13 דברים הכרחיים שכל אדם צריך ללמוד עד גיל 30

החיים מתחילים אחרי גיל 30. בדיוק אז אנחנו מתחילים להרגיש מודעות, עצמאות והבנה של השאיפות והחלומות האמיתיים שלנו. בכל מקרה, כדי להגשים את החלומות שלכם ולהצליח בכל תחום בחיים, שווה ללמוד כמה דברים.

צוות האתר שלנו בחר 13 דברים הכרחיים שכל אדם צריך לעשות עד גיל 30. אל תפספסו את חלק הבונוס בסוף – הוא חושף 4 שלבים פשוטים לאושר.


מצאו עבודה שאתם נהנים ממנה

© depositphotos.com

עשינו תואר באוניברסיטה, התנסינו בעבודות שונות, עבדנו במשרדים, קיבלנו משכורות ולמדנו כישורים שונים. עד גיל 30, די חשוב למצוא עבודה שתשביע את רצונכם וממנה תרצו להתקדם ולטפס בסולם הקריירה.


למדו לבשל מנת דגל משלכם

© depositphotos.com

או שאתם שונאים לבשל או שאתם מכירים את כל המתכונים של גורדון רמזי בעל פה, אבל כך או כך, אתם זקוקים למנה שאתם יודעים להכין טוב יותר מכל אחד אחר. זו צריכה להיות מנה עיקרית – קינוח כמנת דגל זו אופציה גם כן. התנסו במתכונים ואל תחששו להוסיף מאפיינים חדשים למנות שלכם כדי לשפר את היכולת שלכם. מנת דגל תעניק לכם ביטחון כשאתם מתמודדים עם אורחים בביתכם.

הבינו מי החברים האמיתיים שלכם

© depositphotos.com

כשאנחנו צעירים, אנחנו מוקפים באנשים ויוצרים קשרים בקלות. לעתים קרובות, אנחנו נוטים לחשוב בטעות שכולם חברינו. בכל מקרה, אחרי זמן מה, הם נעלמים ורק החברים האמיתיים נשארים קרובים אלינו – אלו שיעזרו לכם כשאתם מרגישים עצובים ואלו שיהיו שותפים להצלחתכם. העריכו את האנשים שעמדו במבחן הזמן ואל תדבקו סתם לאנשים שנמצאים בסביבתכם.

הפסיקו לשתף את כולם בפרטי חייכם

© depositphotos.com

זכרו שאם אתם רוצים לשמור על מערכות יחסים איתנות, אל לכם לספר לכולם על כל בעיה איתה אתם והפרטנר שלכם מתמודדים. אם אתם מרגישים את הצורך לעשות זאת ולשתף את הדאגות שלכם עם אחרים, דברו עם פסיכולוג. מקצוען יקשיב לכם בזהירות ויעזור לכם לנתח את המעשים שלכם ושל הפרטנר. כל הדברים האלה יתנו לכם את ההזדמנות להביט בעצמכם לא רק מנקודת המבט של הקורבן, אלא גם להבחין בחולשות שלכם וכתוצאה מכך, למצו את הדרך הנכונה בכל מצב.


סדרי עדיפויות

© depositphotos.com

כמעט תמיד אנחנו חיים במהירות, ומנסים כמה שיותר דברים. אבל אחרי זמן מה, אנחנו מבינים שאנחנו מתמקדים בדברים הקטנים וזונחים את החשובים. בדרך כלל, אלו הם טיולים והזמן שאנחנו מבלים עם המשפחה שאנחנו זוכרים; אף אחד לא זוכר את השעות הנוספות במשרד בימי שישי בערב. חשוב ללמוד לתעדף ולעשות מה שאתם באמת רוצים, ובתכיפות.

מיצאו זמן וכסף לחופשה

© depositphotos.com

חוסר במנוחה מוביל לתשישות מנטלית ופיזית ומפחית את היעילות הכללית שלכם. זו הסיבה מדוע מוטב לבזבז כסף לא על הסמארטפון החדש ביותר, אלא על חופשה ראויה. אם נחתם מספיק, תוכלו לשוב לעבודה ולהתקדם. עשו כלל: חסכו 20% מהמשכורת שלכם לחופשה עתידית.

הוציאו רישיון נהיגה

© pixabay.com

רישיון נהיגה נותן לכם מוטיבציה לפעולות עתידיות. ברגע שהוצאתם רישיון, תוכלו להתחיל לחשוב על קניית רכב, וכך, תצטרכו להעלות את רמת ההכנסה שלכם. קל יותר לטייל עם רישיון נהיגה – תוכלו תמיד להשכיר רכב כשאתם בחו״ל ותוכלו לראות יותר מקומות.

