10 פריטים שחייבים ניקוי יסודי מדי יום ולא ידעתם

יש אנשים שבוחרים לנקות את הבתים שלהם בכל שבוע, אחרים בכל 15 יום, ויש כאלה שמנקים קצת פה ושם מדי פעם. אבל לא משנה מתי בדיוק אתם מנקים, יש פריטים שחייבים לעבור ניקיון בכל יום מחדש. למקלדת, הכיור וההגה שלכם, למשל, יש גישה מתמדת לחיידקים וזה יכול לפגוע בבריאות שלכם.

כדי לעזור לכם להבין מה אתם חייבים לנקות בכל יום, הכנו רשימה של פריטים שמצריכים תשומת לב מיוחדת.


1. הברז במקלחת.


© depositphotos.com

העובדה שיש מים זורמים בברז שלכם לא אומרת שהוא מנקה את עצמו. חיידקים יכולים לצמוח שם, ואם תשאפו אותם בזמן המקלחת הם יכולים לפגוע בריאות שלכם, לפי המחקרים.


2. טבעות. 


© Domidomidomiii / reddit

אם אתם עונדים טבעת בכל יום, או אם יש לכם טבעת נישואים שאתם לא מורידים מהאצבע, כדאי להכניס את הניקיון שלה לשגרת היומיום שלכם. מחקרים מצאו שהידיים של אנשים שעונדים טבעות מכוסות ביותר חיידקים מאשר ידיים של אנשים חסרי טבעת.

3. הגה. 


© Daniel3gs / reddit

פנים הרכב הוא מקור בלתי נדלה לחיידקים. אתם לא חייבים לנקות את כל המכונית בכל יום, אבל כדאי לנקות לפחות את ההגה לפני שאתם נוגעים בו.

4. ידיות של דלתות. 


© Duce9 / imgur

אם יש חפץ שאנחנו נוגעים בו בכל יום עם הידיים המלוכלכות מהרחוב, זו ידית הדלת. הן יכולות לשאת מאות מיקרו-אורגניזמים שיכולים להשפיע על הבריאות שלכם.


5. מקלדות.


© goblinGrog1 / reddit

אנחנו משתמשים במחשבים בכל יום ובגלל שאנחנו נוגעים במקלדת הרבה, היא משמשת כמקור לסוגים שונים של חיידקים. החדשות הטובות שהן שניקיון פשוט עם מגבונים אנטי-בקטריאליים יכול להוריד משמעותית את כמות הלכלוך.

6. שלטים לטלוויזיה. 


© marterlel420 / reddit

חפץ נוסף שאנחנו נוגעים בו בצורה יומיומית הוא השלט. מחקרים כבר מצאו שמרים, עובש וחיידקים על החפץ הביתי הזה, אז כדאי להקדיש בכל יום כמה דקות ולנקות אותו כמו שצריך.

7. מתגי אור.


© mcdswimr / reddit

אנחנו בדרך כלל לא שמים לב למתגי האור כשאנחנו מנקים את הבית, אבל גם עליהם חיידקים אוהבים להתרבות. כדי להוכיח זאת, מחקרים מצאו שמתגי האור הם אחד הדברים המלוכלכים ביותר בבתי מלון.

8. כיור האמבטיה. 


© heyimtalking / reddit

אנחנו שוטפים את הידיים ומצחצחים את השיניים בכל יום, אפילו יותר מפעם אחת, אז לא מפתיע שכיור האמבטיה יכול להיות אחד המקומות המלוכלכים ביותר ומשמש בית ליותר מ-50,000 סוגים שונים של חיידקים. ניקיון יומיומי עם חומרים אנטי-בקטריאליים יכולים לחסל את מושבות החיידקים הללו בבת אחת.

9. מברשות שיניים. 


© T0NYdeP0NY / reddit

חלקיקי מזון נדבקים למברשות השיניים שלנו בכל יום. רובנו שומרים את המברשות במקום חשוף בחדר האמבטיה והשערות שלהן הופכות לכר פורה לחיידקים. זו הסיבה שכדאי לנקות את מברשות השיניים שלנו בכל יום ולטבול אותן במי פה אנטי-בקטריאליים.

10. אדני חלונות.


© deleted / reddit

אבק, עובש וחלקיקי לכלוכים אחרים יכולים להידבק לאדני החלונות שלנו ולהגביר את הסיכוי להתפרצויות אלרגיות בזמן שאנו ישנים. נגבו אותם בכל יום לפני השינה והיפטרו מבעיות בריאותיות לא נעימות.

האם אתם מנקים את החפצים והמקומות הללו בכל יום? אם לא, מה מתוכם תכניסו לשגרת היומיום שלכם?