11 טיפים יעילים לאנשים שלא רוצים לבלות שעות בניקיון

לפעמים, זה מדהים כיצד אנשים מצליחים לשמור על הבית שלהם נקי לחלוטין. יש להם עבודה ותחביבים בנוסף לכל! אולי זה בגלל שישנם כמה טריקים וטיפים שעוזרים להם?

זה מעולה שאיש לא שומר את הסודות האלה לעצמו ואף מעדיף לשתף אותם ברשת. צוות האתר שלנו החליט לגלות אילו טיפים וטריקים יכולים באמת לעזור לנו!


ניתן לאסוף שיער מהשטיחים שלכם בעזרת מגב


© unidentifies / Reddit

שטיחים יכולים להפוך כל מקום לביתי, אך לעתים מדובר בטרחה מאחר ואבק, פרווה של בעלי חיים והשיער שלכם – הכל מצטבר על השטיח. קשה מאוד להיפטר מכל הלכלוך הזה בעזרת שואב אבק רגיל – מאחר והוא אינו עוצמתי דיו. למרבה המזל, הגולשים יודעים מה לעשות – עליכם להשתמש במגב. פשוט עברו על השטיח ולחצו מעט. האבק והשיער ייערם, ותוכלו לאסוף את הכל עם שואב האבק.


כדור טניס יכול לסייע ולהיפטר מסימני גרירת רגליים


© Pinbusters / Youtube

תוכלו להשתמש בכדור טניס רגיל כדי להיפטר מסימני גְּרִירַת רַגְלַיִם. אתם לא זקוקים אפילו לחומרי ניקוי מיוחדים כדי לעשות זאת. פשוט קחו כדור טניס בצבע בהיר ושפשפו אותו על משהו מלוכלך. כדי להסיר סימנים רציניים יותר, חתכו X בכדור ושימו את הכדור על מקל של מגב (או ידית). זה יעזור להפעיל יותר כוח.

חומץ יכול לעזור ולנקות את מכונת הכביסה שלכם


© Vans World / Youtube

אינכם זקוקים לחומר ניקוי מיוחד עבור מכונת הכביסה שלכם כיון שחומץ רגיל יכול לעשות את העבודה. כדי לנקות מכונה עם פתח טעינה עילי, שפכו ליטר של חומץ למכונה והפעילו על התכנית הארוכה ביותר והטמפרטורה הגבוהה ביותר. אחרי 5 דקות, עצרו את המכונה ותנו לזה לנוח במשך שעה כשהתמיסה בפנים. לאחר מכן, המשיכו את המחזור והמתינו לסיום.

למכונות בעלות פתח טעינה קדמי, תזדקקו לפחות חומץ – רק 3/4 כוס. שימו את זה במקום המיועד לאבקת הכביסה. הפעילו מחזור שטיפה בטמפרטורה הגבוהה ביותר וכשהמים אוזלים, הפעילו מחזור שטיפה נוסף. תוכלו להשתמש בסודה לשתיה כדי להשיג תוצאות טובות יותר.

ניתן להשתמש בצורה שונה בטבליות למדיח


© hinata– / Reddit© Hanging w/ JK / Youtube


אחת הבעיות הפחות נעימות בבית היא סתימה המתרחשת באופן בלתי צפוי. רובנו לא מצוידים בנוזל מיוחד לפתיחת סתימות, לכן זה מעולה אם ניתן להחליפו בטבליות למדיח. הם כוללים חומרים דומים שיכולים להמיס את השומן ואת שאריות המזון. פשוט הניחו לטבליה להימס בכיור. אך אל תצפו מזה לפתוח את הסתימה מהר כמו חומר ייעודי. נדרש זמן רב יותר. בנוסף, טבליות לא יכולות להסיר שיער.

טבליות למדיח יכולות להסיר כתמי סבון על דלתות המקלחת גם כן. זה פשוט: הרטיבו את הטבליות במים חמים ושפשפו על הדלתות. לאחר מכן, שטפו את שטח הפנים עם מים. תוכלו לראות תוצאות תוך 15 דקות.

דרך יוצאת דופן להסיר משקעים מהמחבת


© Depositphotos.com

אפילו חומרי הניקוי האגרסיביים ביותר לא תמיד יכולים להסיר את כל המשקעים ואם אתם מפעילים כוח רב מדי, אתם עשוים להזיק לשטח הפנים. אך ישנה דרך יעילה מאוד להיפטר מכל הלכלוך: שפכו מעט שמן על המחבת והכניסו לתנור למשך 20 דקות. המשקעים יימסו ויהפכו לנוזל אותו ניתן יהיה לנקות בקלות כשהוא מתקרר.

שימו כדור מניר אלומיניום במכונת הכביסה


© Andrea Jean Cleaning / Youtube

כדי להיפטר מהלכלוך בכביסה שלכם, שימו כדור נייר אלומיניום במכונת הכביסה. ניתן להשתמש בכדור במשך זמן רב – כ-6 חודשים.

נייר דבק על היעה


© Live Free / Youtube

כולנו יודעים כמה קשה זה לטאטא את כל הלכלוך ליעה. תוכלו לשים נייר דבק על קצה היעה. זה יהפוך את איסוף האבק לפשוט יותר.

השתמשו בגלגלת מוֹךְ לנקות את רשתות החלונות שלכם


© iamwhatiam10 / frag-mutti

אנחנו מקדישים זמן רב לניקוי החלונות: אדן החלון, המסגרת והרשתות. אם יש לכם זמן, תוכלו להסיך את הלכלוך והחרקים מהרשתות בעזרת גלגלת מוך. אתם אפיל לא צריכים להסיר את הרשת.

תוכלו לשטוף דברים רבים במדיח הכלים שלכם


© Coral / Youtube

חרף שמו, לא רק כלים ניתן לשטוף במדיח. הנה כמה דברים נוספים שאפשר לשטוף: כלי לסבון, המעמד למברשות השיניים, מברשות שיניים, ספוגים למטבח, אהילים מפלסטיק, מברשות מייקאפ, קערת חית המחמד שלכם, מדפי המקרר ועוד.

שימו את קצהו של הבקבוק הלחיץ על שואב האבק


© Depositphotos.com

אם תרכיבו את קצהו של בקבוק לחיץ על שואב האבק, תוכלו לנקות בקלות מקומות שהגישה אליהם קשה. החלק העליון לא חייב להיות בדיוק באותו הגודל, פשוט הפעילו את השואב והחזיקו את הפתח ביד. תוכלו לאסוף את הלכלוך שבין המקשים במקלדת או לנקות את פינות החלונות הצרות.

מכשיר לניקוי באדים אינו מיועד רק עבור בגדים


© But First, Coffee / Youtube

מכשירי אידוי לניקוי בגדים שינו לחלוטין את חוקי ניקיון הבית. הם אוניברסליים: אתם יכולים להיפטר משומן בתנור, לשטוף מראות וחלונות ולנקות אבק. בנוסף, תוכלו גם להפשיר בקלות את המקפיא שלכם.

אילו טיפים לניקיון אתם מכירים?