11 דברים שעל השימוש שלהם אנחנו יודעים כה מעט

יש דברים בהם אנחנו משתמשים לעתים כה קרובות שאנחנו אפילו לא מדמיינים כי הם משמשים למטרות אחרות. זו הסיבה מדוע צוות האתר שלנו החליט להעיף מבט מקרוב בתכונות הפחות מוכרות של דברים רגילים.

לשוניות על אחורי הנעליים


© Kevin Spencer


ללשוניות הללו מספר שימושים. כמובן, שהשימוש הראשי הוא שהרבה יותר נוח להשתמש בהן כשנועלים נעליים בעלי שרוכים ארוכים. אך זה לא הכל: ניתן להשתמש בלשונית לשריכה נוספת סביב הרגל וגם לייבוש הנעל ע״י תלייתה מהלשונית.

התג בתוך פקקי הפלסטיק


© depositphotos© depositphotos


ניתן למצוא אותם בתוך פקקים של משקאות תוססים. בלעדיהם, הגז פשוט יתנדף.

החור הקטן במנעול


© Steven Mileham

לחורים הללו מספר שיושים. ראשית, הוא מגן על המנעול מפני הצטברות לחות: בשל חדירת לחות, המנגנון מחליד במהירות, אז החור לא מניח ללחות להצטבר. שנית, בחורף החור מונע מהמנעול לקפוא. אפשר להשתמש בזה כדי למזוג כמה טיפות של שמן מנועים לתוך המנגנון.

החורים על ידידת שואב האבק

הם נועדו כדי להקטין את עוצמת השאיבה. זה נוח, אם לדוגמה, אתם מנקים ווילונות. זה עוזר אם משהו תקוע במברשת או בצינור. ע״י פתיחת החור, אתם יכולים בקלות להקטין את עוצמת השאיבה ולהגן על השואב מפני התחממות יתר. שואבי אבק מודרניים אינם נמצאים בדרך כלל בסכנה מסוג זה, אבל זה יכול למעשה להציל דגמים ישנים יותר.

ווסת מצבים בחלונות פלסטיק

בחלונות פלסטיק יש מנגנון ידני שמעביר בין מצבים בהתאם לעונה. מעט אנשים יודעים שאפשר להשתמש במוד ״קיץ״ או ״חורף״, השוני הוא בלחץ שמופעל על המסגרת. זכרו שמוטב לא להשתמש במוד ״חורף״, מאחר והוא שוחק את הסוגר מהר יותר.


שיניים וחורים בקצה סרט המדידה


© depositphotos

הבחנו בכך אך לא הקדשנו משנה מחשבה – זה מה שרובנו עונים. ולשווא: אתם יכולים בקלות להתמודד עם מדידות מבלי עזרה אם תשחילו את קצה סרט המדידה על מסמר או בורג. והשיניים הופכות שימושיות למטרות סימון מבלי לחפש אחר עיפרון.

בליטות על המקלדת


© Alexander-design

ישנן בליטות על המקשים F ו-J – המשמשים מדריך לאלה הרוצים ללמוד הקלדה עיוורת. הם עוזרים לאנשים להניח נכונה את האצבעות שלהם על המקלדת מבלי להביט בה.

הצד בעל התבליטים על פדים מכותנה

כפי שמסתבר, לא כולם יודעים מדוע על פדים מכותנה יש משטחים שונים. הצד בעל התבליטים מיועד למרוח איפור, בעוד הצד החלק מיועד לניקוי והסרת האיפור.

פרטים מיוחדים על המהדק

פונקציה נוחה מאוד שלא ידענו על קיומה, או השתמשנו בה. המשטח בתחתית המהדק, היכן שהסיכות מתכופפות, ניתן לסיבוב של 180 מעלות. ואז קצה הסיכה יתכופף פנימה, או החוצה. זה נוח במיוחד כשאתם רוצים להדק חבילת נייר רק באופן זמני.

גומי מוקצף או פרווה על המיקרופון


© ronaldo

כיסויי גומי מוקצף או פרווה אינם שם רק לנוי. הם מאטים את זרימת האוויר כך שרוח הנושבת בחוץ אינה נשמעת במיקרופון. ובהקלטה מקצועית באולפן, מיגון כזה עוזר לפייד עיצורים נוקשים הנשמעים בדיבור, מה שמשפר את חווית ההקלטה.