12 הדברים הכי שנויים במחלוקת שנמצאו אי פעם ב׳גוגל מאפס׳

׳גוגל מאפס׳ הוא ככל הנראה הכלי השימושי ביותר לחיפוש מידע גיאוגרפי. בכל מקרה, במהלך החיפוש שלכם בגלובוס הווירטואלי, אתם עשויים להיתקל בדברים משונים שמעולם לא חשבתם לאפשריים. אם יש לכם דמיון מפותח ומוח של בלש זה יכול להפוך לאחלה שעשוע עבורכם.

צוות האתר שלנו מצא 14 דברים שנויים במחלוקת שנמצאו ב׳גוגל מאפס׳ ונתפסו ע״י גולשים רגילים. כמה מהם מוסברים ע״י המדע, בעוד אחרים עדיין אפופי מסתורין.


הלוגו של ׳קוקה קולה׳ על הר

© google


הלוגו הגדול בעולם של ׳קוקה קולה׳ הוצב על מדרון הר ליד אריקה סיטי, צ׳ילה. הלוגו הוצב כדי לציין 100 שנים לקוקה קולה ב-1986 והורכב מ-70,000 פחיות קולה ריקות.

פירמידה מסתורית נתגלתה באנטרקטיקה

© google

הסוגיה לפיה המבנה דמוי הפירמידה הזה המסתתר בשלג באנטרקטיקה היא מורשת של ציווילזציה עתיקה עדיין פתוחה לדיון. תומכים של התיאוריה הזו מאמינים כי זו הייתה הסיבה לעניין הרב שגילה הרייך השלישי באנטרקטיקה. אחרים משוכנעים כי הפירמידה המיסתורית הזו היא מורשת של אטלנטיס האגדית.

ספינת תענוגות בין גורדי שחקים

© google

המחשבה הראשונה שקופצת לראש אחרי שמביטים בתמונה הזו היא האם הקפטן השתגע לרגע והפליג ליבשה. למעשה, המבנה הזה הוא מרכז קניות בהונג קונג. הוא נראה מרשים במיוחד בלילה כשכל האורות דולקים.

טביעת כף רגל של ענק

© google

המבוך יוצא הדופן הזה דומה לטביעת כף רגלו של ענק וממוקמת בכפר קטן ליד מחוז המפשייר. זהו המבוך הגדול ביותר באנגליה (115 מטר).

גוליבר, קשור לגג של בניין

© google

אחד ממגרשי המשחקים המוזרים בעולם ממוקמים בוולנסיה, ספרד. המבנה הזה אשר כולל כמה מגלשות, מעברים סודיים, ומבחר ספסלים להורים, נראה כמו פארק שעשועים.

איך להתנקם בשכן ה״דביל״ שלך

© google

הוויכוח בין שני השבנים התחיל ב-2009. אחד מהם עלה על רעיון יוצא דופן לנקמה: הוא חרש את המילה ״AHOLE״ לתוך שדה עם חץ המכוון לביתו של השכן.


חתול חייזרי

© google

הגיאוגליף הזה מתוארך ל-9000 שנים אחורה. לפי גרסה אחת, זהו חתול שמיימי שהגיע מעולם אחר. הוא נמצא במקום היבש ביותר בעולם: מדבר אטקמה, שלא ראה ולו טיפת גשם אחת מזה מאות שנים.

מפעל מלח שנראה כיצירת אמנות

© google

זהו כפר קטן בניז׳ר עם אוכלוסייה המונה 50 משפחות. העיסוק העיקרי בקרב המקומיים הוא חציבת מלח ממאגרי מים מלאים בוץ. כל מאגר מים מלא במים,אליו יוצקים חימר מיוחד המכיל מלח. מי המלח מיובשים ומסוננים. גבישי מלך הופכים ברורים כשהמים מתאדים.

חללית חייזרים

© google

נראה כאילו ספינת חייזרים אמיתית נחתה בטקסס. למעשה, זו אטרצקיה מקומית המוכרת בשם ״בית פוטורו״. היא עוצבה ע״י ארכיטקט פיני בשם מאטי סורנן בשנות ה-60. העיצוב הארכיטקטוני הזה הפך פופולרי מאוד ומייצג את התקווה של האנושות לטכנולוגיה חדישה. היום, קיימים רק 30 בתי פוטורו בחלקים שונים של העולם.

זה מה שמפריד בין אנטרקטיקה ודרום אמריקה

© google

זהו דבר נוסף ושנוי במחלוקת שנמצא ב׳גוגל מאפס׳. כמה מדענים מאמינים כי המרווח בין שתי היבשות נוצר ע״י מטאוריט ענק שפגע בכדור הארץ. בכל מקרה, העיפו מבט בתמונה הזו – יתכן ויש אמת בתיאוריה הזו.

איש מנופף באוסטרליה

© google

האיש המצחיק והמנופף הזה בחוף הזהב האוסטרלי נראה אפילו מן החלל. למעשה, זהו פּוֹנְטוּן (משטח צף המשמש כתמיכה לגשר או בפעולות הצלה) עבור ילדים, וזהו חלק מפארק שעשועים קטן למרגלות החוף.

סרטן ענק

© weirdwhitstable.co.uk

תמונת הלוויין הזו של הסרטן הענק האורב לחופי וויסטייבל, קנט, הפך וויראלי ברגע ששותף ברשת. גודלו של הסרטן הענק הזה הוא כ-15 מטרים והוא זכה לכינוי ״קראבזילה״.

בונוס: בסיס סודי של ׳גוגל׳ במאדים

© google

׳גוגל׳ באמת בלבלה את המשתמשים שלה עם בסיס חלל מסתורין שנבנה במדבר אינסופי. כמה אפילו חשבו שזהו בסיס של תושבי מאדים אמיתיים, שבמקרה נלכדו בעדשת המצלמה. בכל מקרה, אם תעיפו מבט בתוך הבניין, זה הופך ברור כי מדובר בעוד מרכז מידע של ׳גוגל׳.