12 עצות ניקיון אפילו אם נראה לנו שהמצב אבוד

בעוד שאין מחלוקת שצריך לנקות את הבית שלנו, האופן בו אנחנו עושים זאת הוא נתון לדיון. במקום לבלות שעות על גבי שעות בניסיון לצחצח את המקום עם אותם מוצרים ושיטות ישנות, הגיע הזמן לנסות משהו חדש. התכוננו להרגיש כמו דמות הקומיקס, הפלאש, והיפטרו מהלכלוך והריחות בזמן שיא.

לצוות האתר שלנו יש את הטריקים היעילים ביותר שיכולים לשנות את האופן בו אתם מנקים כל חריץ ופתח בבית שלכם.


היפטרו מהאבנית שהצטברה

© andriano_cz / Depositphotos© imarik / Depositphotos

קומקומים מאפשרים לנו לקבל מים חמים בכל שעה ביום, אבל עם השימוש, הם צוברים אבנית, לא משנה באיזו תדירות אנחנו משתמשים בהם. כדי להסיר את זה בצורה יעילה, תוכלו לערבב כוס חומץ וכוס מים, להרתיח את התערובת למשך כמה דקות, וזה הכל. זכרו לשטוף או לנגב את הקומקום ביסודיות בעזרת מטלית לחה לפני השימוש החוזר.


נקו את המאוורר מבלי לפרק אותו

© eungsuwatnarin62@gmail.com / Depositphotos© Shebeko / Depositphotos

לשמור על מאוורר נקי זה אתגר של ממש. אם יש לכם דגם כמו זה המוצג בתמונה למעלה, אתם יודעים שאי אפשר לנקות אותו מבלי לפרקו קודם לכן. שימו 2 כפות של סודה לשתייה, כף של סבון נוזלי וכוס חומץ בבקבוק תרסיס. ערבבו היטב והתיזו על המאוורר. לאחר מכן כסו את הכל בשקית ותנו לזה לעבוד במשך 5 דקות.

כל הלכלוך ייוותר בשקית ואתם תוכלו ליהנות ממאוורר שלא מפזר אבק לכל עבר. מומלץ לנקותו אחת לשבוע כדי למנוע הצטברות אבק.

נקו את האבנית מראש המקלחת

© tanyki88 / Depositphotos© Yakov_Oskanov / Depositphotos

ראש המקלחת הוא מקום שאנחנו נוטים לשכוח ממנו. כדי לנקותו ולשוות לו מראה מחודש, ערבבו כוס חומץ וכוס מים, טבלו את ראש המקלחת בתערובת, והשאירו את התמיסה למשך כמה שעות. לאחר מכן שטפו ביסודיות.

היפטרו מריחות בלתי נעימים ממכונת הכביסה

© PictureThisImages / Depositphotos


לאחר שימוש ממושך, מכונת הכביסה שלנו יכולה להפיק ניחוח בלתי נעים שיכול גם לחדור לבגדים שלנו. כדי להימנע מכך, שימו סודה לשתייה עם מים במקום בו שמים את מרכך הכביסה ומלאו את מכונת הכביסה.

אופציה נוספת היא להשתמש בחומץ. שימו 2 כוסות חומץ במכונה והפעילו אותה משך מחזור שלם עם מים חמים. כשזה מוכן, נגבו את החלק הפנימי עם מטלית לחה כדי להסיר את השיירים, וזה מוכן.

היפטרו מריח רע בפח האשפה

© atthapols / Depositphotos© mikeshots / Depositphotos

ניתן להשתמש במרכך בדים גם עור שימושים אחרים פרט לשטיפת הבגדים שלכם. יש אנשים שמשתמשים בו כמטהר אוויר שמונע מניחוחות רעים לצאת מהפח ולזהם את הבית. כל שעליכם לעשות הוא לטבול צמר גפן במרכך הבדים, ולאחר מכן לשים אותו בתחתית פח האשפה. לאחר מכן תוכלו לשים את שקית האשפה ולהשתמש בזה כרגיל.

