11 מוצרים מוצלחים שהיו מיועדים במקור למטרה אחרת לחלוטין

אנחנו מהללים המצאות משובחות מדי יום כשאנחנו משתמשים בחשמל, בכלים מכניים או סתם בדברים היומיומיים שמקיפים אותנו – אבל תאמינו או לא, ישנם דברים רבים שהיו מיועדים במקור למטרות אחרות לחלוטין, לפני שכבשו את לבבות כולנו עם השימושים העכשוויים שלהם.

אם הדברים האלה מדגדגים את הסקרנות שלכם, צוות האתר שלנו הכין רשימה מעניינת בת 11 פריטים – פריטים שלא הומצאו במקור עבור השימושים המוכרים לכולנו.


קוצבי לב


© wikimedia   © pixabay

עם השנים, קוצבי לב השפיעו השפעה משמעותית על הטיפול הרפואי באנשים הסובלים ממחלות לב. אבל בהתחלה, הם היו לא יותר ממקליטי קול פעימות הלב שהמדענים עבדו עליהם. שימושים אחרים התגלו רק מאוחר יותר.


קוטקס


© pixabay   © flickr

בתחילה, קוטקס ייצרו תחבושות לעתות מלחמה. אחים ואחיות היו אמורות להשתמש בהם במהלך המלחמה כדי לעצור את הדימום אצל פצועים ולספוג את הלחות מהפצעים. כעת אפשר לומר בבטחה שהיו אלה אותם אחים ואחיות, שגילו עם הזמן שימושים אחרים למוצרים הללו.

גומי לעיסה


© wikipedia   © pixabay

הדבר האהוב עלינו מהילדות הוא למעשה משהו בו נקלו מדענים בטעות כשעבדו על נוסחה לייצור סוג חדש של גומי. גומי טעים, אם אפשר לציין.

קלינקס


© flickr   © pixabay

האם גם אתם הייתם בין הילדים שזכו לראות את אימא שלהם מורחת הררים של קרם צונן? בימים עברו, היה זה אחד הריטואלים הקבועיים עבור טיפוח נשי, אז זה לא מפתיע שקלינקס החליטה להמציא את ״מגבוני הקרם הלחים״. אבל כשהאופנה הזו חלפה, הפרסומות של קלינקס – והמטרות שלהם – השתנו.


ניר פצפצים


© wikipedia   © pixabay

המהנדס אל פילדינג והממציא מארק שאבאנס ניסו בהתחלה ליצור טפט, אבל המציאו לבסוף את ההמצאה שעוזרת לכולם להפיג קצת את העצבים שלהם.

ליסטרין


© flickr   © pixabay

האמינו או לא – ליסטרין הומצאה לראשונה לפני 135 שנים ונשארה איתנו מאז – לא רק כמי פה. בהתחלה, היה התכשיר בעל תכונות מחטאות בו השתמשו בניתוחים רפואיים כחומר מחטא עבור כלים רפואיים.

ברנדי


© wikimedia   © pixabay

המשקה הוותיק הזה לא באמת הומצא, אלא התגלה בטעות – מאז ימי היין הראשונים, היו לא גם תוצרי לוואי. אבל היה זה רק במהלך התקופה בה נאסר שימוש או סחר באלכוהול שאנשים החליטו להשתמש בזה כדי להכין ברנדי, והתוצאה שווה מיליונים כיום.

קוקה קולה


© maxpixel   © pixabay

האם הייתם מעלים בדעתכם שקוקה קולה שימשה בעבר כתרופה? ובכן, אולי כי לא הייתם שם כשהמציאו את זה. במקור, הייתה זו תרופה שסייע לשכך התמכרות למורפיום, לטפל בכאבי ראש ולהקל על מתח.

בצק משחק


© thinglink   © pixabay

הומצא לראשונה בשנות ה-30 של המאה הקודמת ע״י קליאו מקוויקרס, שהיה באותה תקופה יצרן של חומרי ניקוי. בצק המשחק יועד בראשונה לשמש כמנקה טפטים.

חולץ פקקים


© wikimedia   © pixabay

את הדבר הזה ניתן למצוא כמעט בכל מטבח, והוא מוכר כל כך שאין מצב שתחשבו כי בהתחלה יועד לו שימוש אחר לחלוטין. אבל במציאות, היה זה בתחילה כלי קטן שיועד להסיר קליעים מפצעים של חיילים.

תרסיס WD-40


© flickr   © pixabay

המצאות רבות נכנסו לחיינו ממדע הטילים, ממש כמו הדבר הזה שכל רכב מצויד בו. WD-40 הומצא למעשה כדי להגן על טילים וקליעים באטמוספירה…לפני שזה הפך לתרסיס שעוזר לכם לשמן צירים בדלת הבית.

אז, מה מהדברים שראיתם הרשים אתכם? אולי, אתם מכירים המצאה שלא נכנסה לרשימה שלנו וצריכה להופיע בתוכה – אל תחששו לספר לנו על זה בתיבת התגובות בהמשך!