11 טריקים שיעזרו לסטודנטים

נפלאים עד כמה שיהיו הלימודים באוניברסיטה, זה גם יכול להיות מטריד. כסף לא בנמצא, קשה לבחור חדר במעונות ולרכוש חברים. זו הסיבה מדוע זה חשוב במיוחד ללמד ולעזור זה לה ככל האפשר. קראו לזה עצות לימודים, טיפים או טריקים שלמדנו בעצמנו לאורך הדרך או סתם רעיונות שיקלו על החיים שלכם.

צוות האתר שלנו ממשיך לעמוד לצד אנשים, והכתבה הזו עשויה להראות לכם כמה טיפים וטריקים שיקלו על החיים שלכם במהלך הלימודים.


חובה ללמוד בקבוצות במהלך הלימודים באוניברסיטה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

טיפ אחד ללימודים הוא ליצור ביעילות קבוצות לימוד. כך, לא רק שהחברים שלכם לצידכם והם הופכים את תהליך הלימוד למהנה, אלא שכל אחד יכול לתרום את המידע שצבר עד כה. זוהי דרך יעילה מאוד לשתף מידע ולגלות דברים שפספסתם.


לעיסת מבטיק יכולה לעזור לכם ללמוד

© Depositphotos.com

אם אתם אוהבים ללעוס מסטיק, זו עשויה להיות מוזיקה לאוזניכם. מסטיק לא רק שומר על נשימה רעננה, יש לו גם יתרונות קוגניטיביים. מסטיק משפר את הביצועים שלכם בזמן מבחנים, כך לפי מחקרים, במיוחד ב-20 הדקות הראשונות.

זה אולי בשל משהו שמומחים קוראים לו בשם mastication-induced arousal (עוררות הנגרמת ע״י מסטיקציה), ופירוש הדר שלעיסת מסטיק מעוררת אתכם, שומרת עליכם עסוקים במשימה. זה, בנוסף, גם אחלה טריק לחיי הלימודים עבור אלו המתקשים להתרכז במהלך בחינות

שינוי מקום הלימודים יכול לעזור לכם ללמוד ביעילות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אין כללים לפיהם יש ללמוד או להכין מטלות ללימודים בבית בלבד. שינוי המקום יכול להיות יעיל.

פארקים, בתי קפה ואפילו ספריות, יכולות להכניס אתכם למצב רגוע ולסייע בתהליך הלמידה. יתרה מזו, אוויר צח תורם גם כן. צרפו את זה לרשימת הטיפים שלכם!


פתקים דביקים הם הכרחיים במהלך הלימודים

© Depositphotos.com

בין יתר הטיפים החשובים ביותר ללימודים הם הפתקים הדביקים. זהו פריט הכרחי כשמדובר בחיי הלימודים. הם עוזרים בעת קריאה, שינון מילים, שמות ועוד. גם קל מאוד להשתמש בהם.

אתם יכולים להשתמש בהם כדי לסמן עמוד מסוים בספר, או להדביק אותם לתוך העמוד ועליהם לכתוב הערות שונות.

דיבור בקול עוזר לכם לשנן הכל מהר יותר

© Depositphotos.com

בזמן הלמידה, נסו לתרגל הסבר עצמי. תוכלו לעשות זאת באמצעות שאילת שאלות את עצמכם כמו , ״במה עסק הטקסט? אילו רעיונות קלטתי״ כך, תוכלו לעבור על החומר הנלמד.

גם לשמוע את עצמכם מדברים בקול רם יעזור לכם לזכור הכל בקלות. זהו טריק לימודי מעולה, מאחר ותצטרכו להכין מצגות ופרויקטים, שבמהלכם יהיה עליכם לדבר בפתיחות לאנשים.

נוזלים הם המפתח בכל פרויקט בלימודים, או במהלך בחינות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

השתתפות במבחן היא קלה יותר כשיש לכם בקבוק מים בהישג יד. מסתבר, שצריכת מים מחוללת פלאים על המוח.