צרו הכנסה נוספת

© depositphotos.com

וודאו שיש לכם מקור הכנסה נוסף עד גיל 30. אתם יכולים להיות פרילנסרים, ולייצר הכנסה פאסיבית או להיות בעלי עסק משלכם. אפילו משרה בחברה היציבה ביותר בעיר לא תבטיח לכם עתיד יציב. זו הסיבה מדוע חשוב לייצר הכנסה נוספת כדי שתוכלו להתמודד עם מצבים קריטיים.

תעזבו את הבית של ההורים

© depositphotos.com

זה נוח מאוד לגור עם ההורים – הבית שלכם תמיד נקי וישנו אוכל שממתין לכם בתנור כל הזמן. בכל מקרה, במוקדם או במאוחר, יהיה עליכם לקבל החלטה ולעזוב את הבית של ההורים ומוטב לעשות זאת עד גיל 30. זה יעזור לכם ללמוד לתכנן את התקציב שלכם, לקחת בחשבון הוצאות שלא ידעתם עליהן קודם לכן – לדוגמה, תשלומים עבור שירותים שונים, קניית חומרי ניקוי ועוד.

למדו לדבר מול קהל

© depositphotos.com

רבים מאיתנו מרגישים מוזר כשאנחנו צריכים לדבר מול קהל, להציג נקודה או דעה או פשוט לדבר עם אדם זר. למדו להתגבר על הפחדים שלכם. אדם אשר תמיד שומר על רוגע ולא משתמש במילים עוקצניות זוכה לכבוד ולתשומת לב. בעזרת היכולת לדבר בנועם, תוכלו להיפטר מחוסר הביטחון, להציג את הפרויקט שלכם בהצלחה, ולשכנע את הבוס שלכם לתת לכם העלאה ולנצח בכל עימות או קונפליקט ביעילות.

מצאו את הסטייל שלכם

© depositphotos.com

אדם בוגר צריך לפתח לעצמו סטייל שגורם לו להרגיש בנוח. אחרי שמצאתם את הסטייל האישי שלכם, תשכחו מהבעיה הנצחית של בחירת בגדים ומה ללבוש. הכל בגלל שאתם כבר יודעים באילו בגדים לבחור כדי להדגיש את האישיות והייחודיות שלכם. יתרה מזאת, ידיעת הסטייל האישי שלכם תעזור לכם לבחור בקלות בגדים חדשים שמתאימים לשאר המלתחה שלכם. זכרו שהמראה שלכם הוא רושם ראשוני וזו הסיבה בגינה אתם חייבים תמיד להרגיש בנוח בבגדים שלכם.

קראו ספרות קלאסית

© depositphotos.com

אנחנו לומדים ספרות קלאסית בבית הספר אך בשל גילנו המוקדם, אנחנו בקושי מבינים את העומק האמיתי של הסיפורים האלה. זו הסיבה מדוע אל לכם להתעצל ולקרוא מחדש את כל הקלאסיקות המוכרות. אנחנו בטוחים שתראו אותם מזווית חדשה – תבחינו ביותר פרטים, מסרים חבויים ואפילו הקשר לעולמנו הנוכחי. יתרה מזאת, המודעות התרבותית שלכם תגבר, אוצר המילים ישתפר ותוכלו לנהל שיחה מעניינת.

כנסו לכושר

© depositphotos.com

אנחנו יכולים להסתדר בקלות ללא כשור גופני עד גיל מסוים. אפילו אכילת צ׳יפס מאוחר בלילה לא תשפיע לרעה על גופנו. בכל מקרה, טונוס השרירים פוחת עם הזמן וחילוף החומרים מאט. זו הסיבה מדוע אם אתם לא רוצים לבלות את זמנכם הפנוי על ספסל בגיל 50, עליכם לפתח הרגל ולעשות ספורט. הלו״ז השבועי שלכם צריך לכלול פעילות גופנית שתעזור לכם להישאר בריאים ובכושר.

בונוס: 4 צעדים פשוטים להפוך למאושרים יותר

הנה עובדה מעניינת: לפי סטטיסטיקה, אין דבר כזה ״הגיל המאושר ביותר״. אנחנו יכולים להיות מאושרים באותה המידה כל הזמן. הנה כמה שלבים פשוטים שיעזרו לכם לשמור על רמת אושר מקסימלית:

* בלו 5-10 דקות בכל יום בשקט – התנתקו מהכל: טלפון, מחשב, עבודה וכדומה
* סרבו להרגלים הרעים ולתשוקות שלכם – הם גוזלים מכם הרבה אנרגיה
* הקיפו את עצמכם באנשים חיוביים
* נקו את הבית שלכם – בלאגן בבית יוצר בלאגן בראש.

האם יש משהו ששכחנו להוסיף לרשימה שלנו? בבקשה ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך!