11 טעויות קטלניות שאפילו גורואים של מזון בריא עושים

כשאנחנו עוברים לאורח חיים בריא, רבים מאיתנו לא מצליחים להשיג את המטרות שלהם. אולי הסיבה לכך נעוצה בביטחון שלהם לגבי בחירת אסטרטגיית האכילה הנכונה. אך אם נתבונן מקרוב, נגלה שמידע רב שיש לנו לגבי מוצרים בריאים הוא למעשה שגוי.

צוות האתר שלנו תומך במאבקם של אנשים לעבר שיפור עצמי ורוצה לעזור להם לשפר את הידע שלהם בתחום האכילה הבריאה. בואו נבדוק 11 מיתוסים פופולריים מאוד הקשורים באכילה בריאה.


אנחנו בוחרים מוצרים אורגניים


© depositphotos   © depositphotos


אנחנו מאמינים שמוצרים אורגניים הם בטוחים ובריאים יותר ממוצרים רגילים אך אין הוכחה מדעית התומכת בזה. בעודם מגדלים את המוצרים האלה, החוואים לא משתמשים בחומרי הדברה סינטטיים. במקום, הם משתמשים בחומרי הדברה טבעיים אשר תופעות הלוואי שלהם עדיין לא נחקרו כהלכה.

יתרה מזאת, הסימונים ״אקולוגי״ או ״טבעי״ על האריזה אין פירושם כי מדובר תמיד במזון בריאותי. לפעמים זהו תעלול שיווקי שנועד להגביר את המכירות. כשאנחנו קונים מוצרים כאלה חשוב לשים לב לתכולה, לארץ המקור ולמראה של המוצר.

אנחנו מעדיפים מוצרים ללא גלוטן


© depositphotos   © depositphotos

לאחרונה, החלו מוצרים המכילים גלוטן להיחשב כמזיקים. יש אנשים שצריכים לדבוק בדיאטה נטולת גלוטן בגלל שהם חולים בצליאק. אך רק 1% מכלל האוכלוסייה חולים במחלה הזו.

ביתר המקרים, אין הוכחה מדעית שמראה כי התנזרות מגלוטן משפרת ומאריכה את חיינו. לפי מחקר שבוצע לאחרונה, וויתור על גלוטן קשור לאפשרות לחלות במחלות הקשורות בלב ובכלי הדם.

אנחנו קונים מוצרים דלי שומן


© depositphotos   © depositphotos

במרדף אחר אורח חיים בריא, אנשים רבים בוחרים במוצרים דלי שומן. אך רק מעטים מאיתנו מבינים כי עם צמצום השומן, יצרנים מפצים על תכולת המוצר ברכיבים המשפרים את הטעם. לדוגמה, עם סוכר, חומרי טעם, מייצבים ושומני טראנס, אשר מזיקים לבריאות שלנו.

מוצרים בעלי תכולת שומן רגילה הם הכרחיים לדיאטה מאוזנת ובריאה. חשוב לוותר על השומן רק אם מדובר בצורך רפואי. בכל יתר המקרים, צמצום כמות השומן במוצר אינה מספקת.

אנחנו שותים מיצי פירות


© depositphotos   © depositphotos

מיצי פירות מכילים כמות גדולה של סוכרים, ובאותו זמן אינם כוללים סיבים דיאטטיים. זה עשוי להוביל להתגברות התיאבון, אכילת יתר ועלייה במשקל. מיצים אינם מרווים את צמאוננו או מספקים את תיאבוננו. העובדה הזו מבדילה ולו במעט מיצים כאלה ממשקאות קלים ותוססים.

במקום, עדיף לאכול פרי או מים בטעמי פירות.


אנחנו אוכלים חטיפי אנרגיה


© depositphotos   © depositphotos

החטיפים האלה משמשים פתרון פשוט כשאנחנו בדרכים. הם נמכרים באגפי הבריאות והמזון הדיאטטי בסופרמרקטים. אבל האם הם באמת בריאים? רוב החטיפים מכילים סוכר, זיגוג שוקולד, ממתיקים מלאכותיים ושאר תוספים. הם אינם שונים מהחטיפים הרגילים בכל הנוגע לכמות הסוכר, בעוד כמות הקלוריות בהם שווה לארוחת צהריים מלאה.

