12 תפיסות שגויות אך פופולריות בהן חלקנו עדיין מאמינים

ישנם מספרים מסוימים ועובדות בראשנו שנחשבות כאמת ואין בלתה. ואם היינו מפסיקים להאמין במיתוסים על זמניים כמו ׳חוק 5 השניות׳, מה היה קורה לנו? יתכן והגיע הזמן לעשות סדר בעובדות.

צוות האתר שלנו מצא דוגמאות למידע ׳סטטיסטי׳ שהם אינם אמת כלל וכלל. אל תשכחו לקרוא עד סוף הכתבה, שם תמצאו בונוס מעניין!


בעבר, אנשים מתו לפני גיל 30

© wikimedia.org

בתקופה הפרה-היסטורית, תוחלת החיים הממוצעת הייתה 30 שנים, אך אין זה אומר שאנשים מתו בגיל 29. תמותת הילדים גבוהה הורידה את תוחלת החיים הממוצעת. אבל הגיל המקסימלי היה גבוה משמעותית מגיל 30.


אנשים בולעים 8 עכבישים בשנה

© Depositphotos© Pexels

רוב הטורפים לא יתקפו משהו גדול מהם בכמה מידות. חוץ מזה, עכבישים הם רגישים לחום ורטט, כך שאינם יכולים להתקרב לבני אדם בכוונה. המספר המפחיד הזה הופיע לאחר שמאמר של ליסה הולסט פורסם ב-1993 שם היא המציאה ׳עובדות׳ כדי להראות כמה טיפשים הם בני האדם.

ברק אינו מכה פעמיים באותו המקום

© Depositphotos

בניגוד לאמונה הרווחת, ברק אכן יכול להכות פעמיים באותו המקום. יתרה מזאת, לפי מחקר, זה לא נדיר כלל וכלל.

יש לשתות 8 כוסות מים ביום

© Pixabay

אם אתם מנסים לשתות די מים, אך מתקשים לסיים את הכוס השמינית, אל תעשו זאת. פירוש הדבר הוא שכבר שתיתם די מים. זהו לא מספר אוניברסלי! הדבר החשוב הוא שעליכם לשתות מים כשאתם צמאים. מחקר מראה שהמוח מקשה על הבליעה כשכמות המים בגופכם כבר כיסתה את המכסה.


אל לכם לשחות 30 דקות לאחר שאכלתם

© Depositphotos

שחיה לאחר שאכלתם לא מזיקה לכם יותר מאשר הליכה לאחר שהכלתם – ובניגוד לאמונה הרווחת, זה לא גורם להתכווצויות. הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לכם הוא שתחושו מעט מסוחררים.

שנת חיים של כלב שווה ל-7 שנות חייו של אדם

© BUNKBUSTER/Reddit© FunkMiser/Reddit

אם אתם רוצים לחשב בן כמה הכלב שלכם בשנות אדם, אל לכם להאמין לעיקרון ה-7:1. למעשה, הכל תלוי בגזע ובגודל של חית המחמד שלכם. המיתוס הזה הופיע בזכות מטלה במתמטיקה לילדים בשנות ה-60 שם הם נזקקו לחשב את גילם של כלבים על פי העיקרון הזה.

זבובים חיים רק 24 שעות

© Depositphotos

זבובים אינם חיים 24 שעות בלבד, אלא, כשבועיים עד 4 שבועות. הם יכולים גם להעביר את החורף כולו בשינה.

בלשון יש 4 אזורים של תפיסת טעם

© Depositphotos

למעשה, הלשון כולה יכולה לזהות טעמים והמיתוס לפיו הלשון מחולקת ל-4 אזורי טעם היא תוצאה של עבודת תרגום גרועה מאת מדען גרמני.

דג זהב זוכר דברים במשך 3 שניות בלבד

© Depositphotos

דג זהב יכול לזכור דברים למשך יותר מ-3 שניות, למעשה. מדענים מישראל ערכו מחקר ובו ניסו ללמד דג זהב לקבל מזון לאחר שהשמיעו צליל מסוים. הדג זכך את הצליל 5 חודשים לאחר מכן.

לאנשים יש רק 5 חושים

© Depositphotos

לאנשים יש יותר מ-5 חושים. מדענים מסוימים ספרו 21 כולל שיווי משקל, כאב, טמפרטורה, והיכולת להבין שפת גוף.

עלינו להשתמש בג׳ל רחצה מדי יום

כשאנחנו משתמשים בג׳ל רחצה מדי יום, אנחנו שוטפים מעל העור שלנו את השמנים הטבעיים שלו. זו הסיבה מדוע הוא יכול להתייבש ולהפוך פגיע יותר בפני מחלות שונות. זה בדר להשתמש בג׳ל מדי יום רק על הידיים, בתי השחי, ואזור המפשעה. עבור הגוף כולו, השתמשו בג׳ל רחצה רק פעמיים עד שלוש בשבוענ.

שימוש באייליינר הוא בטיחותי לגמרי

כשנשים משתמשות באייליינר בסמוך לעיניהן, הן למעשה אינן חושבות על העובדה שהעיפרון עשוי להיות מזוהם בבקטריה, פטריות, ושאר דברים אחרים. כדי להקטין את הסיכון לזיהום, החליפו את המייקאפ שלכם כל 3 חודשים והימנעו משימוש בו בסמוך לקו הריסים.

בונוס: שוורים מגיבים לצבע אדום

© Depositphotos

למעשה, שוורים אינם רואים צבעים. הם הופכים נרגזים בגלל שמנפנפים להם פיסת בד מול הפנים.

איזו עובדה הדהימה אתכם יותר מכל? ספרו לנו על זה בתיבת התגובות בהמשך!