12 דברים שמחסלים רושם ראשוני ומיד

מחקרים מראים שרושם ראשוני נוצר ב-7 השניות הראשונות כשאתם פוגשים מישהו. אם יש לכם ראיון עבודה, המנהל יכול לקבל החלטה לגביכם תוך 30 שניות. הימנעות מטעויות נפוצות שהורסות רושם ראשוני יכול להעלות את הסיכויים שלכם למצוא עבודה, חבר, לקוח או שותף לחיים.

צוות האתר שלנו אסף כמה טעויות נפוצות שיכולים לגרום לכם להצטייר כחצופים, משעממים, אנוכיים ומעצבנים בעיני האדם אותו אתם פוגשים בפעם הראשונה. קריאת הכתבה הזו עד סופה עשויה ללמד אתכם כיצד להימנע מטעויות ולנצל את 7 השניות הראשונות כהלכה.


לחיצת יד רפה

© depositphotos© depositphotos

לחיצת יד רפה יכולה לחסל רשום ראשוני. מחקרים מראים כי אנשים עם לחיצת יד רפה הופכים מושא שיפוטיות כאנשים ביישנים, הסובלים מחרדה, לא פתוחים וחסרי כל יכולת. טעות נפוצה אחרת שאנשים עושים היא להחזיק את היד לזמן ארוך מדי. אם אתם רוצים להצליח, לחצו לחיצת יד איתנה ועקבו אחר חוק 2 השניות.


מיקום היד בתנוחה שגויה

shutterstockshutterstock

שימו לב לתנוחה הידיים שלכם כשאתם יושבים. אתם יכולים לשים את הידיים על הברכיים, אבל אל תשימו אותם בכיסים כי זה עשוי לרמוז שאתם מסתירים משהו. אם תשימו את הידיים שלכם על השולחן, אל תצמידו אותן חזק כל כך או תניחו את כפות הידיים כשהן מופנות מטה, זה עשוי להצביע על כך שאתם רוצים לשלוט בראיון.

בנוסף, בעוד שלשים את הידיים שלכם על השולחן ולקפל אותן קלות היא מחווה מועדפת בעולם המערבי, זה נחשב חצוף ביפן ובהודו.

מסטיק

© depositphotos© depositphotos

אם מישהו פוגש בכם לראשונה ואתם לועסים מסטיק, הם עשויים לחשוב שאתם אנשים לא בוגרים, ילדותיים וממעמד נמוך. מסטיק הוא רעיון גרוע בראיון עבודה. בכל מקרה, בנסיבות רשמיות פחות, אנשים שלועסים מסטיק מצטיירים כידידותיים ונגישים יותר.

נמנעים מקשר עין

© depositphotos© depositphotos


קשר עין הוא כלי בעל ערך כדי ליצור רושם ראשוני חיובי. מחקרים מראים שאנשים המחזיקים קשר עין בעודם מדברים ומקשיבים נתפסים כבעלי ביטחון ואינטליגנטיים. אנשים שנמנעים מקשר עין, מצד שני, נתפסים כפחות כנים, פחות מושכים והרבה יותר חרדתיים.

משחקים בשיער שלכם

© depositphotos© depositphotos

בעוד שנשים נוגעות בשיער שלהן 18 פעמים ביום בממוצע, משחק עם השיער שלכם עשוי לשלוח מסר שגוי כלפי האדם עמו אתם משוחחים. בעוד לעתים קרובות זה משמש כשיטת פלירטוט, זה יכול גם להעיד על מתח, ביטחון עצמי נמוך, לחץ וחוסר נוחות. אם משחק עם השיער הופך חזרתי ואובססיבי, זה עשוי לשלוח סימן המעיד על תסביך שליטה.

