12 מחוות שיכולות לגרום לכם להיראות פחות מושכים

שפת גוף הופיעה זמן רב לפני מוצרי הקוסמטיקה או הבגדים ולפני שלאנשים אפילו הייתה יכולת לדבר שפה. זו הסיבה מדוע תקשורת אינסטינקטיבית היא גורם מכריע שמשפיע על האופן בו אנשים רואים אתכם.

צוות האתר שלנו מאמין שהעולם זקוק ליותר אנשים מקסימים, לכן הנה מדריך מהיר על שפת גוף ומחוות שעליכם להשתמש בהן אם אתם רוצם להיראות מושכים.


יד אוחזת בפרק היד

כשאתם אוחזים כך בידכם מאחורי הגב, זה שולח מסר שלילי לאחרים. ייתכן וזה בגלל שאנשים שעומדים בתנוחה זו נראים מצוברחים או כועסים. וככל שאתם אוחזים ביד גבוה יותר, כך אתם נראים חסרי שביעות רצון.


משלבים קרסוליים

קרסוליים משולבים מראים שאנחנו לגמרי מאמינים לדברים שאנחנו מדברים עליהם. אם גם הידיים שלכם נמצאות בכיסים, אנחנו ממתערבים שאיש לא יקשיב למה שיש לכם לומר.

כשאתם מסתירים את הידיים שלכם בכיסים, אתם בדרך כלל מנסים להסתיר את החרדה שלכם. ולמעשה, למחווה זו יש יותר משמעויות רבות שיש לפרשן ככלל, אך ברוב המקרים זה רק כי אנחנו קצת לחוצים.

יד לופתת באחרת

ידיים לפותות הן גרסת מיני של שילוב ידיים על החזה ומשמעה: ״אני רוצה לכבות את עצמי, אני לא כאן, וזה לא עסקך״. לא סימן נעים במיוחד לאותת לאחרים, נכון?

יד משולבת באחרת בתנוחה מרוממת


ידיים משולבות זו בזו בתנוחה מורמת היא מודיפיקציה של המחווה הקודמת, רק שזו גרועה אפילו יותר: ככל שהידיים שלכם ממוקמות גבוה יותר, כך אתם רוצים יותר להסתתר מאחוריהן.

יציבה מרושלת

יציבה לא תקינה איננה מסוכנת רק לבריאות שלכם, היא גם מאותתת על חוסר אונים, מודעות עצמית, וחוסר שביעות רצון מהחיים. אותו הדבר קשור גם בצורת ההליכה הכפופה של אנשים מבוגרים יותר.

יישרו את הגב והרימו את הרגליים כשאתם הולכים. הטיפים האלה ישפרו את המראה שלכם טוב יותר אפילו מבגדים חדשים.

חיוך עקום

עבור אנשים רבים, חיוך עקום הפך הרגל וזה מצער מאוד כיוון שאנשים מפרשים אותו כמו סרקזם. אל תנסו לחקות את הנבל מהסרטים בהם אתם צופים ואל תהססו לחייך מכל הלב ובפתיחות – כך תרכשו חברים רבים!

יד מושטת כלפי האדם עימו אתם משוחחים

אנשים לא רבים מזהים את המחווה הזו, אבל עליכם להות זהירים כשאתם משתמשים בה בכל אופן. אם אתם יושבים לשולחן ומשוחחים עם אדם, אל תשימו את היד שלכם כפי שבתמונה. עבור האדם עמו אתם מדברים, זהו סימן המראה ״בבקשה, הפסק לדבר״. וזה לא נעים לאדם עמו אתם משוחחים.

כמובן, הכלל הזה לא תקף למצב בו אתם רוצים לאחוז בידו של האדם שמולכם.

ידיים על המותניים

זוהי תנוחה די אגרסיבית ולפעמים אנחנו עומדים כך כי אנחנו לא יודעים איפה לשים את הידיים שלנו. הסימן הזה אומר: ״ובכן, מה אתה רוצה לומר לי? אני ככל הנראה לא אסכים גם ככה״. זה לא גורם לכם ממש לרצות לדבר או לבטוח באדם.

מצביעים עם האגודל שלכם

כולנו מכירים את המחווה הזו: אדם מצביע באגודל שלו איפשהו מאחורי עצמו. מסתבר שזה יכול להיות סימן לחוסר כבוד. זה כמו לומר: ״כן, אני יודע, אני יודע״, וכל התשובות שלכם נראות כאילו בכלל לא אכפת לכם.

אגרופים קפוצים

תנוחת היד הזו חושת מתח ופחד סמויים. ככל שהאגרוף מורם גבוה יותר, דרגת המתח גבוהה יותר. זה נראה כאילו אתם מוכנים לחבוט במישהו כדי להן על עצמכם והאנשים סביבכם יכולים לחוש בכך. זו הסיבה מדוע נחתמים פחות חוזים עם אנשים שיושבים כשידם בתנוחה זו במהלך פגישות עסקים.

יד מכסה את הפה

אל לכם לכסות את הפה שלכם עם היד בעודכם מדברים כיוון שהאדם איתו אתם משוחחים עשוי לחשוב שאתם מסתירים דבר מה.

חוצמזה, אנחנו נוגעים בפה שלנו בצורה בלתי מודעת כשאנחנו משקרים ואנשים רבים יודעים זאת. בנוסף, כשאתם מכסים את הפה שלכם, זה עשוי להיות קשה להבין מה אתם אומרים ומי רוצה לשאול אדם אחר כדי לחזור על עצמם?

עושים ״נו נו נו״ למישהו

לעתים קרובות אנחנו משתמשים במחווה הזו כשאנחנו רוצים לשכנע או לשלוט במישהו אבל האפקט דווקא הפוך מאחר ורוב האנשים לא רוצים ש׳יחנכו׳ אותם.

באופן כללי, הסוד לכריזמה הוא די פשוט: ככל שהיציבה שלכם פתוחה יותר, קל יותר עבורכם לעשות רושם טוב על אחרים. משכו את הכתפיים לאחור, הראו שכפות הידיים שלכם פתוחות, ואנשים יימשכו אליכם יותר.

אתם תשימו לב, כמו כן, שהביטחון העצמי שלכם עולה כיוון שהאופן בו אתם נוהגים משפיע על הביטחון העצמי שלכם.

האם אתם שמים לב לשפת גוף? שתפו את זה איתנו בתיבת התגובות בהמשך!