12 החלטות בחיינו שיש להלל, לא לבייש

ככל שאנחנו מתבגרים, אנחנו למדים כמה נורמות חברתיות שמגבילות אותנו עם השנים. זה יכול לגרום לכמה דברים שאינם ׳בוגרים׳ – כמו תואר מהאוניברסיטה, רווקות, או תחילת פרויקט חדש כאנשים בוגרים – להיראות מוזרים לחלק מהאנשים. אבל הזמנים משתנים, הצרכים מתפתחים ודבר לא נשאר כפי שהיה לנצח, לכן זה הזמן לחשוב על הדברים הללו בצורה יותר טבעית, בלי קשר לגילו של אדם.

צוות האתר שלנו התבונן בכמה דברים שאנשים בוגרים זוכים בגללם לקיתונות של בוז, אך אינם ראויים לכך.


להיות בעלי תחביבים ״ילדותיים״

נגמרו הימים בהם תפסנו מבוגרים כאנשים נוקשים ורציניים שמטרתם בחיים היא לעבוד ולהקים משפחה. זה בגלל תופעה גלובלית בשם kidults (מבוגרים-ילדים) – מבוגרים שרוצי לשעשע עצמם בפעילויות שנחשבות ׳ילדותיות׳, כמו קריאת קומיקס, קניית צעצועים, או צפייה בסרטים מצוירים.


תחביב זה לא דבר רע. כולנו זקוקים למעט שעשוע כדי להקל על המתח ולטפל בבריאות שלנו. לכן אין שום דבר שגוי בלהיות מנהל כשרוני ומוערך בחברה שלכם ועדיין ליהנות ממרתון של ׳דרגון בול זי׳ אחרי העבודה מעת לעת.

לימודים כאנשים בוגרים

יש אנשים שחושבים שאין טעם ברכישת השכלה אחרי גיל 30 מהפחד של ׳לא למצוא עבודה׳. בכל מקרה, ישנם יתרונות רבים לכך, כמו יותר אוטונומיה בזמן הלימודים ועצמאות גדולה יותר בהשוואה לאנשים צעירים.

למרות שיש אנשים שמאמינים שחינוך מיועד לצעירים בלבד, מבוגרים רבים רוצים ללמוד בגיל מבוגר מסיבות שונות. זה יכול לעזור להם למצוא עבודה טובה יותר או פשוט לשפר את עצמם. אחרים רוצים להימנע מקיפאון מקצועי באמצעות רכישת יחד חדש ולהראות למשפחה שלהם שהם מסוגלים להגשים את החלומות שלהם

להיות רווק או לבחור להיות רווק

אנשים רבים מאמינים שמטרת העל של כולם היא למצוא בן זוג ולהקים משפחה. זהו עשויה להיות הסיבה מדוע הם חושבים שאנשים רווקים אינם מאושרים מאחר והם לא מצאו בן זוג שיעמוד לצידם, ושעמוק בפנים הם משקרים לעצמם באומרם שהם ׳נהנים להיות רווקים׳.


בכל מקרה, ישנו הבדל גדול בין להיות בודד ולהיות לבד. אדם ׳לבדו׳ אינו בהכרח מרגיש בודד; מצד שני, למישהו אחר יכול להיות פרטנרית והוא עשוי להרגיש שהיא ׳נעדרת׳. להיות רווק יכולה להיות החלטה אישית וזה לא בהכרח קשור לחוסר היכולת למצוא פרטנר.

לקיים חתונה פשוטה או להינשא בסתר

ישנן דרכים רבות לחגוג נישואין מבלי לפשוט רגל. אחת הדרכים היא לארגן טקס בבית בו, בנוסף לרשמיות החוקית, נוכל גם להזמין את החברים הקרובים וקרובי המשפחה לחגוג איתנו.

ועבור אלו שלא מתחשק להם לחגוג, ישנה גם את האפשרות של חתונה סודית. במקרה הזה, הזוג מחליט למסד את מערכת היחסים שלהם מבלי להזמין משפחה או חברים, כך שכל ההכנות למאורע הן מינימליות. אין דבר שגוי בלרצות פרטיות – במיוחד ביום המיוחד הזה – עם אהבת חייכם.

