12 הרגלים בריאים שיחזרו לנשוך אתכם בישבן אם תגזימו איתם

אתם עשויים להרגיש מוקפים ע״י מידע רב לגביו נטען כי ״מדריך״ אתכם כיצד להפוך ל״בריאים יותר״ או ״שמחים יותר״, בכך שהוא מבטיח להוסיף ״יותר״ לחייכם. אנחנו מציעים שלא תאמינו לכל דבר שאתם שומעים או קוראים. כמה מיתוסים הם כאלה בדיוק: מיתוסים. הראו ספק הגיוני כשמשהו נראה משוגע מדי כדי להיות אמיתית, או, אפילו טוס יותר, עשו מחקר משלכם וראו מה מתאים לגוף ולנפש שלכם.

צוות האתר שלנו גלש ברשת והרכיב רשימה של הרגלים הנחשבים מעולים לבריאות שלנו. בכל מקרה, אם תרחיקו עמם לכת, עשויה להיות להם השפעה הפוכה.


שתו 8 כוסות מים בכל יום

אם אתם צמאים, מומלץ לקחת בקבוק מים ולגמוע אותו – במיוחד אם אתם חיים במקום חם או שזה עתה התעמלתם. אבל אל תשכחו שמשקאות אחרים מכילים מים גם כן, כמו תה או משקה קל, לכן צריכת המים הכללית שלכם גבוהה יותר.


שתייה יתרה היא למעשה עניין, וזה יכול להיות מסוכן עבורכם כיוון שהכליות שלכם לא יכולות להיפטר מהמים העודפים. לכולנו יש גוף שונה, לכן ייתכן ואתם זקוקים ליותר או פחות מ-8 כוסות ביום. ואין הוכחה מדעית לכך שלעודף מים יש יתרונות בריאותיים.

לישון יותר בסוף השבוע יעזור לכם להשלים שעות שינה אבודות
שינה היא חשובה לבריאות פיזית ונפשית, אבל אתם לא יכולים להשלים את כל אותם לילות חסרי שינה רק ע״י השלמת כמה שעות ביום שבת. בנוסף, אם אתם ישנים יותר מדי אתם עשויים להתמודד עם בעיות נפשיות בלתי נעימות.

אתם מצחצחים שיניים אחרי כל ארוחה

© shutterstock.com

צחצוח שיניים פעמיים ביום הוא הרגל מומלץ, אבל אתם מרגישים את הצורך לצחצח שיניים אחרי כל פעם שאתם אוכלים, אז חשבו שוב. אתם עשויים להזיק לשיניים שלכם יותר מאשר לדאוג להן. אם אכלתם או שתיתם משהו חומצי, אל תצחצחו את השיניים שלכם מיד, אחרת תסירו את שכבת המגן של השן. המתינו לפחות 30 דקות עד שעה לפני הצחצוח.

אתם משתמשים בתחליפי סוכר

© shutterstock.com© shutterstock.com

שימוש בסוכר במתינות הוא הדבר הנכון לעשות, אך הסרתו לחלוטין והחלפתו בכל מיני ממתיקים עשויה להיות החלטה שגויה גם כן. כמה מהאופציות הללו הן מלאכותיות לחלוטין ובעלי תופעות לוואי ארוכות טווח.


אתם נוטלים תוספי מזון

© Maddie Red/shutterstock.com© aerdnat/Reddit

רק בגלל ששמעתם שאנשים נוטלים אותם, לא אומר שגם אתם צריכים אוטומטית. אם אתם טבעוניים ויש לכם מחסור ב-B12, אז זה מובן. אבל כמויות גדולות של תוספי תזונה לא מונעות בעיות בריאותיות, ויכולות אף להיות מזיקות, כך לפי מחקר. נסו לשמור על תזונה הכוללת מקורות שונים של חלבון, פחמימות ושומנים.

אתם מחליפים את הארוחות שלכם בסמות׳י

© Ok-Neck-9432/Reddit© Phlebhands/Reddit

סמות׳י זה דבר נפלא, אבל הם מכילים לרוב פירות, מים וחלב. הם לא מספקים לכם את הערכים התזונתיים הנחוצים להם זקוק גופכם. חוץ מזה, סמות׳יז רבים מכילים כמות פרי גבוהה, ואכילתם בבת אחת תעלה את הסוכר בדם שלכם ותגרום לעליית אינסולין. את זה ניתן לתרגם לקילוגרמים עודפים על המשקל שלכם.

אתם משתמשים במקדם הגנה

© depositphotos.com

מקדם הגנה יכול להגן עליכם מפני מחלות עור מסוימות, אבל אין זה אומר שהשמש היא האויב מספר אחד שלכם. שימוש יתר במקדם הגנה עשוי לגרום למחסור בוויטמין D. ואנשים בעלי גוון עור כהה יותר לא בהכרח זקוקים למקדם הגנה. מומחים ממליצים על 10-15 דקות יומיות של חשיפה לשמש כדי לספוג את כמות הוויטמין D הנדרשת שעוזרת להילחם בדיכאון וברככת העצמות.

אתם מתעמלים מדי יום

© Ashley Graham/Instagram

איש לא יכול להתכחש ליתרונות של פעילות ספורטיבית, אבל התעמלות מדי יום לא משאירה לגוף שלכם פנאי למנוחה. מנוחה חשובה מאוד להתאוששות השרירים שלכם ולרגיעת הגוף הכוללת. התעמלות יתרה עשויה להכניס את הגוף שלכם לסטרס רב ורמות הקורטיזול עשויות להאמיר בצורה משמעותית.

אתם מכניסים מקלוני צמר גפן לתוך האוזן

© depositphotos.com© depositphotos.com

שעוות אוזניים איננה בהכרח דבר רע. היא מונעת מאבק או לכלוך להיכנס לאוזן, אבל אם אתם חובבי מקלוני אוזניים, נסו להשתמש בהם רק בחלק החיצוני של האוזן. אל תכניסו אותם עמוק מדי לתוך תעלת האוזן, מאחר וזה יכול להיות די מסוכן ולגרום להתחרשות, בחילה או אובדן הטעם.

אתם קונים רק מוצרים שמסומנים כ״בריאים״

© openfoodfacts.org© aaron_waltman/Reddit

לא כל מה שמתויג כ״בריא״ הוא למעשה, ובכן, כזה. זה עשוי להיות רק תעלול שיווקי, אז היו זהירים וקראו את רשימת הרכיבים. זוהי האינדיקציה החזקה ביותר לפיה מוצר שווה קנייה או לא.

אילו מההרגלים שברשימה נמצאים גם בשגרה שלכם? כיצד אתם מרגישים?