11 סימנים לכך שהגוף שלכם נותן לכם אזהרות חשובות

בעוד שלא כל הסימנים הללו הם סיבה לדאגה, כמה מהסימנים הנפוצים שגופנו נותן לנו משמשים כאותות אזהרה בפני בעיות גדולות יותר מהן אנחנו מתעלמים לעתים קרובות. כשהבריאות שלכם בסכנה, מוטב תמיד ללכת על בטוח מאשר להצטער מאוחר יותר. אז זהו רעיון טוב לקבוע תור אצל הרופא כשאתם מבחינים בתסמינים הללו.

זו הסיבה מדוע צוות האתר שלנו רוצה לעזור לכם להתכונן לסימנים החשובים האלה שהגוף שלנו נותן לנו. זכרו תמיד להיוועץ ברופא שלכם אם אתם מודאגים לגבי הבריאות שלכם.


קשקשים ואובדן שיער
© Parkin Srihawong / Shutterstock.com© Alon Za / Shutterstock.com

קרקפת מתקלפת היא בעיה נפוצה, ויחד עם אובדן שיער, זה עשוי להיות סימן לכך שיש לכם מחסור בוויטמינים ונוטריינטים חשובים. רמות נמוכות של אבץ, B2, B3, B6 ו-B7, כמו גם ברזל, עשויים להיות הגורם לבעיה היומיומית הזו.


ידיים ואצבעות קמוטות

© Depositphotos.com

התפתחות קמטים על הגוף שלנו היא דבר טבעי, סימן בריא להזדקנות, ובדרך כלל אנחנו האצבעות שלנו הופכות קמוטות כשאנחנו מבלים זמן רב במים. אבל כשהידיים שלנו מתחילות להיראות קמוטות יותר ולאבד מהאלסטיות שלהן מהר יותר משאר חלקי הגוף, זה עשוי להיות סימן אזהרה שהגוף שלכם שולח לכם. קמטים על האצבעות ללא חשיפה למים יכולים להעיד על התייבשות, בעיה במחזור הדם, ובעיות בבלוטת התריס שלכם.

׳טלאים׳ לבנים על הלשון

© Depositphotos.com

לשון בריאה היא בדרך כלל בעלת גוון ורוד. אם אתם מבחינים ב׳טלאים׳ המופיעים על הלשון שלכם, זה עשוי להיות סימן לפטרת הפה, דבר הנפוץ בקרב אנשים החולים בסוכרת. הטלאים הללו יכולים גם להיות סימן להיגיינת פה בלתי הולמת, לכן שיפור השגרה שלכם עשוי לטפל בבעיה הזו.

פריחה על העור

© kitzcorner / Shutterstock.com© Kmpzzz / Shutterstock.com

בדרך כלל, עור אדום ומגורה הוא סימן לאקזמה, אבל לפעמים פריחות, בשילוב עם חום, יכולים גם להיגרם בשל זיהום או מגע עם צמחים מסוימים. אפילו אם זה לא נראה כל כך רציני, הנקודות הללו יכולות להזדהם, לכן מומלץ להיוועץ עם מומחה רפואי.


קרסוליים נפוחים

© Depositphotos.com

קרסוליים נפוחים הם סימן נפוץ להריון, אך אם אתם לא מצפים לילד, זה עשוי להיות סימן לזרימת דם גרועה, בעיות בלב, או תת פעילות של בלוטת התריס. גורם פחות רציני לכך הוא אכילת מלח מרובה, מה שיכול להיקוות מים.

עיניים יבשות

© Depositphotos.com

זה יכול לגרום לתחושת צריבה, זיהום, ונזק לעיניים. היובש עשוי להיגרם בשל הזדקנות או צריכת תרופות מסוימות, אבל זה גם יכול להיות סימן לתסמונת שגרן. תסמונת זו מלווה בדרך כלל ביובש בפה, וזוהי הפרעה של המערכת החיסונית.

נפיחות

© Troyan / Shutterstock.com

נפיחות קלה לאחר הארוחה היא בדרך כלל איננה סיבה לדאגה, אך זה עשוי להעיד על רגישות כלשהי למזון. אכילת מזונות אליהם אתם אלרגיים (אפילו בלא ידיעתכם) גורמת לשחרור גזים רבים לקיבה שלכם. המזונות הנפוצים ביותר הגורמים לכך הם חיטה וגלוטן.

חבלות בלתי מוסברות

© Depositphotos.com

אם אתם תמיד מוצאים חבלות במקומות אקראיים ולא זוכרים ש׳נכנסתם׳ במשהו, רעיון טוב יהיה להיוועץ ברופא. חבלות קלות ואקראיות פירושן מחסור בוויטמינים, אבל זה גם יכול להעיד על משהו רציני יותר, כמו קרישת דם.

צמא מתמיד

© Grossinger / Shutterstock.com

חשוב מאוד לשמור על מידת נוזלים מספקת ולשתות הרבה מים, אבל תחושת צמא תמידית היא בדרך כלל סימן מקדים לסוכרת. סימפטומים אחרים נפוצים הם עייפות ומתן שתן תכוף, שהם תוצר לוואי של צמא מתמיד.

עוויתות שרירים אקראיות

© vitahima / Shutterstock.com© onstockphoto / Shutterstock.com

לעוויתות בשרירים יכולים להיות גורמים רבים, כולל פעילות גופניות, מתח, יובש ומחסור בשינה. במקרים רציניים יותר, זו יכולה להיות הפרעה עצבית או מחלת כליות.

נחירות

© Depositphotos.com

זה אולי מפריע לפרטנר שלכם לישון, אבל לעתים קרובות מדובר בעניין תמים. לעתים פחות קרובות, זה עשוי להיות סימן לדום נשימה בשינה. דום נשימה בשינה מצריך טיפול רפואי, והרופא שלכם עשוי להציע לכם להשתמש במכשיר מיוחד שעוזר לכם לנשום טוב יותר בלילה.

האם חוויתם אי אלו סימפטומים? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך.