11 דברים שייתכן והם פחות בריאים ממה שחשבנו

רבים מאיתנו שמעו עובדות אודות מזונות מסוימים אשר האמנו בנכונותם – רק כדי לגלות מאוחר יותר שמדובר במיתוסים. כמו, לדוגמה, העובדה שהגבלת הקלוריות שלנו ודיאטה נטולת גלוטן יכולות יותר להזיק מלהועיל לבריאות שלכם. זה מאתגר מספיק לנסות לשמור על המשקל הבריא ולאכול נכון, ומידע שגוי אודות בריאות ותזונה יכולים לתת לכם סיבה נוספת לדאגה.

אנחנו מאמינים שעובדות הקשורות בבריאות צריכות להיות מגובות ע״י המדע. עשינו את המחקר שלנו והכנו עבורכם רשימה של מזונות פופולריים שאולי הם לא כל כך בריאים כמו שחשבתם.


מי לימון

© Shutterstock.com

פרט לחומציות שבו, לימון מחריף ריפלוקס קיבתי-ושטי, מצב נפוץ שמשפיע על 60 מיליון אמריקאים בכל חודש. נוזלים חומציים, כמו מי לימון, יכולים גם להזיק לשכבת המגן של השיניים שלכם. רופאי שיניים ממליצים להשתמש בקשית כששותים מי לימון ולשטוף את הפה שלכם לאחר מכן.


תה

© Unsplash.com© Unsplash.com

רבים מאיתנו יודעים שקפה שחור יכול להכתים את השיניים שלכם, אבל גם תה יכול להשפיע על צבעה של שכבת המגן. מאחר ותה מכיל יותר טאנין מקפה, הוא אפילו יכול לגרום לשינויים ארוכי טווח בגוון. שתיית כוס מים לאחר התה יכולה לעזור ולצמצם את ההכתמה.

פירות יבשים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אנשים רבים מחליפים את הממתקים בפירות יבשים, אבל זה למעשה יכול די להזיק לשיניים שלכם. חברות משתמשות לעתים קרובות בצבעי מאכל מלאכותיים כדי להפוך את הפירות היבשים למזמינים יותר, וזה יכול להכתים את השיניים שלכם. פירות יבשים עשויים גם להקטין את הפרשת הרוק הטבעית בפה שלכם. מאחר ורוק עוזר להילחם בבקטריה, זה יכול לעורר בעיות אוראליות נוספות.

מזונות דלים בקלוריות

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

יותר מ-80% מהאנשים עולים במשקל ברגע שהם מסיימים עם הדיאטה שלהם, ומדענים מאמינים שמזונות דלי קלוריות הם האשמים. אם אתם צורכים פחות קלוריות ממה שהגוף שלכם זקוק על בסיס קבוע, אתם גורמים לחילוף החומרים שלכם להאט. מאחר והדיאטות הללו בדרך כלל דלות בחלבון, זה עשוי להשפיע על רקמות השריר שלכם. במקום להימנע מקלוריות, מומחים בתחום הרפואה ממליצים לאכול מספיק חלבון ולהוסיף אימוני התנגדות לשגרת הכושר שלכם.


אבקת חלבון

© Unsplash.com© Shutterstock.com

בעוד שזה נכון שחלבון הוא חיוני לשרירים ולחוזק הגוף שלכם, הדחף לתת עוד חלבון בארוחות שלכם מבוסס על שיווק. אם אתם שומרים על דיאטה בריאה, אתם מקבלים מספיק חלבון בארוחות שלכם. אבל חלבון בצורת תוף יכול להזיק יותר מאשר להועיל. זה עשוי לגרום לבעיות בעיכול אם אתם רגישים ללקטוז, וישנו מעט מאוד מחקר על ההשפעות ארוכות הטווח.

מיצים ירוקים

© Depositphotos.com© Unsplash.com

מיצים ירוקים הם טרנד בריאותי מזה זמן רב, אבל הם לא מציעים יתרונות בריאותיים רבים כמו פירות וירקות. מיצים מכילים מעט מאוד סיבים, אשר הם חיוניים לעיכול תקין ושמירה על משקל בריא.

מזונות דלים בפחמימות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מומחים בתחום הרפואה מאיצים באנשים להימנע מדיאטות דלות בפחמימות. צמצום בפחמימות יכול לסייע לכם להוריד במשקל מהר, אבל אי קבלת פחמימות מספקת בטווח הארוך יכולה לגרום למחלות הקשורות בלב ובכלי הדם.

שמן קוקוס

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

למרות ששמן קוקוס איננו בעל תכונות ייחודיות רבות, מוטב לשקול אותו רק כפינוק בלתי תכוף. הוא נוטה להעלות אתר מות הכולסטרול ועשוי לגרום למחלות לב.

מוצרים נטולי גלוטן

© Unsplash.com© Depositphotos.com

תזונה נטולת גלוטן היא הכרחית עבור אנשים שסובלים מצליאק, אבל המעבר לתזונה כזו מרצון יכול להזיק לבריאות שלכם. מאפים נטולי גלוטן רבים הם עשירים בקלוריות ובסוכר. ישנם מזונות בריאים אחרים ורבים עם גלוטן שיכולים לספק לגוף שלכם את הנוטריינטים הנחוצים.

שיבולת שועל

© shutterstock.com© EggMcF****n / Reddit

שיבולת שועל (ללא תוספות) אולי נשמעת כמו הבחירה הנכונה. היא דלה קלוריות, ועמוסה בסיבים ובחלבון. בכל מקרה, הוספת כף חמאת בוטנים או כמה שקדים לא רק הופכת את זה ליותר מזין, אלא גם עוזרת לכם להרגיש שבעים למשך זמן רב יותר.

אילו מזונות הפתיעו אתכם יותר מכל? האם אתם מכירים מיתוסים בריאותיים אחרים שהייתם רוצים לשתף על הקהילה שלנו?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.