11 טיפים להורדה במשקל אפילו אם אתם עצלנים

באיזו תדירות אנחנו מתחילים לומר שאנחנו פוצחים בדיאטה ״בשבוע הבא״ ממש לפני מאורע חשוב? אנחנו תמיד פורשים מהרעיון, מאחר ואנחנו לא מוכנים להשקיע מאמץ. אבל הצעדים שלנו לא כל כך גדולים עד שהם נראים בלתי אפשריים: אנחנו מאמינים שאפשר להגיע למטרה בעזרת צעדים קטנטנים, אך יעילים. אז כיצד אנחנו יכולים להוריד במשקל בעזרת כמה טיפים פשוטים ולשנות את חיינו מעט? בואו נגלה!

צוות האתר שלנו אסף כמה טריקים שיעזרו לאנשים להיפטר מהמשקל העודף מבלי להשקיע מאמץ רב.


פעילות בלתי ניתנת להבחנה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

החוק העיקרי להורדה במשקל הוא פשוט: אתם צריכים לשרוף יותר קלוריות מכפי שאתם צורכים. מאמץ גופני עוזר לנו רבות, אבל לעתים קרובות אנחנו מחליטים להישאר בבית כיוון שאנחנו די עצלים. הישארו פעילים במהלך היום ובין מטלות היומיום שלכם. צופים בטלוויזיה? עשו כמה שכיבות שמיכה וסקוואטים! מצחצחם שיניים? תרגלו כריעות!


מאמני כושר ממליצים לנו להישאר פעילים אחרי כל ארוחה: זה משפר את תהליך העיכול ושורף את הקלוריות העודפות. אל תשבו מיד אחרי ארוחת הצהריים ואל תלכו לישון מיד אחרי ארוחת הערב. צאו לטיול בן 10 דקות ולאחר 20-30 דקות, תוכלו לעשות כמה תרגילים.

השתמשו באוממי

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

טבחים מבדילים בין 5 טעמים: מתיקות, חמיצות, מרירות, מליחות ואוממי.

אוממי הוא טעם עדין שמצוי ברוטב סויה, ברוקולי, פטריות ואגוזי מלך. אומרים שיש לו השפעה מסוימת על הקולטנים במוח שלנו ושהוא עוזר לנו להרגיש מלאים מהר יותר. הוסיפו מעט רוטב סויה למנות שלכם, אך אל תשכחו שיש בו כמות גדולה של מלח, לכן אל תגזימו.

הוסיפו תבלינים

© Pixabay.com© Pixabay.com

ישנם תבלינים אשר להם השפעה חיובית על חילוף החומרים שלנו. קינמון, כורכום, פלפל אדום וג׳ינג׳ר הם הפופולריים ביותר.


אם תקטינו את כמות המלח שאתם צורכים ותוסיפו תבלינים לדיאטה שלכם, תוכלו להאיץ את חילוף החומרים שלכם. בנוסף, לתבלינים תכונות שימושיות אחרות:

* קינמון מוריד את לחץ הדם
* ג׳ינג׳ר משפר את העור ובעל השפעה מעולה על העיכול שלנו
* פלפל אדום משפר את עבודתם של כלי הדם ומצמצם את יכולת אחסון המים בגוף שלנו.
* כורכום מצמצם דלקות ומשפר את עבודתו של כיס המרה.

שתו מים קרים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אומרים שטעמם של מים תלויים בטמפרטורה שלהם. זה נכון: רוב האנשים לא אוהביםל לשתות מים חמים אך הם אוהבים לשתות מים עם קרח. אם אין אי אלו התוויות נֶגֶד, שתו מים קרים. זה יעזור לגוף שלכם לשרוף יותר קלוריות כדי לחמם אותו לספיגה טובה יותר. למרבה הצער, פעולה זו אינה מורכבת מדי עבור הגוף שלכם (אתם תאבדו 8-15 קלוריות לכוס מים אחת), אך זה מצטרף לסך הקלוריות הכולל שתאבדו באותו היום ולכן זה די משמעותי.

ישנה אפילו ״דיאטת קרח״ שכוללת אכילת מזונות קרים כך שהגוף שלכם ייאלץ לשרוף קלוריות רבות בניסיון לחמם את הגוף.

הליכות קצרות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

זה לא כל כך קשה לגרום לעצמכם ללכת יותר.

החנו את הרכב שלכם במרחק כמה רחובות ממקום העבודה שלכם או צאו לטיול אחרי ארוחת הצהריים שלכם ביום שטוף שמש. פעולות אלו שורפות קלוריות ומשפרות את עבודתם של כלי הדם שלכם. הפכו את הפעילות הזו לפעולה יומיומית ותתחילו להרגיש טוב יותר.

