12 מזונות שאתם כנראה אוכלים לא נכון כל הזמן הזה

היום, אפילו יותר מבעבר, תשומת הלב שלנו היא על איכות מהמזון שאנחנו מביאים לשולחן. בכל מקרה, אנחנו נוטים להמעיט בערך או להתעלם מהעובדה שלפעמים אנחנו אוכלים מזונות בצורה שגויה. אספרגוס, תותי שדה, יוגורט ושעועית הם מזונות בריאים אך לעתים קרובות אנחנו לא אוכלים אותם כהלכה ומפספסים את הערכים התזונתיים שלהם.

צוות האתר שלנו הכין רשימה ובה 11 מזונות שאתם כנראה אוכלים בצורה שגויה כל חייכם.


זרעי פשתן


© depositphotos.com

זרעי פשתן מכילים סיבים, אומגה 3, ליגננים (lignans) ותרכובות ביואקטיביות מן הצומח שנחשבות מועילות לבריאות, כולם בעלי חשיבות רבה לגוף שלכם. בכל מקרה, הגוף שלנו לא יכול לעכל אותם אם הם נאכלים בשלמותם. זו הסיבה מדוע עליכם למעוך או לטחון אותם לפני העיכול כדי שלא יאבדו מהערכים יקרי הערך שלהם.


אספרגוס


© depositphotos.com© depositphotos.com

אסור לבשל אספרגוס במיקרוגל לעולם, אפילו אם אין לכם זמן לבשל. זה מרוקן את הירק מתכולת הוויטמין C שלו בשל היותו של הערך התזונתי מסיס במים. הדרך האידאלית לבשל אספרגוס היא ע״י אידוי או טיגון כך שהם הופכים רכים ופריכים.

קיווי


© HelenaWest / reddit

קלפיות קיווי כוללות ריכוז גבוה של ערכים תזונתיים, במיוחד סיבים, חומצה פולית ו-וויטמין E. אכילת קיווי (כולל הקליפה) מעלה את תכולת הסיבים, וויטמין E והחומצה הפולית ב-50%, 32% ו-34%. מאחז ואנשים רבים לא צורכים מספיק מהערכים התזונתיים האלה בדיאטה שלהם, אכילת קיווי עם הקליפה היא דרך קלה לצרוך ערכים תזונתיים אלה.

עגבניות


© shutterstock.com© shutterstock.com

עגבניות נמנות על סוגי המזון שיש לאכול מבושלים אם רוצים ליהנות ממירב הערכים התזונתיים כמו ליקופן שמגן מפני גידולים ומחלות לב. הערכים התזונתיים ממוצים טוב יותר בחום של בערך 90 מעלות.


תה שחור


© depositphotos.com© depositphotos.com

תה שחור הוא אחד המשקאות הפופולריים ביותר אך היזהרו שלא לערבב את זה עם חלב. מוצרי חלב אינם משפיעים על תכולת נוגדני החמצון, אך הם חוסמים את היתרונות הקשורים בלב ובכלי הדם של התה מאחר והחלבון בחלב מקשה על ספיגת הערכים התזונתיים של התה.

תותי שדה


© shutterstock.com

תותי שדה עשירים בסיבים, נוגדני חמצון ו-וויטמין C, בדומה לרוב הפירות האדומים. בגלל שהגוף זקוק לערכים התזונתיים האלה, אין לאחסן פירות אלה כשהם חתוכים. כשחותכים תות שדה, הוא הופך רגיש לאור ולחמצן מאבד את הערכים התזונתיים שלו בקלות.

ברוקולי


© depositphotos.com© shutterstock.com

ברוקולי הוא אחד מהמזונות האלה שתמיד צריך לאכול נא או לכל היותר, מאודה. למעשה, אם מרתיחים או מטגנים ברוקולי, הוא מאבד את הוויטמין C שלו, את הכלורופיל, נוגדני החמצון והרכיבים שמסייעים במניעת תאים סרטניים.

שעועית


© shutterstock.com© shutterstock.com

שעועית מיובשת מכילה נוגדני חמצון שקרויים phytates, אך אלה נצמדים לוויטמינים ולמינרלים שנמצאים במזון ולא נספגים בגוף. יהיה זה טוב להשרות אותם במשך הלילה כך שיהיו חפים מחומרים מיותרים.

שום


© depositphotos.com© depositphotos.com

שום מכיל אליצין, אנזים נוגד גידולים שמגביר את כוחו עם חשיפה לאוויר. זו בדיוק הסיבה מדוע יש לקצוץ שום לפני שמשתמשים בו ואז לתת לו לנוח לפחות 10 דקות. כך, היתרונות הם אדירים.

יוגורט


© shutterstock.com

החומר המימי שנמצא לעתים קרובות על חלקו העליון של היוגורט כשפותחים את האריזה קרוי ״מֵי גְּבִינָה״, והוא מכיל חלבון וויטמין B12. לכן, מומלץ שלא לזרוק אותו לכיור. לפני שאתם אוכלים את היוגורט, יש לערבב אותו קצת.

מלפפונים


© Gravybutt / imgur

מומלץ לאכול מלפפונים יחד עם הקליפה, בשל תכולת הסיבים הגבוהה. בכל מקרה, אם אתם לא בטוחים לגבי מקור הירק ולא יכולים לשטוף אותו היטב, עדיף להסיר את הקליפה כדי להימנע מקוטלי חרקים ובקטריות

סושי


© maxpixel.net© depositphotos.com

רוב האנשים לא אוכלים סושי כמו שצריך. אתם אמורים לאכול את הרול בעזרת האצבעות, לא עם מקלות אכילה. במקלות האכילה אוכלים סושי קלאסי, לא רול. בנוסף, כמות מינימלית של רוטב סויה דרושה, ואל לכם לעולם לטבול את האורז בסויה, אלא רק את הצד של הדג. אין לערבב ג׳ינג׳ר ו-וואסאבי עם הסויה. ג׳ינג׳ר משמש לניקוי החך ויש לאכול אותו בנפרד, ויש לשים רק כמות קטנה של וואסאביישירות על הדג טרם האכילה.

ישנם מזונות רבים שאנחנו אוכלים בצורה שגויה מבלי לדעת. האם אתם מכירים מזונות שלא נכללו ברשימה? האם אכלתם פעם מזונות אלה או אחרים בצורה שגויה? שתפו אותנו בהצעות שלכם בתיבת התגובות בהמשך!