11 טעויות בישול שאנחנו ממשיכים לעשות מתוך הרגל

למרות שלימודים בבית ספר לקולינריה עשויים לארוך בין כמה חודשים ועד 4 שנים, אתם לא חייבים לבלות זמן כה רב בפיתוח יכולות הבישול שלכם. ישנם שפים מוכשרים רבים גם בקרב האנשים הרגילים. הם מכינים את הארוחות הטובות ביותר עבור המשפחה שלהם, ורק טעויות במטבח מונעים מהם לחוש כמו מקצוענים אמיתיים.

צוות האתר שלנו בדק אילו טעויות אנחנו עושים לעתים קרובות במטבח, וכעת אנחנו יודעים מה עלינו לעשות כדי לפשט את שגרת הבישול שלנו.


אנחנו מבשלים ירקות במשך זמן רב מדי

© Pxfuel© Depositphotos.com

ירקות מכילים נוטריינטים בריאים רבים, וחום לטווח ארוך לא רק מצמצם את מספרם, אלא גם הופך את הירקות לפחות טעימים. חלופה מעולה לבישול ארוך והרתחה היא אידוי. לדברי השפית והדיאטנית מישל דודש (Michelle Dudash), אידוי הופך את הדיאטה שלנו לבריאה וטעימה יותר.


אנחנו מוותרים על המלח בשמרים בהם אנחנו משתמשים להכנת מלח

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

המפתח למאפה טוב הם שמרים באיכות גבוהה. כפי שמסתבר, אתם יכולים לשלוט בשמרים באמצעות מלח. לכן, אם אתם רוצים שהבצק יתפח מהר יותר, אל תמליחו אותו. אבל אם אתם משאירים את הבצק ללא מלח בכלל, הלחם ייאבד מהנפח שלו.

אנחנו לא ממליחים את המים טרם הרתחת הביצים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

ביצים נמנים על המזונות הפופולריים ביותר לארוחת בוקר, אך הם רותחים בקלות, אפילו שניתן לשפר את התהליך באמצעות טריק פשוט. הוסיפו מלח למים לפני ההרתחה. בזכות המלח, החלבון יישאר בתוך הקליפה גם אם היא תישבר. מי מלח מסייעים לחלבון של הביצה להתקרש מהר יותר.

אנחנו לא משרים תפוחי אדמה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

השריית תפוחי אדמה במים עוזרת להסיר את העמילן העודף ולהפוך אותם לדיאטטיים יותר. בנוסף, העמילן העודף עשוי ליצור שכבה דביקה מבחוץ. השאירו את תפוחי האדמה במים קרים למשך מספר שעות, ותבחינו שהמים הופכים כהים בתחתית. מעת לעת, תוכלו להחליף את המים כדי להסיר את העמילן שעל תפוחי האדמה.


אנחנו לא מרתיחים אורז עם תה ירוק

© Depositphotos.com

אורז עם תה ירוק הוא מאכל יפני מסורתי. הוא מועשר בטעמו של התה וזוכה בנוטריינטים מן התה.

אנחנו לא שוטפים ירקות במים קרים אחרי

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

לעתים קרובות אנחנו משאירים ירקות חלוטים כפי שהם, וממתינים עד שניתן יהיה להשתמש בהם למתכון שלנו. אך כדי לשמור על טעם חד ומרקם פריך, עליכם לשטוף אותם במים קרים או אפילו לשים אותם בקרח. אם לא תעשו זאת, התהליך התרמי לא יפסיק וכך גם הבישול.

אנחנו מרתיחים סלק במקום לבשל את זה במיקרוגל

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כמובן, אנחנו רגילים להרתיח סלק. אנחנו מרתיחים ירקות אפילו כשאין לנו הרבה זמן. אבל ישנה שיטה מהירה ויעילה יותר לבישול סלק – במיקרוגל. קחו סלק בגודל ממוצע, נקבו בו חורים, עטפו אותו בנייר פרגמנט, ואפו במיקרוגל למשך 5 דקות.

אנחנו מקלפים שום, שן אחת בכל פעם

השעות אותן אנחנו מבלים במטבח בנויות מדברים קטנים רבים שנראים פשוטים במבט ראשון. לדוגמה, אנחנו מקלפים שום, שן אחת בכל פעם. הרבה יותר יעיל לחתוך את ראש השום לחצי, לשים אותו על השולחן, ולדפוק עליו עם סכין. כדי לפשט את התהליך, הסירו קודם את אזור השורש.

אנחנו ממליחים את החביתה בתחילת הבישול

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

המלחת ביצים בתחילת הבישול היא טעות שהורסת את מבנה הביצים והופכת אותם לדלילות. מוטב להוסיף מלח בסוף הבישול, לדבריו של גורדון רמזי. הוא חושב שזהו החלק החשוב ביותר בבישול ביצים טובות.

אנחנו משתמשים בלחם טרי להכנת פרנץ׳ טוסט

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

לחם טרי נראה מעורר תיאבון במיוחד, אך זוהי לא האופציה הטובה ביותר אם אתם רוצים להכין פרנץ׳ טוסט. מוטב להשתמש בלחם עבש במקום. -הוא יספוג את תערובת הביצה בצורה טובה יותר וישמור על צורתו. אם הלחם טרי מדי, אולי מוטב לייבש אותו קצת במיקרוגל קודם לכן.

אנחנו לא ממליחים את הקפה שלנו

למרות שהוספת מלח לקפה היא מסורת פופולרית במדינות רבות, זה נראה כמשהו אקזוטי. אך מלח לא רק מעניק לקפה טעם חדש, הוא גם מציל את הקפה אם הוא מריר מדי.

ב-2009, המומחה למדעי המזון אלטון בראון הציע להוסיף מלח לקפה בתוכנית הבישול שלו Good Eats. הוא אמר שהמלח מנטרל את המרירות טוב יותר מסוכר וגם מרכך את טעמו הטפל של המים. לדברי בראון, עליכם להוסיף חצי כפית מלח לכל כוס מים ו-2 כפיות קפה.

אילו טעויות אחרות עלינו להפסיק לעשות כדי להפוך לשפים טובים? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך.