מכתב אהבה בכל בוקר, לשאול את הפרטנר שלכם כיצד עובר היום שלהם, או להביא הביתה מתנות קטנות שמראות שחשבתם עליהם. הפרטנר שלכם בהחלט ירגיש שוב את הפרפרים בבטן ממש כמו בהתחלה.

אל תשכחו לדאוג לעצמכם

רק בגלל שאתם במערכת יחסים, לא אומר שכל העולם שלכם צריך לסבוב סביר הפרטנר שלכם. אתם צריכים גם לפנות זמן לעצמכם כדי להיות הפרטנרים הטובים ביותר שאתם יכולים.

שמרו על עצמכם בכושר, אכלו בריא ובקרו בספא. אין שום דבר שגוי ביציאה לטיול לבדכם. דאגו לעצמכם והשקיעו בבריאות שלכם כדי להראות לפרטנר שלכם שאתם רוצים להיות הגרסה הטובה ביותר שלכם עבורם.

אילו מהטיפים הדהדו בכם? האם יש לכם עצות אחרות שהייתם רוצים להעניק לקוראים שלנו? שתפו אותם איתנו בתיבת התגובות בהמשך!