11 עובדות על רשתות המזון המהיר שאיש לא מכיר, חוץ מהעובדים עצמם

אנשים מתים על מזון מהיר, בעיקר כי זה טעים, מהיר וזול יחסית. מקדונלדס לבדה מאכילה 68 מיליון אנשים ברחבי העולם בכל יום.

צוות האתר שלנו אינו יוצא דופן – גם אנחנו הולכים למסעדות מזון מהיר לעתים קרובות, וזו הסיבה שאנחנו מכירים חלק מהסודות שתכף תקראו עליהם. ובסוף הרשימה הזו, ישנו בונוס מיוחד על קיפודים וגלידה.


1. הכפית המוזרה של המקפלורי


אחד הדברים המסתוריים שהלקוחות של מקדונלדס תוהים לגביו היא צורתה המשונה של הכפית של גלידת המקפלורי. על כל פנים, העניין טמון באופן ההכנה של הקינוח הה. הגלידה נמזגת לכוס, התוספת גם כן ואז מכניסים את הכפית. לאחר מכן, מכונה מיוחדת משתמשת בכפית כדי לערבב את הרכיבים.

הכפית השטוחה, החלולה והמרובעת הזו יושבת על המיקסר. מדובר גם בשיטה שעוזרת לשמור על הניקיון מאחר והרכיבים לא נשפכים החוצה.

2. הכוס עצמה חושפת איזה סוג של משקה יש בפנים

קשב שלא לראות את הנקודות על מכסה הספל שמכיל את המשקה החם. בדרך כלל, אתם רואים אותם ברשתות מזון מהיר ובחנויות קפה. נעשה בהן שימוש לנוחיות הלקוחות והצוות.

בדרך כלל, לוחצים על אחד ה״כפתורים״ הללו שאומר בדיוק מה יש בפנים. כך, אתם תמיד יודעים איזה משקה שייך לכם אם אתם באים עם חברים. ובזכות כך, הצוות לא עושה טעויות כשהוא מגיש לכם את המשקה.

3. אבל לא כל הכוסות בהן משתמשות רשתות המזון המהיר הן נוחות…

בתי קפה הפזורים ברחוב מציעים את הקפה שלהם בספלי פוליסטירן. זה אולי זול יותר אבל זה מזיק ללקוחות ולסביבה.

העניין הוא, שספלי פוליסטירן עשויים מפוליסטירן מוקצף מיוחד שכאשר מחממים אותו, הוא הופך מסוכן מאוד עבור הגוף. בנוסף, החומר מזיק לסביבה וקשה למחזר אותו. אתם יכולים לזהות את החומר ע״י הסימון הייחודי שלו – מספר 6 בתוך משולש או עם ראשי התיבות "PS"

4. כדאי לא להיות הלקוח הראשון בבית הקפה

את מכונות הקפה מנקים בכל יום בעזרת כימיקלים מיוחדים שיכולים בקלות לחדור לספל הקפה הראשון בבוקר. זה רע לא רק בגלל הטעם, אלא עשוי גם להוביל להרעלה.

5. משקאות קרים גורמים לכם לרצות לאכול


בטח הבחנתם שקולה בגודל בינוני עולה פחות מתה רגיל ואין לזה שום קשה לעלויות הייצור. כשאתם שותים משקאות קלים, אתם אוכלים יותר מזון. אותו הדבר עובד גם עם מזונות מלוחים.

לכן, כדי שלא תצטרכו יותר מדי קלוריות, מוטב לשתות תה חם או קפה ולבקש צ׳יפס ללא מלח.

6. מים בחינם מיועדים ללקוחות בלבד
המיתוס הפופולרי לגבי כוס מים בחינם ללקוחות הוא לא בדיוק נכון. זה עובד רק במידה וביצעת את ההזמנה שלך לפני זמן קצר. כמובן, העובד יכול לתת לך כוס מים, אבל הם לא חייבים לעשות זאת ויכולים לסרב אם בא להם.

7. הזמן האופטימלי לאכול ברשת מזון מהיר

הזמן הטוב ביותר לבקר ברשת מזון מהיר היא בשעות העומס שלהם בין 11:30 ועד 2 בצהריים, או מ-5 עד 7 בערב. במהלך השעות האלה, ישנם לקוחות רבים לכן המזון מוכן במהירות ומוגש טרי.

בזמן הזה, בנוסף, הרבה לקוחות סמויים בודקים את איכות המסעדה אז העובדים מוודאים שהשירות ממש טוב.

8. שיבולת שועל זה לא ״מזון בריא״

רשתות מזון מהיר כמו מקדונלדס ובורגר קינג לוקחים חלק בטרנד המזון הבריאותי והוסיפו מנות לתפריטים שלהם, כמו סלטים, שיבולת שועל ושאר מזונות המומלצים ע״י תזונאים.

בכל מקרה, סלט ״בריא״ והמבורגר שמנוני הם כמעט שווי ערך בקלוריות שלהם, לעתים קרובות בגלל השימוש בחומרים שמכניסים לתוכם – ירקות עשויים להכיל אפילו יותר קלוריות מבשר. אותו הדבר קשור גם לשיבולת שועל, שמכילה 33 גרם של סוכר. להתחיל את היום שלכם עם כל כך הרבה סוכר היא לא ההחלטה הטובה ביותר.

9. אפילו מילקשייק אחד זה יותר מדי

המחזיקה בתואר המנה הכי מסוכרת היא ללא ספק המילקשייק. זה מכיל יותר מ-70 גרם של סוכר, וזה הרבה יותר גבוה מהצריכה היומית. בנוסף, המשקאות מכיל שומנים צמחיים שהם הרבה יותר קשים לעיכול וגם גורמים לכם להרגיש רע.

10. כשהלקוחות משתמשים בצגי התשלום, הם מבזבזים הרבה יותר כסף

כשצגי התשלום נכנסו לשימוש, המחיר הממוצע על הקבלות עלה. ישנם שני גורמים שתרמו לשינוי הזה: הלקוחות לא היו צריכים למהר והוצגה להם תמונה גדולה וברורה של מה שהם מזמינים. אז, המסופים האלה נועדו לתת שירות טוב יותר אך למעשה הפכו ללוחות פרסום יעילים.

11. מתנות חינם לילדים שלכם
בכל מסעדת של מקדונלדס, אתם יכולים להשיג צעצוע בחינם לילד שלכם. כדי לעשות זאת, עליכם לגשת לאחד העובדים ולבקש מזכרת PDP. זה יכול להיות סטיקר, מגנט, פאזל או משחק עשוי מנייר.

בונוס: צורת המכסה של המקפלורי שונתה בגלל קיפודים

לפני העיצוב הנוכחי שלו, החורים של מכסה המקפלורי היו גדולים יותר ונוחים יותר. אבל, ה״נוחות״ הזו הובילה לטרגדיה עבור בעלי החיים. כפי שמסתבר, קיפודים הם מעריצים גדולים של מקפלורי: הם מלקקי את שאריות הגלידה לאחר שזורקים אותם. אבל כשהם מכניסים את הראש פנימה, הם לפעמים מתקשים להוציא אותו בחזרה וזה גורם לבעיות.

ולאחר מקרה בו 10 קיפודים נשלחו לטיפול רפואי לאחר שהראש שלהם נתקע במכסה, החליטו במקדונלדס לעצב מחדש את המכסה כדי שיהיה בטוח לבעלי חיים.

מה אתם אוכלים כשאתם בעבודה? האם גם אתם מבקרים לעתים קרובות במסעדות מזון מהיר?