12 הרגלים רעילים שמרעילים בשקט את ביתכם

באופן כללי, כל אחד מאיתנו מנסה לגרום לביתו להריח ולהיראות טוב ככל האפשר. אנחנו רוצים שהחלל שלנו יהיה נקי ובטוח. בכל מקרה, במאמץ לבצע את המטלה הזו, אנחנו משתמשים במספר פריטים שמזהמים את ביתנו במקום לעזור.

זו הסיבה מדוע ערך צוות האתר שלנו מחקר בניסיון להבין מהם הפריטים הנפוצים ביותר שיש לנו בבית ומסכנים את בריאותנו, וגילינו כמה פתרונות שעשויים להיות שמישים עבורכם.


אח/כבשן

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אח וכבשן יכולים לזהם את האוויר בתוך הבית שלכם, שיכול בתורו להשפיע על מערכת הנשימה שלכם. המומחית למערכת החיסונית, שילה קיין, טוענת כי העשן שמופק במקומות החמימים הללו מכיל חלקיקים שיכולים לחדור לעיניים ולריאות שלכם, ולגרום לאלרגיות, גירויים, שיעולים וברונכיט.


מזרנים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

למרות שהם החברים הכי טובים שלנו בכל הנוגע למנוחה, מזרנים הם גם דרך מושלמת להניח לזיהום לחדור לביתכם אפילו מבלי שתרגישו. במהלך ייצורם, מתווספים אלמנטים למניעת שריפות כדי למנוע מהמזרון להתלקח; הווה אומר, שהמטען הכימי גבוה מאוד, אך נטול ריחות, כך שאיש לא יודע שהוא שואף למעשה את סוג הריח הזה במשך כמה שעות ביום. כדי להפוך את ההשפעה, מומלץ לאוורר את המיטה שלכם אחרי שהתעוררתם.

בגדים שעברו ניקוי כימי

© Depositphotos.com

שליחת הבגדים שלכם לניקוי יבש היא ככל הנראה אחת הדברים המספקים ביותר עבור אנשים שאוהבים בגדים נקיים. אין שום דבר נוח יותר כמו להיפטר מהאחריות להפעיל כמה מכונות כביסה. בכל מקרה, השימוש בשירות הזה עשוי לסכן את בריאותכם. נעשה שימוש בחומר בשם פרכלורותילן (perchloroethylene), אשר מסוכן מאוד לבריאותכם, בתהליך השטיפה, לכן מומלץ לאוורר את הבדים לפני שתאם מאחסנים אותם בארון.

מוצרי טיפוח אישי

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כל משחות השיניים, השמפו, הדיאודורנטים, הג׳לים, קרם הגוף ומוצרי ניקיון אחרים אליהם כה התרגלנו בשימוש יומי עמוסים בכימיקלים ובחומרים משמרים שיכולים להשפיע על הבית והגוף שלנו. הדבר האידיאלי לעשות הוא להחליף את החומרים המתועשים האלה במוצרים טבעיים יותר שלא כוללים חומרים משמרים כימיים.


שטיחים ומחצלות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

האלמנטים הקישוטיים הללו הם פופולריים מאוד מאחר והם הופכים כל חדר ליותר אלגנטי וחמים אשר נעים לבלות בו זמן, אך הם גם מאוד מזיקים אם לא לוקחים היגיינה ברצינות הדרושה. שטיחים מסוימים משחררים גזים רעילים שמהווים איום לבני אדם בטווח הארוך. בנוסף, כמה מהחיידקים והמזהמים הנפוצים ביותר המצויים בשטיחים הם: קרדית האבק, אלרגנים למקקים, עובש, אבק ועוד.

מברשת שיניים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

למרות שמברשת שיניים היא מוצר חיוני הדרוש להיגיינה יומית, זהו גם כר פורה עליו יכולים להצטבר בקטריות וחיידקים. זהו המקום המושלם לגדול: המברשת לחה באופן תמידי, היא תמיד בחדר השירותים, ולא כולם מחליפים את מברשת השיניים שלהם לעתים קרובות. חרף מה שאתם אולי חושבים, מומלץ שלא לשמור את מברשת השיניים שלכם במיכל סגור. מנגד, הדבר הטוב ביותר לעשות, הוא לשמור את המברשת במצב עמידה ובאזור מאוורר, כך שהיא תמיד יבשה לפני השימוש.

