12 דברים שאסור לכם לשטוף עם סבון כלים

אל לכם לנסות ולהשתמש בסבון כלים על דברים שאינם כלים, בגלל שזה עשוי להזיק להם יותר מאשר לנקות אותם. לדוגמה, אם תשפשפו את המקינטה שלכם עם סבון כלים, זה יותיר מאחור משקעים ושאריות שישנו את טעם הקפה שלכם. ואם נגמר לכם הנוזל למדיח הכלים, חשבו פעמיים לפני שאתם מכניסים לתוכו סבון כלים רגיל. אתם עשויים לגמור עם בית מלא בועות סבון.

צוות האתר שלנו תמיד חושב על הבריאות שלכם, לכן הכנו רשימה ובה 12 דברים שאל לכם לנקות עם סבון כלים.


מקינטה


© John Beans / flickr© falcondada / reddit

סבון כלים יכול להותיר שיירים ומשקעים בתוך המקינטה שלכם אחרי השטיפה, וזה עשוי להיות מאתגר במיוחד להסיר אותם לאחר מכן. יהיה עליכם לשטוף את המקינטה ביסודיות מספר פעמים וזה גם יכול להרוס את הגימורים של המקינטה. פרט לכך, ייתכן ויהיה טעם של סבון בספל הקפה הבא שלכם.


עם הזמן, השפשופים והקרצופים עשויים להסיר את השמנים החיוניים מהמקינטה, מה שהופך את המשקה טעים יותר, אך גם מגן על פני השטח מפני חלודה.

מדיח הכלים


© beastly13579 / reddit© BustyKoala / reddit

סבון כלים מקציף בטירוף, ואם תשימו אותו במדיח הכלים, אתם עשויים להרוס את המכונה. בנוסף, אתם עשויים להתמודד עם בעיה גדולה אחרת: בועות רבות מדי שיוצאות ממנה. חומר הניקוי הייחודי עבור מדיחי כלים היא פורמולה ייחודית ששוטפת את הכלים והיא הרבה פחות מקציפה.

מכונת הכביסה


© ghostofexatorp / reddit

ממש כמו מדיח הכלים, תהיה לכם מסיבת קצף אם תכניסו סבון כלים למכונת הכביסה. היא לא תצליח להתמודד עם זה ותתפוצץ. יותר קצף אין פירושו בגדים נקיים יותר, הפרומולה אינה מתאימה למטלות ניקוי בקליבר משמעותי.

הרכב שלכם


© IcyHotInUrEyes / reddit© depositphotos.com


למרות שרבים טוענים כי סבון כלים הוא חלופה לסבון המיועד לניקוי הרכב, אסור לכם להשתמש בו כלל. וישנן כמה סיבות לכך: הכימיקלים הקשים בסבון הכלים יכולים להזיק לצבע של הרכב שלכם, ולהפשיט אותו משכבת הווקס המגינה עליו. ברגע שהוא מתייבש, הסבון יכול גם להותיר שיירים ולכלוך על הרכב שלכם בגלל שקשה מאוד לשטוף אותו.

השיער שלכם


© M.Minderhoud / Wikipedia© depositphotos.com

סבון כלים הוא נוקשה מדי עבור השיער שלכם ויפשיט אותו מכל השמנים החיוניים שלו. שמנים אלה הם קריטיים לשמירה על שיער יפה ובריא. המלחים מסבון הכלים ייבשו את השיער לחלוטין, ואתם עשויים לסבול מגירוי בקרקפת ומקשקשים. בנוסף, רכיב נוסף, sodium lauryl sulfate, עשוי לגרום לבעית עור בשם דרמטיטיס.

חלונות ומראות


© cornelia-st / reddit© LordOfTheStarPotter / reddit

סבון כלים יכול בהחלט לנקות את החלונות והמראות שלכם מאבק בדיוק כפי שזה עובד על הכוסות שלכם. אבל יהיה קשה מאוד להסיר את הפסים והכתמים שנשארים אחרי הניקוי. אז אם אתם רוצים חלונות ומראות נקיים וללא רבב, פשוט השתמשו בתכשיר הייעודי.