לחתוך קשרים עם קרובי משפחה רעילים

זה נכון שאיננו יכולים לבחור את קרובי המשפחה שלנו, אבל אנחנו יכולים להחליט איזו סוג של מערכת יחסים לקיים איתם. הבעיה מתחילה כשלבן משפחה יש גישה רעילה, מה שמקשה על הקיום המשותף. הדבר הבריא ביותר לעשות הוא לנסות שלא לדבר איתם על הגישה המזיקה הזו, ובמקרים קיצוניים, להימנע מהאדם הזה.

לא להיות מעודכנים ברשתות החברתיות

כן, הרשתות החברתיות עוזרות לנו לשמור על קשר עם חברים או קרובים רחוקים, לפרסם מוצר או שירות, ואפילו לשתף במידע. אבל ישנו צד נוסף למטבע הזה, כמו תלות ואובדן הפרטיות. צמצום הזמן בו אתם מבלים ברשתות החברתיות יכול להיות בריא מאוד עבורכם ועוזר לנו לעשות שימוש טוב יותר בזמן שלנו.

לא לוותר ללקוחות חצופים

העבודה בשירות לקוחות עשויה להיות מתישה במיוחד אם אנחנו נתקלים בלקוחות יומרניים וחצופים שרוצים להוציא את זה על זרים. אנחנו חייבים לדעת כיצד להתמודד עם אנשים מסוג זה ולא להסס לבקש מהם לנהוג בנו בכבוד אם הם מפגינים התנהגות עוינת ואגרסיבית כלפינו.

לשוחח על השכר וציפיות לגבי השכר

אחד הדברים המאתגרים ביותר לשוחח אודותם בזמן ראיון עבודה הוא השכר. רבים מאיתנו רואים זאת כקרב אבוד מראש, אך במציאות, לכל אדם שמעריך את יכולותיו יש את הזכות לדעת זאת. בצורה אידיאלית, אנחנו צריכים להשתמש במילים הנכונות כשאנחנו דנים על השכר כדי לעזור לנו להגיע לתוצאות הטובות ביותר. היכולת להגיע להסכמה על העבודה יכולה גם ליצור רושם חיובי אצל המראיין.

שינוי קריירה

ממש כשם שאין דבר שגוי בהשגת תואר בגיל מאוחר, אין דבר שגוי בשינוי קריירה בגיל מסוים. אנשים רבים נוטים ללמוד משהו שלא מסב להם אושר כשהם צעירים, לרוב בגלל חוסר תמיכה, מוטיבציה או מידע שמדריך אותם. במקרה זה, הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות הוא לקבל מושג ברור לגבי הסיבה בגינה אתם רוצים לשנות קריירה, לעבוד כמתנדבים או להביט ביתרונות המוצעים ע״י התעשייה בה אנחנו רוצים לראות את עצמנו.

לסרב לאנשים שרוצים לגעת בבטן ההרה שלכן

אנשים רבים לא חושבים פעמיים לפני שהם נוגעים בבטנה ההרה של אישה ולפעמים מאמינים שיש להם את הזכות לעשות זאת. אבל יש נשים שלא מרגישות בנוח (מאחר וזה עשוי להיחשב כפלישה לפרטיות), והמגע בבטנן גורם להם למתח. זה בסדר להציב גבולות, במיוחד אם האדם שמנסה לגעת בכם הוא אדם שאינכם ממש מכירים או בוטחים בו.

פיצול החשבון בדייט

בין אם מדובר בכללי נימוסין והתנהגות או בתכתיבים חברתיים, יש נשים שנוטות להעריך את העובדה כשגבר משלם בדייט. אבל דברים השתנו, וזה כבר נפוץ מאוד עבור אישה לשלם את החלק שלה או אפילו את החשבון כולו. זוגות עובדים כצוות, לכן מוטב לשוחח על ההכנה האחד של השנייה ולחלוק בהוצאות מבלי לחשוב על מה חושב האחר.

התחלת עסק חדש או פרויקט בשנים מאוחרות

החיים לא נגמרים בגיל 50, כפי שחושבים אנשים רבים, לכן אין שגוי בלנסות לפתח פרויקט חיים חדש, כמו ללמוד מקצוע חדש או לפתוח עסק. פעמים רבות, אנשים מוצאים את התשוקה האמיתית או את משלח היד שלהם כמבוגרים או אפילו דוחים פרויקטים מסוימים בהמתנה עד שהילדים שלהם יתבגרו כדי שיוכלו להגשים את חלומותיהם. אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל מחדש.

מה אתם עושים כשמישהו אומר שאתם עושים משהו ׳מביך׳ לגילכם?