נושאי שיחה שגויים

© depositphotos© depositphotos

ישנם כמה נושאי שיחה הנחשבים טאבו שלא עוזרים לכם ליצור רושם ראשוני טוב על אף אחד: בעיות רפואיות, כסף, דת, בוסים או שותפים לשעבר, פוליטיקה או בעיות חיים אישיות. נסו שלא למקד את כל השיחה בעצמכם ואל תשכחו להקשיב לאדם שמשוחח אתכם.

לפלוש למרחב הפרטי של אחרים

© depositphotos© depositphotos

מרחב פיזי הוא המרחק שאתם יוצרים ביניכם ובין האדם עמו אתם משוחחים. מחקרים מצביעים על 4 דרגות של מרחב אישי. המרחק ביניכם ובין האדם שזה עתה פגשה בפגישה רשמית הוא בין 1.20 מ׳ ו-3.6 מ׳. אם תתקרבו לאדם שמולכם קרוב מדי זה עשוי להיתפס אגרסיבי, בעוד עמידה מרוחקת מדי עשויה להצביע על כך שאתם לא מעוניינים.

עושים רעשים מסיחי דעת

© depositphotos© depositphotos

כל צליל אקראי שתשמיעו, כמו טיפוף ברגל, באצבעות או פיקוק המפרקים שלכם עשוי להיות מעצבן ומסיח את הדעת עבור אחרים. טיפוף עשוי להצביע על עצבנות, חוסר מנוחה או חוסר סבלנות ויכול לרמוז שאתם משקרים אם מנסים להטריד אחרים. בעוד פיקוק האצבעות עשוי להקל על מתח, זהו גם אחד הרעשים המטרידים ביותר, כך לפי סקר שנעשה ע״י הניו יורק טיימס.

בדיקה תכופה של הטלפון שלכם

© depositphots© depositphotos

האדם הממוצע בודק את הטלפון שלו 110 פעמים ביום! ועדיין, זה מאוד לא מנומס לבדוק את הטלפון שלכם במהלך שיחה. זה מראה שאתם לא מעוניינים באדם שמולכם, שאתם משועממים ויש לכם דברים טובים יותר לעשות. מחקרים מראים שטלפון על השולחן עשוי להוריד את איכות השיחה והמעורבות שלכם בה.

שוכחים שמות

© depositphotos© depositphotos

זה מביך לשכוח שם של אדם, במיוחד אם הוא זוכר אתכם. כדי להימנע מזה, חזרו על השם מיד לאחר שהוא מציג עצמו כמו: ״הי, אנה! נעים להכיר״. אל תשתמשו בתירוץ הזה שאתם גרועים עם שמות, אם אתם מעוניינים באדם שמולכם השם ייחקק בראשכם.

לאחר

© depositphotos© depositphotos

כשאתם מאחרים, אתם נותנים את הרושםש אי אפשר לסמוך עליכם, שאתם לא יודעים לתכנן, לא מעריכים את הזמן של אחרים וחסרי מחוייבות. נסו לארן את הזמן שלכם בצורה בה לא תהיו במתח לגבי איחורים ולא תצטרכו למהר. אפילו כשאתם מגיעים בזמן אבל צריכים לרוץ לפני זה, לא תוכלו להתרכז כמו שצריך.

לבוש רע

© depositphotos© depositphotos

סטטיסטיקה מראה כי 55% מהרושם הראשוני מבוסס על המראה שלכם. כמה מחקרים מראים כי המראה, הגובה, המשקל, צבע השיער וכמות האיפור יכולה להשפיע על גודל תלוש המשכורת שלכם. אם אתם פוגשים מישהו בפעם הראשונה נסו להיות שמרנים וטבעיים בבחירות הבגדים שלכם, היו מצוחצחים ואל תשתמשו בכמות רבה של בושם.

האם אתם מזהים את עצמכם בתיאורים הללו? אילו נקודות היו הורסות את דעתכם על אדם חדש מבלי תקווה כי ישתפר? אילו נקודות הייתם מוסיפים לרשימה? שתפו אותנו בדעותיכם ובחוויותש לכם.