אל תתעצלו, ובלו זמן רב יותר באכילה נכונה. אם אתם רוצים משהו מתוק, נסו מעט שוקולד מריר. זה טוב לבריאות שלכם וישביע את ההשתוקקות שלכם למשהו מתוק.

אנחנו מעדיפים פירות יבשים


© depositphotos   © depositphotos

היעילות או הנזק בפירות יבשים קשור קשר ישיר בתנאים בהם הוכנו או אוחסנו. ככלל, יצרנים מעבדים את הפירות באופן כימי לפני שהם מייבשים אותם, מה שעוזר להאריך את חיי המדף של הפירות אך מצמצם את היתרונות בהם. פירות יבשים הם טובים ובריאים אם אתם מבשלים ומייבשים אותם בבית בעצמכם. כשאתם בוחרים אותם בחנות, עדיף לקנות את אלה שלא נראים מושכים במיוחד, אינם נוצצים וקשים למגע.

אנחנו בוחרים ביצים עם קליפה חומה


© depositphotos   © depositphotos

לפי המיתוס, ביצים עם קליפה חומה הן טובות יותר ופופולריות יותר מזה זמן מה. המידה והצבע של הביצה קשורה בזן של התרנגולת, בעוד צבע החלמון מראה מה היא אכלה לארוחת צהריים. הכלל העיקרי בבחירת ביצים הוא תנאי האחסון והמראה שלהן. האפשרות הבטוחה ביותר הם ביצים נקיות, ללא סדקים וכאלה שמאוחסנות במקרר.

אנחנו שותים משקאות ספורט


© depositphotos   © depositphotos

בגלל הקשר ההדוק בין ספורט ואורח חיים בריא, תזונת ספורט נתפסת לעתים קרובות כבריאה. ובכל זאת, משקאות ספורט מכילים מים מוגזים וממותקים, כמו גם סירופ תירס, תוספי מזון מלאכותיים ופיגמנטים.

אנחנו קונים מוצרים מיובאים


© depositphotos   © depositphotos

אנשים רבים אוחזים בסטריאוטיפ לפיו מוצרים מיובאים טובים יותר מאלה המקומיים. לפעמים זה יכול להיות נכון, אך לא תמיד. לדוגמא, צריכת מוצרים עונתיים ומקומיים בריאה יותר מאלה המיובאים מחו״ל. תפוח, הגדל בחווה מקומית בתנאים טבעיים ונמכר מיד, מכיל יותר אלמנטים זמינים מאשר פרי אקזוטי שיובא ממדינה אחרת ועובד באמצעים כימיים כדי שישרוד את המסע הארוך עד הצרכן. כמובן, מוצרים מיובאים הם בעלי יתרונות, אך בעודנו בוחרים אותם, עלינו לשים לב לתאריכי האחסון של המוצר, הרכבו, היצרן והיבואן.

אנחנו קונים גרנולה


© depositphotos   © depositphotos

ההמולה סביב גרנולה (גריסים ואגוזים אפויים) יוצרו ברובם ע״ המשווקים. יחד עם סיבים וברזל, גרנולה מכילה המון סוכר ושמנים לא בריאים, מה שהופך אותה חסרת ערך. כמובן, כמה חנויות מוכרות גרנולה אשר תכולתה המזיקה צומצמה. זו הסיבה מדוע חשוב לדעת על הרכב המוצר לפני שקונים.

הכלל לפיו המזון הבריא ביותר הוא זה שאתם מכינים בעצמכם תקף גם כאן. זו הסיבה מדוע מומלץ לקנות את הרכיבים הדרושים ולהכין בעצמכם.

אנחנו מגבילים את כמות המזון שאנחנו צורכים אבל שוכחים לספור קלוריות


© publicdomainpictures.net   © publicdomainpictures.net

ההבדל בין אכילת ביצת עין וביצה קשה היא שביצה קשה מכילה 66 קלוריות פחות. אז, אם אתם אוכלים 2 ביצים קשות, צרכתם 188 קלוריות, שהן מעט יותר מביצת עין אחת.

האם יש משהו ששכחנו? ספרו לנו בתיבת התגובות בהמשך!