מזגן

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

רוב האנשים מפעילים מזגן וסוגרים את כל החלונות כדי ש״האוויר הקר לא יברח והאוויר החם לא יחדור״. מה שרק מעט אנשים יודעים הוא שהפעולה הזו היא בעלת השפעה שלילית על האוויר שאתם נושמים בבית. זה בגלל שלהיות בפנים במרחב סגור פירושו שאתם נושמים אוויר שזוהם שוב ושום עם הנשימה שלכם. בנוסף, ניקוי המזגן הוא חיוני מאוד, מאחר ואבק ובקטריות מתיישבות בו ואז חוזרות בחזרה לתוך האוויר

קטורת ומטהרי אוויר

© Depositphotos.com

קטורת, נרות ריחניים ומטהרי אוויר משחררים כמות גדולה של עשן שממלא את הבית שלנו בניחוח נעים מאוד. משזה נאמר, אותו העשן שממסך ניחוחות רעים, חודר גם לריאות שלנו וגורם נזק לגוף. שאיפת הכימיקלים האלמנטים הללו עשוי לגרור בעיות רפואיות כמו אסתמה, בעתיד.

קוסמטיקה

© Depositphotos.com

בממוצע, נשים משתמשות ב-12 מוצרים הכוללים 168 רכיבים ייחודיים מדי יום. גברים, מנגד, משתמשים ב-6 מוצרים על בסיס יומי ולהם 85 רכיבים. בעוד שהמחקר מצא שתוצאות הללו לוקחות בחשבון מוצרי טיפוח ויופי, חשוב לזכור שרוב מוצרי הטיפוח מכילים כימיקלים חזקים כמו כספית, שיכולה לגרום למחלות קשות.

קוטלי חרקים וחומרי הדברה

© Depositphotos.com

אין ספק שאחת התגליות המטרידות ביותר שאנחנו עושים כשאנחנו עושים פיקניק בסמוך לגינה שלנו או אולי סתם עושים סיבוב בבית, היא כשאנחנו מוצאים חרקים. בכל מקרה, מוצרים תעשייתיים בהם אנחנו משתמשים כדי להיפטר מהם עושים שימוש בכימיקלים אגרסיביים מאוד אותם אנחנו שואפים באופן בלתי נמנע. למרות שהם לא משפיעים עלינו בצורה ישירה, הם יכולים לגרום נזק לגופנו.

מגבות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אחד הדברים הכי נפלאים בעולם, זה לצאת מהמקלחת ישר לתוך זרועותיה של מגבת רכה ונקייה. אך מעט אנשים יודעים שהפריט הפשוט הזה בו אנחנו משתמשים מדי יום הוא עמוס בחיידקים ואפילו בקטריות צואתיות. מאחר וזה תמיד בחדר האמבטיה, הם חשופים ללחות, קרדיות ומיקרובים. הם גם יכולים להכיל שיירי עור, רוק, ושאר הפרשות גופניות. באופן אידיאלי, יש לשטוף אותן על בסיס קבוע, ואם אפשרי, לתלות אותן בחוץ להתייבש בשמש.

נעליים

© Depositphotos.com

רוב האנשים מגיעים הביתה אחרי יום עבודה ומתעלמים מהעובדה שהם נכנסים הביתה מבלי לחלוץ נעליים. פירוש הדבר הוא שאתם מאפשרים לכל הבקטריה איתם באתם במגע ברחוב להיכנס הביתה, בעוד שגם אתם הולכים יחפים בבית, וגם ילדיכם. אל תהיו מופתעים אם הם מוצאים דרכם לגופכם.

בעוד שאין מנוס מהשימוש בנעליים על בסיס יומי ולעתים מדובר בעניין הכרחי, הדבר הטוב ביותר שנוכל לעשות הוא לחפש פתרונות לצמצם את ההשפעה השלילית שיש לזה על הסביבה שלנו. הנה כמה הצעות שמוטב לכם לשקול.


© Depositphotos.com

* אווררו את כל האזורים בבית שלכם, ככל האפשר
* הימנעו מלצבור אשפה
* נקו את האבק בעזרת מגבת לחה או שואב אבק
* הפכו את הצמחים שלכם לבעלי בריתכם והשתמשו בהם כדי לטהר את האוויר בבית.

אין ספק שפעמים רבות, אנחנו אשמים בזיהום הבית שלנו בפריטים יומיומיים, פשוט בגלל שאנחנו לא מודעים לסכנות הטמונות בהם. בכל מקרה, כעת משאנחנו יודעים, מוטב להיות בטוחים מאשר להצטער אחר כך ולהימנע מבעיות שנובעות משימוש לקוי בפריטים הללו. באילו פריטים אחרים אנחנו עושים שימוש לקוי לדעתכם, ומזהמים את החלל שלנו?