12 עובדות אודות דברים רגילים למדי שאתם כנראה לא יודעים, אבל בהחלט מוטב שתדעו

יש אנשים שתמיד מחפשים לרכוש מידע חדש ומחפשים תשובות לדברים לגביהם החברה לעולם לא שאלה. לדוגמה, נראה כאילו קיבלנו את העובדה שתפוזים נמכרים בשקיות רשת אדומות מבלי לשאול מדוע. אנשים סקרנים רוצים לדעת את הסיבה האמיתית מאחורי הבחירה הזו. ואנחנו מאמינים שאנחנו נמנים על אותם אנשים, וכולנו תקווה, שאולי נפתח גם עבורכם את הצוהר לעולם הזה.

מדוע על גב חטיפי שוקולד יש קווים מעוקלים שכאלה?

© indigolotos / Shutterstock.com


האופן בו רוב חטיפים השוקולד מצופים הוא באמצעות מסוע בעוד שווילון שוקולד רטוב מכסה אותם. חגורות אלו הן בעלות תבניות ספציפיות בתחתיתן, וכשהחטיפים חולפים עליהן, השוקולד מתחיל להתקרר. כתוצאה מכן, הם נותרים עם התבניות של החגורה בצדן התחתון ולעתים קרובות מאוד עם תבנית פחות ברורה בחלקן העליון.

מדוע מאחסנים תפוזים בשקיות רשת אדומות?

© Depositphotos.com


הסיבה היא אסתטית, פשוט בגלל ששקית רשת אדומה גורמת לתפוזים להיראות כתומים יותר וכך למשוך יותר את הקונה. קליפות התפוזים עשויות שלא להיות כתומות כפי שהרשת גורמת להן להיראות, והצבע האדום מחייה אותן יותר. בטריק דומה משתמשים לעתים קרובות גם בפירות הדר אחרים, כמו קלמנטינות, אשכוליות, ואפילו לימונים. עם לימונים, שמים אותם בתוך שקיות רשת צהובות או ירוקות, כדי שייראו אפילו יותר צהובות.

מדוע חלמונים הופכים ירוקים כשהם מתבשלים?

© Depositphotos.com

אם אתם מעוניינים בביצה קשה, די פשוט לסיים עם טבעת ירוקה בין החלמון והחלבון. זה לא משהו שעליכם לדאוג לגביו, מאחר והביצה עדיין בטוחה למאכל. זה קורה בגלל שהרתחתם את הביצה משך זמן ארוך מדי. ובמקרה זה, החנקן שבחלמון מתמזג עם הגופרית בחלמון, מה שמסתכם בצבע הירוק הזה.

מדוע שוקולד הופך לבן לאחר זמן מה?

© Depositphotos.com

אם אתם שומרים חפיסת שוקולד בארון שלכם למשך זמן רב מדי, אתם עשויים להבחין בשינויי הצבע. זה נראה כאילו צללית לבנה מכסה את השוקולד, וזה לא נראה מעורר תיאבון במיוחד. בכל מקרה, אין מה לדאוג, ובהחלט מוטב שלא תזרקו את השוקולד לפח מאחר והוא בטוח לאכילה. זה פשוט שעם הזמן, שומן נוזלי כמו חמאת קקאו מתפזרת לאורך השוקולד ומתגבשת על פני השטח של החטיף.

מדוע אין חלונות בסופרמרקט?

© meteor / Depositphotos.com


הטריק הוא פשוט מאוד: סופרמרקטים רוצים לנתק אתכם מהעולם החיצון, כדי שתערכו קניות משך זמן ארוך יותר. ללא חלונות או שעונים, אין לכם מושג מה השעה או מה מזג האוויר בחוץ. עשוי לרדם גשם או שלג, ולא יהיה לכם מושג לגבי זה, מאחר והמוזיקה הנחמדה והמוצרים סביבכם שומרים עליכם עסוקים. בנוסף, חלונות הן יקרים יותר, והחנויות. מעדיפות לקנות מדפים אשר הם שימושיים יותר עבורם.

