12 מזונות שיש להם השפעה מוזרה על הנפש שלכם

טרנד המזון הבריא הופך נפוץ יותר ויותר. כשאנחנו מתבוננים על המדפים בסופרמרקט ולמדים אודות המרכיבים של כל מזון שאנחנו צורכים, קל יותר למצוא מזונות שהם שימושיים יותר לגוף שלנו ולגלות אילו מזיקים לנו. אבל מחקרים מדעיים הוכיחו שקשה לדעת מה באמת מסייע לבריאות שלנו ומה לא מאחר ומזונות רבים מכילים למעשה כימיקלים רבים שלקיומם אנחנו אפילו לא מודעים.

צוות האתר שלנו בדק את הנושא ומצא כמה מזונות שיכולים לחולל השפעה חיובית ושלילית על הנפש שלנו.


* אורז קלוף מכיל פחמימות מהירות שגורמות למולקולות של גלוקוז להיכנס לדם במהירות. רמות הסוכר שלכם משתנות באופן דרמטי ולכן יכולה להיות לזה השפעה שלילית על בריאות המוח ומערכת העצבים.


* פופקורן מכיל חלבון, זהב, זרחן, ברזל, סיליקון ומגנזיום שמאפשרים למערכת העצבים לתפקד כהלכה. וויטמין B שהפופקורן ממכיל עוזר להילחם בדיכאון ובמתח.

* טונה מכילה כמות גבוהה של כספית. וכספית רבה בגוף יכולה לגרום לבעיות זיכרון. טונה מכילה גם ביפנילים עתירי כלור שהם כימיקלים סינטטיים שמשפיעים על ההורמונים ומפריעים לתפקוד מערכת העצבים.

* דגנים מכילים גלוטן הנחוץ להם כדי לגדול. הנוגדנים (חלק בחלבון שמונע התרבות של מיקרו-אורגניזמים והורס את התוצר הרעיל שלהם) בגלוטן יכול לתקוף את הכימיקלים הכה חשובים לנו. לכן, אם יש לנו מחסור בכימיקלים האלה, אנחנו יכולים לסבול מהתקפי חרדה ודיכאון.
* שוקולד מריר מכיל פלבנואידים שאחראיים להפעלת תאי מוח. המזון הזה מרחיב את העורקים, מאיץ את תפקוד המוח ומספק לו חמצן.

* גבינה קשה מכילה טיראמין (tyramine) שמופק כאשר חלבון מתפרק. טיראמין יכול להעלות את לחץ הדם בצורה משמעותית ולגרום למיגרנות.
* תפוחי אדמה אפויים עשירים באשלגן ששולח חמצן למוח. הם גם מכילים גלוקוז, וויטמין בי, וחומצות אמינו שמאיצים את זרימת הדם למוח ומבטיחים שהמוח מקבל את כל האנרגיה הנחוצה לו כדי לתפקד.


* שעועית מכילה חומצת טאנין. אם לגוף יש יותר מדי ממנה, הוא יתקשה לפרק מינרלים כמומ ברזל. זה יכול לגרום לבעיות בזרימת הדם למוח ולפתח אנמיה.
* כורכומין, שהוא הרכיב העיקרי בקארי, מכיל המון נוגדני חמצון ונלחם בהזדקנות המוח. הוא מסייע בהתפתחות קוגנטיבית שבדרך כלל מדרדרת עם הגיל.
* זעפרן מכיל וויטמינים רבים, וויטמין ב וסי. הוא משפר את תפקוד המוח ואפילו מטפל בכמה הפרעות.
* קינמון מגביר את פעילות המוח כיוון שהוא מכיל את הרכיבים החשובים הבאים: cinnamyl alcohol ו-cinnamaldehyde. ניחוח הקינמון עוזר לנו לבצע משימות שמצריכות תשומת לב רב, זיכרון חזותי ותגובות מהירות.

האם מצאתם ברשימה את המזון החביב עליכם? האם הוא מזיק או יעיל? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך!