12 עובדות על פלוצים שכנראה לא הכרתם, ולא יזיק אם תכירו

רק הסקרנים מאיתנו שטרחו לחשוב על הגוף האנושי ולחקור כיצד הוא עובד, הבינו כמה שהוא מורכב. קשה להימנע גם מלחשוב על הפעולות האינסטינקטיביות של המכונה האדירה הזו כמו שיהוקים, פלוצים או גיהוקים – אותן פעולות שנדמה כאילו נוצרו במיוחד כדי להביך אותנו, ובמקרים רבים לגרום לנו לצחוק.

קבלו 12 עובדות מרתקות על פלוצים, שכנראה לא הכרתם:
1. המונח פלצן (זה שנופח) נהגה לראשונה בשנת 1962, ומכוון, פשוטו כמשמעו – לאוויר שנפלט מפי הטבעת.


2. על זה קשה לחלוק: גברים נופחים יותר מנשים.


3, בניגוד לנורמה המקובלת, נפיחות לא צריכות להיות סיבה למבוכה, בגלל שהן מראות על תפקוד נכון של מערכת העיכול. מצד שני, אם אתם נופחים ללא הבחנה, אולי כדאי שתיוועצו ברופא שלכם.

4. אדם ממוצע מפליץ 14 פעמים ביום.

5. ובאותה נשימה (רק אל תנשמו עמוק מדי) – הממוצע הזה יכול למלא בלון.

6. המהירות הממוצעת של נפיחה היא 3.048 מ/ש (10 ft/sec).

7. פלוץ מורכב ממימן גופריתי המצמצם את הנזק למיטוכונודריה (מעין תחנת הכוח של התא, אם תרצו). עוד עובדה היא, שלהריח את הפלוצים שלכם יכולה דווקא להועיל, אז בפעם הבאה שיוצא לכם פוק, קחו נשימה עמוקה.

8. בגלל שלנשים יש כמות גבוהה של מימן גופריתי במערכות, הנפיחות שלהן מסריחות יותר. אז למרות שהן נופחות פחות מגבירם, בפעם הבאה שהאישה נופחת בנוכחותכן, הסניפו את זה בהנאה.

9. לרוב, אנחנו נופחים בלילה כשאנחנו ישנים.

10. צריכה מוגזמת של משקאות מוגזים ומסטיקים גורמים לפלוצים. לכן בפעם הבאה שאתם מבחינים שאתם נופחים קצת יותר מדי, הורידו בצריכה של אותם מוצרים.

11. אם הסוגר שלכם הדוק, תפיחו נפיחות רועשות יותר. כן, כן, זו פיזיקה פשוטה (וגם קצת אקוסטיקה): האוויר נדחק החוצה ממקום צר והדוק יותר ונשמע רועש יותר.

12. מלך הנפיחות בממלכת בעלי החיים הם…מוכנים? טרמיטים. אחריהם ברשימה אפשר למצוא כבשים, פילים, כלבים (במיוחד רטריוור ולברדור), פרות, גמלים וזברות.