זה בגלל שהמוח שלנו מורכב מ-75% מים, וכשאנחנו נותנים לו יותר מזה, התוצאות מעולות. לכן אל תשכחו להזין עצמכם בנוזלים ולשמור בקבוק מים קרים בהישג יד ובכל מקום אליו אתם הולכים, זה מציל חיים במהלך הלימודים!

כתלמידים באוניברסיטה, חשוב לחסוך כסף

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כסטודנט שחי במעונות עם שותפים, כסף הוא הכרחי כדי שהכל יעבור חלק. המפתח פה הוא לחסוך כסף, ולקבוע תקציב לכל חודש. זה יעזור לכם לשמור על הסדר ויגרום לכם להרגיש כאילו אתם לוקחים את העניינים בידיים, כפי שאתם צריכים. וודאו שאתם לא מבזבזים כסף על דברים אקראיים, מאחר וזה יהרוס לכם את כל התוכניות.

שוקולד מריר עוזר בעת הלימודים ובשינון החומר

© FreeImages.com

פלבנואידים, נוגדי דלקת ונוגדי חמצון מצויים בשפע בשוקולד מריר, והם יעילים מאוד למטרות לימודיות. מחקר מדעי הראה שאחרי אכילת שוקולד, הזיכרון והריכוז משתפרים לשעתיים.

בהשוואה לשוקולד חלב או לבן, שוקולד מריר מכיל יותר קקאו, ומחקרים הראו שהוא בעל יתרונות כמו: הורדת לחץ הדם, הגנה על הלב וצמצום הסיכון לחלות בסוכרת. תוכלו להוסיף את זה לרשימת הטריקים שלכם לחיי הלימודים.

צפייה בסרטי תעודה יכולה לעזור לכל סטודנט

© Pixabay.com

לימודים יכולים להפוך משעממים עם הזמן, אם רק עוברים על הערות שלקחתם בזמן הרצאה. למה לא לשדרג את זה באמצעות עזר חזותי? סטודנטים רבים לא מודעים לעובדה שסרטי תעודה וגם סרטים אחרי, אפילו כאלה שרצים בקולנוע, הם עזר לימודי מעולה.

עבור אנשים רבים, צפייה בדברים שנלמדו עוזרים מאוד, מאחר ויש לכם את התמונה בראש. זה קרוי גם בשם ׳זיכרון חזותי׳.

קחו הפסקה מחיי המעונות אם אתם צריכים

© Depositphotos.com

החיים עם שותפים יכולים להעיק, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שאתם עושים משהו כזה. אחד הטיפים הטובים ביותר לחיי המעונות היא לוודא שאתם לוקחים הפסקה מהחדר במעונות כשצריך. חשוב מאוד שיהיה לכם מקום אליו אתם יכולים לברוח מהחדר הקטן, האולמות העמוסים, ושלא תהיה לכם טלוויזיה לנעוץ בה מבט. כך, כשתחזרו לחדר, תרגישו יותר שלווים.

עבודה עם מערכת תגמול תעזור לכם
מה שסטודנטים צריכים לדעת, הוא שתגמול זו דרך מעולה לפרגן לעצמים ולגרום לכם להרגיש טוב כשסיימתם מטלה. בואו נאמר שבדיוק סיימת להכין תרשים לפרויקט שנתבקשתם להגיש. תאכלו חטיף שוקולד או גלידה. אם עברתם 30 דקות מבלי לבדוק את הטלפון שלכם, פנקו את עצמכם במשהו אחר.

כולנו מתמודדים עם הצורך לבדוק את הטלפון שלנו אחת לזמן מה, בזמן העבודה או הלימודים. צעד חיוני שאפשר לעשות הוא לכבות את ההתראות בטלפון שלכם. כך לא תוסח דעתכם מצליל ההתראה, שתמיד גורם לכם לתהות מי שולח הודעה, מה נאמר או איזה ציוץ עלה לרשת.

האם יש לכם עצות אחרות שאפשר לתת לסטודנטים? נשמח לשמוע עוד בתיבת התגובות בהמשך!