12 טריקים של נוכלים שעדיף לדעת עליהם על מנת להימנע מהם

אם היה אפשר להעניק פרס על השחקן הטוב ביותר לנוכלים וגנבים, לכל אלה היו יכולים להיות פרסים ופסלונים רבים. לפעמים המצב הכי נפוץ יכול להיות מתוכנן על ידי נוכלים, כך שלעולם לא תוכלו לדעת שזה הכל מזויף.

אספנו את הטריקים החדשים ביותר שנוכלים משתמשים בהם בערים הגדולות וגילו איך אנחנו יכולים להגן על עצמנו וכיצד להימע ממצבים לא נעימים.


12. בגדים על השמשה הקדמית של הרכב
12 טריקים של נוכלים שעדיף לדעת עליהם על מנת להימנע מהם


תיהיו זהירים אם אתם שמים לב לפריטים משונים על השמשה הקדמית שלכם. פושעים משתמשים בשיטה של להסיח את דעתכם ואז הם תוקפים אתכם או גונבין את התיק שלכם בזמן שאתם עסוקים בלהסיר את הבגדים שעל השמשה. גנבים בדרך כלל משתמשים בטריק הזה בלילה בחניונים של קניונים.

  • מה לעשות? אל תנסו להסיר את הפריטים מהשמשה, הכנסו לרכב ונסו לנסוע למקום בטוח או תנעלו את הדלתות ותתקשרו למשטרה, או תבקשו מחברים עזרה.

11. הפלת כסף
12 טריקים של נוכלים שעדיף לדעת עליהם על מנת להימנע מהם

ילד מגיע אליכם ברחוב ואומר שהפלתם את הכסף שלכם. אתם מבולבלים ולא זוכרים איפה בעצם הפלתם את הכסף,  אז אתם מודים לנער והולכים. פתאום ההורים שלו מגיעים אליכם וטוענים שגנבתם את הכסף של הילד כשהוא רק רצה לעשות שינוי. אתם המומים וההורים מבקשים ממכם להחזיר לילד את הכסף ולפצות על הנזק המוסרי.

  • מה לעשות? זכרו כי יש רק סיכוי קטן שמישהו יחזיר לכם כסף שנפל לכם. אבל אם זה יקרה, ראשית, כדאי לבדוק אם הכסף שלכם באמת נעלם ורק אז אתם יכולים להיגד "תודה" על העזרה של האדם ולקחת את הכסף. לעולם אל תיקחו כסף או פריטים אחרים (ארנק או טבעת) אם הם לא שייכים לכם. אם דבר כזה קורה לכם, וגונבים מכם כסף, לכו לכל מקום ציבורי עם מצלמות אבטחה ותתקשרו למשטרה.

10. פריטים שקניתם נגנבים מתחת לאף שלכם
תארו לעצמכם שזה עתה קניתם טלוויזיה ועכשיו אתם בדרך למכונית. מאבטח עוצר אותכם ליד היציאה על מנת לבדוק את הדברים שקניתם ואת הקבלה. פתאום איש מכירות מגיע אליכם, ואומר כי הם מכרו לכם טלוויזיה פגומה בטעות, ומבקש ממכם לבוא למחסן על מנת לקבל אחד חדש בזמן שהמאבטח שומר על הפרטים שרכשתם. אתם הולכים אחריו למחסן, אבל פתאום הוא נעלם וכך נעלם גם המאבטח עם החפצים שסמכתם עליו שישמור עליהם בשבילכם.

  • מה לעשות? בדקו את הפריטים שאתם רוצה לקנות לפני שאתם קונים אותם ואל תעזבו את הרכישות שלכם עם אנשים זרים. מומלץ לקחת איתכם חבר, אם אתם מתכוונים לקנות פריט יקר.

9. ניצחון בלוטו
12 טריקים של נוכלים שעדיף לדעת עליהם על מנת להימנע מהם

מציעים לכם כרטיס לוטו חינם בחנות. אתם מגרדים אותו ומבינים שניצחתם. כדי לקבל את הפרס שלכם, אתם צריכים להתקשר למספר הטלפון שסופק עם הכרטיס. אתם קוראים את המספר, מחכים כמה דקות על הקו, מספקים את מספר האישור על מנת שיוכלו למצוא את הכרטיס הזוכה ומספקים גם את הנתונים האישיים שלכם, המפעיל אומר שיחזרו אליכם כאשר הפרס יהיה מוכן. אבל אתם אף פעם לא תקבלו את הפרס ואתם לעולם לא תקבלו את הכסף שלכם וגם לא תקבלו חזרה את הכסף שבזבזתם כשחיכיתם על הקו שיענו לכם.

  • מה לעשות? אל תקחו כרטיסי לוטו חינם. אם אתם מחליטים לקחת אחד ואולי לנצח, בידקו את המידע על ההגרלה הזו באינטרנט לפני שתתקשרו למספר שקיבלתם על הכרטיס.

8. כספומט רעב
12 טריקים של נוכלים שעדיף לדעת עליהם על מנת להימנע מהם

כולנו יודעים שהרמאים משתמשים במכשירים מיוחדים שקוראים את מספרי הכרטיסים שלנו בעזרת מצלמות קטנות וכך גונבים את הכסף שלנו. אבל עלינו להיזהר עוד יותר בימינו. שודדים החלו לשים חתיכת סרט בחריץ הכרטיס וכך הכרטיסים נתקעים שם. אתם חושבים שאולי הכספומט שבור, אבל למעשה נוכלים פשוט לוקחים את הכרטיס שלכם והולכים, בזמן שאתם מתקשרים לבנק להודיע להם על שהכרטיס שלכם נבלע במכשיר.

  • מה לעשות? עדיף למשוך מזומנים בבנק שבו אנשים עובדים, ולא מכונות. ייתכן שאפשר גם לבקש מהדילרית בבנק לעזור לכם. אם יש רק כספומט, כדאי לכם לבדוק את חריץ הכרטיס ואת לוח המקשים. אם כספומט אכל את הכרטיס שלכם, אל תעזבו את המקום, התקשרו אל הבנק דרך המוקד, וחסמו במהרה את הכרטיס שלכם אפשר גם באמצעות אפליקציה לנייד, אם יש.

7. כייסים אלקטרוניים
12 טריקים של נוכלים שעדיף לדעת עליהם על מנת להימנע מהם

הטכנולוגיות המודרניות מאפשרות לנו לשלם עבור הרכישות שלנו עם הכרטיסים או הטלפונים החכמים שלנו בנגיעה אחת בלבד. לרמאים יש מכשירים מיוחדים המסייעים לקרוא מידע בארנק האלקטרוני שלכם. הם רק צריכים לגעת בגאדג 'ט שלכם או בכרטיס האשראי כדי לקבל גישה לארנק האלקטרוני שלכם.

  • מה לעשות? מומלץ לקנות ארנק שמציע הגנה מפני הונאות. אתם יכולים גם להגדיר את הגבלת ההוצאות היומיות בטלפון החכם שלכם, כך שאתם לא תאבדו את כל הכסף שלכם בתוך כמה שניות