12 דברים נפוצים אשר לא הכרתם את השימוש המקורי שלהם

בחיי היומיום שלנו, אנחנו מוקפים באובייקטים רבים שנראים כל כך רגילים עד שאנחנו אפילו לא עוצרים כדי לחשוב מדוע הם כה נצרכים וכיצד הופיעו בחיינו.

צוות האתר שלנו החליט להאיר אתכם ולספר לכם על השימושים יוצאי הדופן של הדברים הרגילים ביותר.


מדבקות על פירות

© iupackage

המדבקות על הפירות מציינות את ארץ המקור והיצרן, אך רק מעטים יודעים מה פירוש המספרים שעל המדבקות. אם ישנן 4 ספרות והראשונה היא 4, פירוש הדבר שהפרי רוסס בחומרי הדברה. אם ישנן 5 ספרות והראשונה היא 9, הפרי גודל באופן אורגני. אם ישנן 5 ספרות והראשונה היא 8, הפרי מהונדס גנטית.


החור בדונאט

© depositphotos

החטיף הזה נצריך לעתים קרובות בערים מודרניות, ולמעשה, מזה מאות בשנים. היום קונדיטורים מכינים מאפים טעימים בכל מיני גדלים וצורות. אך בעבר, היה זה קשה לדאוג שהקצוות ומרכז הפאי ייאפו באופן שווה. זו הסיבה מדוע המציאו האופים את הצורה הזו, כדי לא לגרום בעיות.

רצועה מתערובת אמייל וזכוכית ונקודות

© depositphotos

הרצועה הזו מורכבת על קצוות שמשת הרכב. מדובר בצבע קרמי אפוי ולו מספר שימושים. ראשית, הוא מגן על חומר האיטום שמחזיק את השמשה במקומה מפני קרני אולטרה סגול. שנית, הוא מסתיר את האבק שמצטבר בקצוות הזכוכית. לגבי הנקודות, הם מספקים מעבר נעים וויזואלית מהגומי השחור אל הזכוכית השקופה. הם גם יוצרים חלוקת טמפרטורה שווה במהלך ייצור השמשה.

משקפי שמש

© Pixabay

נראה כאילו לחפץ הזה יש רק שימוש אחר, כך אפשר להקיש לפי שמו. בכל מקרה, זה לא כגזה פשוט.


משקפיים כהות הומצאו ע״י אנשי הקוטב כדי להגן על עיניהם מפני השלג הרב. הם הפכו נפוצים במיוחד בקרב שופטים במאה ה-12 בסין שחבשו אותם כדי להסתיר את רגשותיהם האמיתיים מהעדים.

שוליים במחברת

© Pixabay

במקור, השוליים האלה לא יוצרו כדי לספק מקום עבור הערות של המורה הנסער.

האמת היא שספרים בעבר נפלו קורבנות לעכברים ועכברושים שאהבו לכרסם את הנייר. כדי שלא לאפשר למכרסמים לאכול את החלקים החיוניים של הנייר, אנשים החלו להשאיר מקום ריק בקצוות, בהן הנזק מתרחש בדרך כלל.

גומות על כדורי גולף

© Pixabay

כדורי הגולף הראשוניים היו חלקים למשעי. עם הזמן, בכל מקרה, שחקני גולף הבינו תוך כדי ניסוי וטעייה שהכדורים הטובים ביותר היו ישנים, מחוספסים וסדוקים. אז הם המשיכו להשתמש באותם הכדורים במשך שנים.

יצרנים הבחינו בנטייה הזו והתחילו לייצר כדורי גולף ישנים באופן מלאכותי.

חצאי חגורות

© flickr

בפיסת הבד או העור הזו ניתן להבחין בחלקם האחורי של מעילים וג׳קטים. חצאי חגורות נראו לראשונה על שינֶל (מעיל צבאי) לפני מאות רבות. באותו הזמן, שינֶל היה רחב מאוד ונתפר ממספר בדים. בלילה, אפשר היה לשחרר את הקשר ולהשתמש בו כשמיכה. הזמנים השתנו, אך חצי החגורה נשארה.

חורים במנעול

© Pixabay

אנחנו משתמשים במנעולים בדרך כלל כדי לנעול דלתות ושערים באוויר הפתוח, לכן הם נהרסים במהירות בגלל הגשם.

כשזה קורה, אנחנו קונים מנעול חדש. רק מעט אנשים יודעים מהי המטרה של החור הקטן בתחתית: הוא נוצר כדי לשפוך שמן מנועים בפנים. לאחר ההליך הפשוט הזה, המפתח ייכנס ויסתובב בקלות וללא קושי.

פסים על חיבור האוזניות

© depositphotos

בטח שמתם לב שלכל חיבורי האוזניות יש 2 או 3 פסים עליהם. הם לא עשויים רק בשביל היופי: ישנם כבלים היוצאים לשתי האוזניות מכל רצועה, ואם הם לא היו שם, לא הייתם מצליחים לשמוע את הצליל שבוקע מאחת האוזניות.

חריצים במטבעות

© Pixabay

החריצים על קצוות המטבעות הופיעו בתחילת המאה ה-16. באותו הזמן, אנשים חתכו פיסות קטנות של מתכת ממטבעות כדי למכור, ואז העבירו את המטבעות הניזוקים בערך מלא. כדי לשנות את ההרגל, תהליך מיוחד המוכר בשם reeding הוצג. בתהליך זה חורשים סדרה של חריצים בקצוות המטבעות כדי שיהיה קל יותר לראות אם ״התעסקו״ עם המטבע. אף אחד לא עושה את זה היום, אבל המסורת נשמרה.

קוטיקולה בציפורן

© depositphotos

אם אתם מטפלים בידיים שלכם כהלכה, אתם בטח יודעים מהי קוּטִיקוּלָה: זוהי השכבה הקשה של העור בבסיס הציפורן. רוב האנשים נפטרים מזה ע״י קיצוץ פה ושם לקבלת מראה מושלם, אבל אל תטעו.

איזור העור הזעיר הזה שם כדי להגן על הציפורן מפני זיהום. כשמסירים את העור, הציפורן שלכם נותרת חשופה ובה פצע קטן. זה מאפשר לבקטריה ופטריה לחדור פנימה. קיצוץ הקוּטִיקוּלָה אולי נראה כמו דרך לקבל את המניקור המושלם, אבל הוא לא עוזר לציפורניים שלהם ועשוי להיות די מזיק.

סימן ה-R

© Wikipedia

אם תהיתם מדוע ישנו R מוקף בעיגול סביבו ליד כמה סמלים מסחריים, התשובה היא די פשוטה. פירוש הדבר הוא שהמותג רשום במשרד הפטנטים והסמלים המסחריים האמריקני. בעיקרון, הרישום הזה נותן לבעלי הסמל המסחרי לא רק את הזכות להשתמש ב-® על המוצרים שלהם אלא גם לתבוע כל מי שמנסה להעתיק את הסמל.

בונוס: סכין יפנית היא הרבה יותר מורכבת ממה שאתם חושבים!

© depositphotos

קל מאוד לשייף סכין יפנית: קחו את קצה המכסה, ושברו את הלהב הקהה בעזרתו! לאחר מכן השתמשו בסליידר כדי להביא את הלהב המחודד קדימה.