12 סודות עולמיים שמעולם לא ידעתם את האמת לגביהם

כוכב הלכת המופלא שלנו לא מפסיק לייצר עבורנו הפתעות! ישנם דברים ומקומות רבים שאי אפשר לנתח או להסביר. הם עדיין בגדר חידה עבור המין האנושי, אך הם ממשיכים למשוך את תשומת הלב שלנו.

צוות האתר שלנו מצא 12 מקומות בלתי ייאמנים ותופעות שהקיום שלהם לא מובן אפילו ע״י מדענים.


הבולדרים של מוראקי


© depositphotos

העובדה המדהימה ביותר לגבי הבּוֹלְדֶּרים האלה היא הגודל והצורה שלהם. כיצד יכולים להופיע סלעים עגולים שכאלה?? עדיין אין תשובה חד משמעית.


נדידת בעלי חיים


© depositphotos

נדידת בעלי חיים היא תופעת טבע. חיות מטיילות ממקום אחד למשנהו, בדרך כלל במהלך אותה עונה בשנה. ועדיין, מדענים לא יכולים להסביר את קיומו של אינסטינקט חשוב כל כך בתבניות גנטיות של סוגים שונים של עופות, דגים, חרקים ויונקים.

הספינקס הגדול של גיזה


© depositphotos© depositphotos© depositphotos

ראשו הזעיר של הספינקס גדם לגיאולוג מבוסטון, רוברט שוך להניח כי לפסל היה בתחילה ראש של אריה. הראש נחצב לתוך פרצופו המסתורי והמחייך של פרעה (לפקודת פרעה). בכל אופן, ההיפותזה אינה נתמכת ע״י המדע או ההנחה של גרהאם הנקוק לגבי המתאם של 3 הפירמידות עם חגורת אוריון באלף ה-11 לפני הספירה.

הפירמידה הבלתי גמורה של זוויאת אל-אריאן, מצרים


© flickr

הפירמידה של זוויאת אל אריאן נותרה מחוץ לתחומם של תיירים עשרות שנים. המסדרון באורך 22 מטרים נחצב מיסוד איתן של סלע גיר. מדענים עדיין תוהים כיצד האנשים של מצרים העתיקה הצליחו להחליק כך את הקירות ללא טכנולוגיות מודרניות.© Wikimedia Commons

אומרים כי זהו בסיס הפירמידה או קברו של פרעה, אך גודל המסדרונות גדול הרבה יותר מכל פירמידה מוכרת, ואין קברים אובליים במצרים. בנוסף, משקל אבני הגרניט שהושמו על רצפת המקדש הזה הוא בלתי ייאמן. הפירמידה לא דומה לשום דבר במצרים, ואנחנו עדיין תוהים כיצד נבנתה.

גחליליות מסונכרנות


© depositphotos

במקום לנצנץ מתי שהן רוצות, גחליליות זוהרות באותו הזמן (כל שניה או שתיים) – הן באמת מסונכרנות. ג׳ונתן קופלנד, מומחה לגחליליות מאוניברסיטת דרום ג׳ורג׳יה, טוען כי מדובר בטקס כלשהו. בכל מקרה, איש לא יודע באמת מה זה.

אבן מרדית׳


© wikipedia

האבן הזו נמצאה ב-1872 במהלך רעידת אדמה בעיר מרדית׳ לגדות נחל וויניפסאוקי (ניו המפשייר, ארצות הברית). אבן מרדית נחצבה מסלע קורץ. מעולם לא היו סלעים כאלה בניו המפשייר, לכן האבן הגיע ממקום אחר. האבן טרם תוארכה ושימושה עדיין לא ידוע.

הזמזום של טאוס


© depositphotos

אזרחי טאוס (ניו מקסיקו, ארצות הברית) שומעים זמזום בתדר נמוך שמקורו בלתי ידוע מזה שנים רבות. הצליל מזכיר כלי רכב כבדים שנעים על כביש, למרות שאין כבישים בשום מקום ליד העיירה.

מבוכי האבן באי בולשוי זייצקי

Stone labyrinth

ישנם מבני אבן ספירליות רבים באי בולשוי זייצקי. אף אחד לא יודע למה משמשים, אך התיאוריות רבות: המבוכים אולי שימשו לטקסים או אולי כתבנית לאריגת רשתות דיג.

מבנים דמויי מרפסת באיי ריוקו

ב-1986, קבוצת דייגים מצאה מגוון מבנים משונים המזכירים מבנים ארכיטקטוניים בסמוך לאיי יונגוני. המבהנים (אבנים הנושאים סמלים, גורדי שחקים ותבליטים של בעלי חיים) גרמו לכולם לחשוב שמדובר במעשה ידי אדם. מדענים עדיין מתווכחים בסוגיה.

זוהר אדום מעל האוקיינוס השקט


© flickr

האור האדום המשונה נצפה לראשונה ע״י כריסטיאן ואן הייסט. הוא טס מהונג קונג לאלסקה במטוס הבואינג 747-8 שלו כשהבחין בזוהר אדום תחתיו. הזוהר הופיע לאחר הבזק ברק רחוק ממנו. בימינו, התופעה נותרה בלתי מוסברת. מדענים חושבים שאולי מדובר בהשתקפות של התפרצות הרי געש תחת האוקיינוס.

כדור אבן בבוסניה

יש אנשים שמניחים כי אבותינו הקדומים עשו אבנים כאלה כסמלים לגרמי שמיים או כתוחם לגבולות החלקות שלהם. למעשה, מקור כדורי האבן האלה במקומות שונים ברחבי העולם עדיין לא מוסבר.

קברו של ג׳נגיס חאן


© en.people© archaeologynewsnetwork

במשך שנים, תהו אנשים לגבי מיקום הקבר של ג׳ינגיס חאן הידוע לשמצה. תגליות רבות נמצאו בסין ובמונגוליה, ועדיין איש לא גילה היכן קבור המצביא הדגול.

קרדיט תמונה ראשית en.peoplearchaeologynewsnetwork