12 מזונות שעליכם לצרוך לקבלת עור טוב ובריא יותר

לעור תפקודים רבים. הוא מגן עלינו מפני חיידקים, מאזן את תכולת המים שבו, ומצמצם את ההשפעות בחשיפה לקרני אולטרה-סגול. לכן מחסום עור בריא הוא חיובי, ושפע המוצרים שם בשוק יכול לבלבל. אך ייתכן והמקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא בפנים. דיאטה מאוזנת תמיד מומלצת, אך ישנם מזונות שעלינו לכלול אם אנחנו רוצים לסייע לעור להגיע למטרות הללו.

צוות האתר שלנו חיבר רשימה מזונות שעשויים לשפר את בריאות ומראה העור שלכם כשאתם משלבים אותם בדיאטה שלכם.


דלעת

© DUANGJAN J/Shutterstock.com

דלעת מלאה באנזימים פירותיים, אבץ וחומצות אלפא-הידרוקסיות (AHAs), אשר מצויות לרוב בתכשירים לטיפוח העור. זה יכול לסייע בריכוכו ולעזור לו לשחזר את איזון ה-pH של העור, שנוטה להיות קצת יותר חומצי. אך כשאנחנו צורכים דלעת, האבץ עוזר לאזן את ייצור השמן. הוא גם מכיל וויטמין C וקרוטנואידים (פיגמנט צהוב או אדום שנמצא בצמחים), שמגנים על העור מפני נזק של קרני אולטרה סגולות מסוכנות.


בטטה

© enomancr/Reddit

בטטות מכילות בטא-קרוטן. כשזה בתוך הגוף, זה מומר לוויטמין A. בנגזרות שלו משתמשים במוצרים רבים לטיפוח העור והוא מוכר בשם רטינול. רטינול עוזר במלחמה נגד קמטים ומייעל את התחלופה בתא. כשמעכלים אותו, וויטמין A פועל כחסם בעור נגד שינויים בצבע, זיהומים ונקבוביות סתומות.

פפאיה

© Yanya/Shutterstock.com

פפאיה מלאה בוויטמינים ומינרלים שיכולים לשפר את האלסטיות של העור, שכשנמצאת בשיאה יכולה לצמצם הופעת חריצים וקמטים. הם מכילים וויטמין A, C, K ו-B, כולל חומצה פולית, אשלגן, מגנזיום וסידן.

קינואה

© NatureFriend / Pixabay© SFcrooner / Pixabay

קינואה מכילה כמות גדולה של סיבים. בכוס אחת יש בין 17-27 גרם של סיבים. כשאנחנו הולכים על בסיס קבוע, דבר שהמזון הזה יעזור לנו לעשות, אנחנו נפטרים מרעלנים בגוף שלנו, אשר עוזרים לנו להגיע לעור נקי יותר ועליו פחות כתמים כהים.


דגים שמנים

© TanyaLovus/Shutterstock.com

דגים כמו הרינג, סרדינים וסלמון עשירים בחומצות שומן אומגה 3 וויטמין E. וויטמין E, נוגד חמצון, מגן על העור מפני רדיקלים חופשיים וזיהומים. אכילת דגים שמנים עשויה גם להקטין את הנזק שנגרם כתוצאה מקרינת אולטרה סגול, לצמצם סימפטומים דלקתיים, ולהפוך את העור לפחות תגובתי לקרני אולטרה סגול.

עגבניות

© PasgettiMonster/Reddit

עגבניות מכילות וויטמין C וקרוטנואידים, כולל ליקופן. נמצא כי אלו מגנים על העור מפני נזק שנגרם מהשמש. זה גם עשוי לסייע במניעת קמטים.

כמות הקרטונואידים הגבוההמעולה לשמירה על עור בריא. שילובם במקור שומני, כמו שמן זית, מסייע בספיגת קרוטונאידים.

אבוקדו

© HarrisonRyeGraham/Reddit

אבוקדו מכיל שומנים בריאים, וויטמין E, וויטמין C. שומנים בריאים עוזרים לשמור על העור לח וגמיש. וויטמין E הוא נוגד חמצון שעוזר להגן על העור מפני הנזק החומצי ונמצא יעיל יותר בשילוב עם וויטמין C. הם גם מכילים רכיבים שמגנים על העור מפני נזקי השמש.

אגוזי מלך

© STEKLO/Shutterstock.com

אגוז מלך מכילים חומצות שומן חיוניות, אומגה 3, אומגה 6 ואבץ. הנוטריינטים הללו עוזרים לשמור על עור בריא. אבץ עוזר לשמור על תפקוד תקין של מחסום העור, עוזר בריפוי פצעים ונלחם בבקטריה ובזיהום. חומצות שומן אומגה מצויות ביחס מאוזן כדי לעזור ולצמצם דלקת.

ברוקולי
ברוקולי עמוס בוויטמינים ומינרלים אשר חיוניים לעור בריא. יש בו אבץ, וויטמין A, לוטאין שהוא סוג של קרוטן, רכיב בשם סולפורופן, וויטמין C.

לוטאין עוזר להגן מפני נזקי חמצון. סולפורופן עשוי להגן מפני נזקי שמש. זה עשוי גם לעזור ולשמור על רמות קולגן בריאות.

סויה

© Allybally4b / Pixabay

סויה מכילה סוג של רכיב צמחי שיכול לחקות או לחסום את האסטרוגן בגוף. זה עוזר לצמצם חריצים או קמטים ולשפר את האלסטיות של העור. הוכח כי הוא משפר את היובש בעור ומגביר את הקולגן, מה שמסתכם בעור חלק וחזק. הוא גם מגן על העור מפני קרינת אולטרה סגול.

ענבים אדומים

© foekus323/Reddit

ענבים אדומים מכילים רסברטרול, רכיב שיכול להקטין את השפעות ההזדקנות. כמה מחקרים הראו שהוא עשוי להאט את יצורם של רדיקלים חופשיים. זה מזיק לתאי העור וגורם להופעת סימני הזדקנות.

כרובית

© Marina Demeshko/Shutterstock.com

כרובית מכילה חומצת אמינו עוצמתית בשם היסטידין. כתמים כהים יכולים להחמיר אם נחשפו ליותר מדי שמש, אך חומצת אמינו זו מונעת מקרני אולטרה סגול מזיקות להרוס את העור. זה גם מכיל סיבים, וויטמינים B6, C ו-K, חומצה פולית, זרחן ומגנזיום.

איזה מזון גורם לעור שלכם להרגיש טוב? האם ניסיתם את המזונות הללו? אם כן, האם זה עזר לכם?