מחבתות מברזל יצוק


© depositphotos.com© sincereish / reddit

סבון כלים יסיר את שכבת התבלינים השומנית מעל פני השטח. כל מומחה לבישול יודע שזה מסייע בחימום המזון ואף מוסיף לטעם. אולם אם אתם כבר עושים זאת, עשו זאת לעתים רחוקות והשתמשו בשיטת ניקוי אלטרנטיבית: שימו מלח על מחבת פושרת ושפשפו אותה עם מגבות נייר. לאחר מכן, תוכלו להוסיף קצת שמן, אם בא לכם.

רצפות עץ


© nyy5115 / reddit

שימוש בסבון כלים על רצפות עץ יותיר עליהם שריטות ולכלוך. במקום, אם אתם רוצים רצפות עץ מבריקות ומושלמות, השתמשו בשואב אבק או במטאטא כדי להסיר קודם את הלכלוך שמותיר סימנים. לאחר מכן, השתמשו במגב לח ונגבו את פני השטח.

מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי יעודיים עבור משטחי עץ. מצד שני, סבון כלים יכול להיות אפקטיבי במיוחד על סוגי רצפות שונים, כמו אריחים, לינוליאום או וויניל.

עור


© depositphotos.com

עור הוא חומר עדין למדי והכימיקלים המצויים בסבון כלים יכולים להרוס אותו. ממש כמו העור שלכם, מוצרי עור זקוקים לקרם לחות כדי לשמור על החומר רך. אתם יכולים להשתמש בסבון כלים על נעלי העור שלכם, אבל השתדלו להימנע משימוש על בגדי עור עדינים.

הכלב שלכם


© depositphotos.com

סבון כלים יכול להיות קשוח מדי עהור העור ופרוותו של הכלב שלכם. בשימוש רגיל, תבחינו שהעור הופך מגורה ויבש מאוד. הרשת מלאה במתכונים בשיטת ׳עשה זאת בעצמך׳ עבור שמפו לכלב וסבון כלים הוא אחד המרכיבים, אבל אנחנו ממליצים לכם לקנות מוצר ייעודי. הוא מכיל את הרכיבים הנחוצים להגנה על העור של חית המחמד שלכם.

אם אתם משתמשים בשמפו שלכם, העור עשוי להתייבש כיוון שהוא מעוצב במיוחד עבור רמת ה-pH של בני האדם. אותו החוק תקף גם לחתולים.

הצמחים שלכם


© gay_soup / reddit

סבון כלים לעולם לא ישמש תחליף עבור סבון קוטל חרקים משתי סיבות מעולות: הוא קשוח מדי עבור צמחים ולא יעשה עבודה טובה כקוטל מזיקים. למרות שישנם מתכונים בשיטת ׳עשה זאת בעצמך׳ ברשת, המסבירים כיצד עליכם לטפל בצמחים שלכם, אתם צריכים בכל זאת להשתמש בנוזל קוטל חרקים, שעושה חסד עם הצמחים עצמם, אך קטלני עבור החרקים.

הפירות והירקות שלכם


© Mimbro7884 / reddit© FieryWhistle / reddit

מפתה עד כמה שזה נראה, אל תנסו לנקות את הפירות והירקות שלכם עם סבון כלים. יש בהם נקבוביות והסבון עשוי להיכלא בתוכם – חוץ מזה, לא לזה זה מיועד. אתם עשויים גם לחוות בעיות הקשורות בקיבה ובמעיים או סחרחורות, אם זה ייכנס לגוף שלכם איכשהו.

בונוס: אל תנסו לערבב סבון כלים וחומרי ניקוי אחרים, כמו אמוניה או אקונומיקה


© caraffa / reddit© imgur

בכל אחד מהם יש רכיבים שונים שעשויים להפוך רעילים אם באים במגע זה עם זה.

האם השתמשתם פעם בסבון כלים על מוצרים אחרים והבחנתם בחסרונות? שתפו את החוויות שלכם איתנו בתיבת התגובות בהמשך!