אנחנו חושבים שפרילנסרים צריכים לשים לב מקרוב לעצה הזו מאחר וקשה להם להוציא את עצמם החוצה ללא סיבה מסוימת.

התלו בעיניים שלכם

© Pixabay.com

אחת הדרכים היעילות ביותר לרדת במשקל היא להקטין את כמות המנות שלכם. אתם יכולים בקלות להתל בעיניים שלכם ובקיבה שלכם.

חתכו חתיכות גדולות לקטנות יותר והגישו אותן על צלחות קטנות כדי שהמנה שלכם תיראה גדולה יותר מכפי שהיא באמת.

צמצמו את כמות הקלוריות בעזרת תפוחים

© Pixabay.com

תפוחים, במיוחד החמוצים שבהם, מאיצים את ייצרו החומצה הקיבתית ומגבירים תיאבון. אך יש להם השפעה מדהימה: אם תאכלו תפוח 15 דקות לפני הארוחה, כמות הקלוריות הכוללת ליום תקטן ב-150 עד 200 קלוריות.

יש תזונאים שאומרים שאנחנו אוכלים פחות כיוון שהקיבה שלנו כבר מלאה בחלקה, בעוד אחרים טוענים שזה בגלל כמות הסיבים הגבוהה שמאיצה את חילוף החומרים.

היפטרו מהמזונות מהם אתם יכולים לשכוח בקלות

© Pixabay.com© Depositphotos.com

רוב האנשים מתחילים דיאטה ופורשים במהירות. זו הסיבה מדוע חשוב לגשת לדיאטה בריאה בצעדים מדודים. אנחנו נפטרים מכל אותם המזונות שאתם לא יכולים לחיות בלעדיהם, אך בסוף צורכים אותם מתוך שיעמום או סטרס.

אם אתם לא יכולים לדמיין את החיים שלכם בלי שוקולד, אל תפסיקו לאכול אותו. הקטינו את הכמות בהדרגה. זכרו שההישגים הקטנים הללו עוזרים לנו לנוע קדימה.

אכלו וויטמינים שמאיצים את חילוף החומרים שלכם

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מדוע אתם חושבים שקל יותר להוריד במשקל בקיץ? זה קורה בגלל שבקיץ, הגוף שלנו עמוס בוויטמין די שמאיץ את חילוף החומרים שלנו. אם יורד גשם, כללו וויטמין די בדיאטה שלכם באמצעות אכילת דגים, חמאה, כבד של דג בקלה וביצים.

אגב, אל תשכחו מכרום: הוא מוריד אינסולין ומקטין את התיאבון. דגים, כרישה, מזון ים, עדשים ושעועית הם מקור מעולה של כרום.

ניחוחות שעוזרים לנו להוריד במשקל

© Pixabay.com© Pixabay.com

יש ניחוחות שיש להם השפעה על התיאבון שלנו. ישנם מספר מחקרים שמוכיחים את התיאוריה הזו. מחקרים אלה הוכיחו שאנשים שהתרגלו להסניף מנטה, תפוח, בננה ואשכולית רוצים לאכול יותר.

בנוסף, כמה ניחוחות פרחוניים משפיעים על התיאבון שלנו. הם כוללים לוונדר, וורדים ויסמין. אומרים שהם שולטים בתיאבון שלנו וגורמים לנו לחוש אושר ורוגע.

בונוס: תפריטים שימושיים להורדה במשקל

© pixabay.com© depositphotos.com© depositphotos.com

כל הגוף שלנו (במיוחד מערכת העיכול) חווה לחץ תמידי, לכן חשוב לתת לו לנוח מעת לעת. תזונאים ממליצים לאכול 500 קלוריות ליום אחת לשבוע או שבועיים כדי לתת לגוף שלנו מנוחה. הנה תפריטים מומלצים שלנו – בחרו אחד ותיהנו מדיאטה ליום אחד.

* אורז. שטפו 140 גרם של אורז חום ובשלו במים. הוסיפו מעט מלח אם צריך. אכלו כ-35 גרם לארוחת בוקר, צהרים וערב. תוכלו גם לחטוף משהו: גזר, תפוח או גמבה.
* גבינה וביצים. אם בחרתם בתפריט הזה, ארוחת הבוקר שלכם צריכה להיות מורכבת מספל קפה ו-99 גרם של גבינה קשה. ארוחת הצהרים שלכם צריכה להיות מורכבת מ-2 ביצים וכוס תה. בערב, אכלו 200 גרם של גבינה וכוס תה.
* פירות. במהלך היום, אתם מורשים לאכול 1.36 ק״ג של פירות (חוץ מבננות). אנחנו ממליצים לקנות כמה תפוחים ולאכול אותם יחד עם קינמון או מעט דבש.

אילו טיפים עוזרים לכם לשמור על משקל תקין? שתפו אותנו בחוויות שלכם בתיבת התגובות בהמשך!