11 דברים אינטימיים שזוגות בריאים וחזקים עושים יחד

כיצד על זוג רומנטי לשמור תחושת אושר ואינטימיות במערכת היחסים? איך זה שהזוגות החזקים יכולים לשמור על אהבתם והרומנטיקה ביניהם לאורך כל חייהם אחד לצד השנייה? זה לא קל, ויש להשקיע עבודה קשה.


נדיר למצוא בימינו זוג עם כימיה ואהבה כה חזקים ששום דבר לא יכול להתעלות עליהם. אז מה הדבר שהופך זוגות למיוחדים עד מאוד? מדוע זוגות אלו מצליחים יותר מזוגות אחרים?


ובכן, לא קיים ספר הדרכה שאפשר לפנות אליו כשנתקלים בקשיים במערכות היחסים. כל מערכת יחסים שונה מאחרת, וחשוב מאוד שזוגות שמסוגלים לפתח אופי ולאפיין את מערכת היחסים, בכדי לפנות לפתרון המתאים. מה שעובד עבור זוג אחד לא יעבוד בהכרח עבור הזוג האחר, זה חלק ממה שהופך אותנו לאנשים ייחודיים ומיוחדים.

בהינתן האישיות שלנו, ישנם טרנדים מסוימים ופעולות מסוימות אותם עושים הזוגות המצליחים והחזקים. זה הכל עניין של להבין את הפרטים ולאמץ אותם לטיפול במערכת היחסים. אנחנו רוצים לתת הזדמנות ואת הטוב ביותר שלנו בכדי שמערכת היחסים תימשך לעד, וזה מתחיל בתרגול הרגלים בסיסיים של זוג. הנה כמה מאותם פרטים:

1. מבשרים קודם כל אחד לשנייה בשורות טובות

זה נכון גם לגבי בשורות רעות. כשיש הזדמנות לחלוק חדשות חשובות באופן כללי, הזוגות הבריאים פונים לרוב אחד לשנייה, האדם עליו הכי סומכים.

2. תמיד יפגינו הכרת תודה

עליכם להפוך למטרה את העובדה שהפרטנר שלכם יכיר תודה על כך שהנכם חלק בלתי נפרד מחייו. אתם לא רוצים שהפרטנר יחשוב שאתם לוקחים אותו כמובן מאליו. עליכם תמיד לתת תוקף ומאמצים למערכת היחסים.

3. מבלים ועושים פעילויות יחד

זוגות בריאים מוצאים תמיד לנכון את הרגעים להתחבר ולהיקשר אחד לשנייה – והם תמיד מחפשים דרכים חדשות ויצירתיות להתחבר כזוג. כך שהם לרוב עוסקים בתחביבים וחוקרים תחומי עניין משותפים יחדיו.

4. הם כנים

הזוגות הבריאים לעולם יהיו כנים אחד עם השנייה. יושרה היא אינדיקטור ענקי במערכת יחסים, המצביע על התאמה וכבוד הדדי. מערכת יחסים לא תהיה בריאה לזוג שמשקר אחד לשני.

5. שני הפרטנרים מוכנים להשקיע זמן במערכת היחסים

כל מערכות היחסים הולכות לדרוש זמן מה של עבודה קשה. וזו גם הסיבה מדוע זוגות שמזהים את הצורך בעבודה קשה על מערכת היחסים, הם אלה הזוגות שנוטים להחזיק עד הסוף.

6. מבלים יחד זמן איכות


זמן הוא דבר שאנו נותנים לאלו החשובים לנו ביותר. כך, ככל שניתן יותר זמן לפרטנר שלנו ולמערכת היחסים, הפרטנר שלכם ירגיש יותר מוערך.

7. מכבדים את האינטרסים והמרחב הפרטי

רק מאחר שנכנסתם למערכת יחסים זוגית לא אומר שאתם צריכים לוותר את הפרטיות שלכם. שניכם עדיין צריכים לחיות את החיים האינדיבידואליים שלכם – ועל שניכם לתמוך האחד בשנייה.

8. מקבלים אחד את השנייה

לעולם אל תנסו לשנות את הפרטנר שלכם. אל תתנו לו את ההרגשה שהוא לא מספיק עבורכם. כן, אתם יכולים להניע אותם ליותר טוב, אבל אין ללחוץ על הפרטנר מעבר לדרוש.

9. ניהול קונפליקטים בצורה בוגרת

כל הזוגות כולם יתווכחו במשך הזמן. כל זוג מתמודד עם חילוקי דעות, אבל הזוגות החזקים הם אלו היודעים באמת לנהל קונפליקטים בצורה בריאה ובוגרת. הם תמיד שומרים על ראש פתוח ובאמת מנסים להגיע לעמק השווה.

10. סומכים אחד על השנייה

עליכם לדעת לסמוך ולהסתמך על הפרנטר שלכם. על שניכם להוכיח שתשמרו על הגב אחד של השנייה – ושאף אחד מכם לא יפגע באחר.

11. מתרגלים סבלנות והבנה

כולנו בני אדם ואף אחד מאיתנו אינו מושלם. כולם יעשו טעויות במערכת היחסים – כולל הפרטנר שלכם. זוהי הסיבה מדוע על שניכם להפוך למטרה תמיד להיות סובלניים ככל האפשר בתוך מערכת היחסים הרומנטית.