מדוע ריפוד המושבים באוטובוס כולל תבניות?

© Depositphotos.com

בטח שמתם לב שמושבי האוטובוס הם בדרך כלל בהירים מאוד או בעלי תבניות מורכבות במיוחד. זה לא בגלל שליצרן יש טעם נוראי, אלא פשוט בגלל שהם מטשטשים בצורה טובה יותר כתמים, לכלוך ונוזלים שנשפכו. רק דמיינו באיזו תדירות היה צורך לנקות את המושבים אילו היו לבנים. מצד שני, תבניות בהירה יותר ורמת לכם להתרכז בעיצוב ולא בכתמים החבויים בבד.

מדוע אין תאורה במקפיא?

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

ישנם 3 הסברים הגיוניים לבחירה הזו, שאחת מהם היא שלאחר שמילאתם את המקפיא בדברים, לא תצליחו לראות את האור בין כה וכה. בנוסף, בדפנות של רוב המקפיאים מצטבר קרח, לכן זה יכסה את התאורה ויהפוך אותה חסרת תועלת לחלוטין. אבל, הסיבה העיקרית לכך שיצרנים בוחרים שלא לכלול את המאפיין הקטן הזה היא העלות. מקפיא יעלה יותר כסף אם יכלול תאורה בתוכו, לכן אין טעם להוסיפו.

מדוע אסמים צבועים באדום?

© Depositphotos.com

בימים עברו, חוואים היו צריכים להכין בעצמם צבע בעזרת רכיבים כמו שמן פשתן, חלב, ליים וחלודה. היו משתמשים בחלודה בגלל היכולת שלה להסיר פטרת וטחב, אך גם בגלל שהיא הופכת את הצבע לאדום. לכן, בזמנם, היה זה עניין של צורך ולא של בחירה. היום, חוואים רבים ממשיכים לצבוע את האסמים שלהם באדום כמחווה למסורת.

מדוע אנחנו מתקשים לישון במיטות שונות?

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

רוב האנשים מתקשים לישון במיטה שונה במהלך הלילה הראשון רחוק מהבית. מדענים גילו שזה קורה בגלל שההמיספרה השמאלית של המוח ערה יותר מהימנית ולכן אנחנו מוטרדים מרעשים חיצוניים. אם זו הבעיה שעליכם לפתור, נסו לקחת כרית מהבית כשאתם ישנים מחוץ לבית. המוח שלכם דומיננטי, אך גם ניתן לאמן אותו כדי להתרגל לסביבה חדשה.

מה גורם לצליל כשאנחנו מקישים באצבעות?

© Depositphotos.com

רוב האנשים יסכימו לגבי הצליל המופק לאחר שמקישים באמה ובבוהן. ובכל זאת, זה לא נכון מאחר והצליל מופק מיד לאחר שהאמה (האצבע האמצעית) נוגעת בפנים כף היד שלנו. כתוצאה מכך, רטט נשלח לאוויר וכך אנחנו שומעים את צליל הנקישה. אתם יכולים לנסות להקיש באצבעותיכם מבלי לגעת בכף היד שלכם, ותראו כמה בלתי אפשרי זה להפיק את הרעש הזה.

מה אומרים צבעיו השונים של החלמון?

© Depositphotos.com

צבעו של החלמון יכול לנוע מצהוב בהיר מאוד ועד כתום כהה, ואין לזה קשר עם הזן של התרנגולת. זנים שונים יכולים לשחק תפקיד בצבע הקליפה, אך בכל הנוגע לחלמון, זה קשור בתזונה של התרנגולת. לדוגמה, תרנגולים שאוכלים מזון צהוב יפיקו ביצים בעלות חלמון צהוב. בזמן שצבעי מאכל אינם מורשים בביצים, יש חוואים שבוחרים להזין את התרנגולות שלהם בפלפלים אדומים כדי להפיק ביצים בעלי חלמון כתום עמוק.

האם הכרתם את העובדות הללו קודם לכן? האם ידועות לכם עובדות שעשויות להפתיע את כולנו?