ניקיון עמוק למגבות המטבח והסמרטוטים שלכם

© stockufa / Depositphotos

במיכל, שימו 3 כפות של סבון נוזלי, 3 כפות של סודה לשתייה, ומעט חומץ, הוסיפו מים חמים וערבבו היטב. שימו את מגבות המטבח והסמרטוטים שלכם, השרו אותם היטב במשך 30 דקות. שטפו במים קרים וסבון. זה יעזור להסיר את כל הריחות והשומן במהירות.

תוכלו גם להוסיף סודה לשתייה או חומץ למכונת הכביסה ולתת לזה לשבת לפני שאתם מסיימים את מחזור השטיפה, אך זכרו לנקות את זה היטב לפני שאתם משתמשים בזה על הבגדים שכם.

נקו את השטיחים שלכם במהירות וביעילות.

© AndreyPopov / Depositphotos

אם היום שלכם קצר מדי ויש לכם זמן רק לניקוי מהיר, כך תוכלו לרענן את השטיח בבית שלכם ללא מאמץ. פזרו שכבה דקה של סודה לשתייה על פני השטח אותו אתם רוצים לנקות ותנו לזה לשבת במשך 10 דקות, ולאחר מכן השתמשו בשואב אבק כדי להסיר את הניחוחות והלכלוך.

הסירו כתמים מהמזרן

© bilyk.olexiy.gmail.com / Depositphotos© bilyk.olexiy.gmail.com / Depositphotos

אם מופיע כתם או שניים על המיטה שלכם, אל דאגה, זה נגרם בדרך כלל מזיעה, אבל הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות הוא להסירם כדי שלא יחמירו עם הזמן. אם הסבון לא עובד והכתם לא נעלם, השתמשו במי חמצן בתוך בקבוק תרסיס ורססו עם זה את הכתם. השתמשו במברשת שיניים כדי לשפשף את זה.

נגבו את השארית עם מטלית לחה והשתמשו בשכבה דקה של סודה לשתייה על האזור. תנו לזה להתייבש במשך 3-5 שעות, שאבו את הסודה, וזה מוכן.

שמרו על הכריות לבנות

© eyepark / Depositphotos© topntp / Depositphotos

כריות משנות צבען עם הזמן. כדי לשחזר את הגוון הלבן שהופך אותן כה נקיות, הוסיפו מיץ לימון ומי חמצן כשאתם שוטפים אותן. אם אתם זקוקים למשהו חזק יותר, תוכלו לנסות כוס של סודה לשתייה עם כוס חומץ יחד עם הסבון החביב עליכם.

הילחמו בריחות רעים בכיור.

© AndreyPopov / Depositphotos

זהו פתרון פשוט אך יעיל. שימו 2 כפות גדושות של סודה לשתייה בכיור, ואז מזגו בהדרגה מים חמים עד שהסודה נעלמת. זכרו לעשות זאת כשאין כלים בכיור, ואז חזרו על כך בכל פעם שהריחות שבים.

נקו פריטים מפלדה והשיבו להם את המראה ההתחלתי שלהם

© IrinaErmakova / Depositphotos© IrinaErmakova / Depositphotos

מקרר, מיקרוגל, תנור וכל המשטחים העשויים מפלדת אל חלד עשויים להפוך מוכתמים בשל שימוש יומיומי. כדי להסירם לחלוטין מבלי לפגום במוצר, שימו סודה לשתייה על הכתם ושפשפו בעדינות בעזרת מטלית לחה או ספוג. כשסיימתם, הסירו את הלכלוך העודף בעזרת מטלית לחה ותבחינו בברק ששב למקומו.

אילו טריקים לניקיון גילתם בכתבה הזו? מהו החביב עליכם מכל? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך!