10 קסמים נחשפים: הסודות מאחוריהם

לעתים קרובות נאמר כי קוסמים אמיתיים לעולם לא חושפים את הסודות שלהם. אסבל בעידן הטכנולוגי בו אנחנו חיים, קשה יותר ויותר להסתיר את ההסבר ההגיוני מהצופה הספקן.

צוות האתר שלנו מוכן להחריב את כל האשליות מאחורי 10 הקסמים המדהימים האלה.


הופכים קפה למטבעות


© depositphotos

הטריק הזה של דייוויד בליין הוא פופולרי מאוד מסביב לעולם. הקוסם לוקח 2 כוסות קפה מפלסטיק, חותך אחת באמצע, וממלא אותה במטבעות. לאחר מכן הוא חורץ חור קטן בתחתית הכוס הגדולה, מניח בפנים ספוג, ושם את הכוס עם המטבעות בתוכה. כעת כל שעליו לעשות הוא לשים את האצבע שלו בתוך החור. הכוס הקטנה עולה למעלה, חושפת את המטבעות, והקפה נספג בספוג. השאר זה רק משחק!


חרב הקסמים


© Britain's Got Talent

לטריק הזה, שבוצע ע״י ג׳יימס מור ב-Britain's Got Talent יש הסבר פשוט. לקוסם יש מבנה מיוחד תחת הבגדים שלו. כשהוא נופל על החרב ה״חדה״, הקצה מוסתר והוא מתאזן. על החזה שלו יש מנגנון שדוחף את החרב המזוייפת החוצה. כל זה גורם לקוסם להיראות כאילו הוא ננעץ על החרב.

לשלוף קלפים משום מקום


© depositphotos

הקוסם משתמש בתופסן מיוחד לקלפים ושם אותו מאחורי היד. בעזרת תנועה מיומנת, הוא שולף את הקלף ״משום מקום״. יש קוסמים שעושים זאת ללא המתקן, אבל עליהם להתאמן הרבה על היכולת הזו כדי לא להיחשף.

לתפוס קליע


© depositphotos

הטריק הזה מצריך הכנה רבה וזריזות ידיים. הקוסם מחליף את הקליע בעזרת שתול בקהל עם קליע עשוי שעווה, וטוען אותו באקדח. כשהאקדח יורה, השעווה נמסה, ונתזים של שעווה חמה עושים חור בזכוכית. הקוסם מוציא את קליע השעווה מהתרמיל, ומסתיר אותו בפה עד לחשיפה.


בליעת בלון


© depositphotos

המפתח להצלחה פה הם חורים קטנים בקצה הבלון. הקוסם שם את הבלון בפיו ולוחץ אותו כנגד הלשון שלו כך שהאוויר משתחרר. זה יוצר את האשליה שהקוסם אוכל את הבלון. אבל עליו להזדרז אחרי שהוא מנפח את הבלון כדי שלא ייתפס!

משאית עוברת עליו


© depositphotos

זה מבוסס על חוקי הפיזיקה. משאית אמיתית עוברת על קוסם לא מוגן אך לא פוגעת בו. המפתח להצלחת הטריק הזה הוא משקל נגד שמצוי בצד המרוחק של המשאית, ואינו נראה לעין הקהל. המשקל מוציא את המשאית מאיזון, ומאפשר לגלגלים בצד הקל לעבור על הקוסם.

טריק החבל


© depositphotos

חבל שנחתך חוזר שוב להיות בחתיכה אחת…אבל הקוסם בכלל לא חתך את החבל. יש בידו חתיכת חבל מוסתרת ואותה הוא גוזר. הוא משתמש בזריזות ידיים ומושך את החבל הקצר למעלה, וכך יוצר אשליה של חיבור החבל מחדש באמצעות קסם.

חפצים מרחפים


© depositphotos

לביצוע הקסם הזה תזדקקו לגומיה דקה במיוחד ועט אותו תחביאו בשרוול שלכם. תלוי בחפץ שאתם רוצים שירחף, הטכניקה עשויה להשתנות, אבל הרעיון העיקרי יישאר אותו הדבר: דאגו לתמיכה שאיש לא יראה, והקסימו את כולם!

מים מרחפים באוויר


© depositphotos

הקוסם לוקח כוס, ממלא אותה במים, שם חתיכת קרטון על הכוס, והופך את הכוס. הקרטון מחזיק את המים בגלל הוואקום בכוס. אבל למה המים לא נוזלים כשהוא מוציא את הקרטון? בתחתית הכוס, יש חור קטן שמאפשר לו ליצור וואקום ולהחזיק או לשחרר את המים. מכסה שקוף מסייע למים גם כן לעמוד.

בונוס: איש בלתי נראה


© Sony: Invisible man

התמונה הזו הפכה לוויראלית, אבל מדובר באשליה חזותית שנוצרה ע״י זאק קינג עבור סדרת Never Before Seen של סוני. בעזרת מצלמה על גבו ומוניטור על החזה שלו, קינג׳ הולך בקולג׳ ומפתיע אנשים כשהם רואים דרכו. הנה באמת מה שקורה:


© Sony: Invisible man