13 האירועים המסתוריים ביותר שתועדו בגוגל מפות

צילומים מוזרים, לא צפויים ומפתיעים תועדו על ידי גוגל מפות. כמה מהם נעשו בכוונה, וכמה במקרה. אחרים מוכיחים שלאמא אדמה יש אחלה חוש הומור.

אנחנו מזמינים אתכם לטייל מסביב לעולם, לעצור בדרום וצפון אמריקה, במזרח התיכון, באירופה ובאפריקה. בואו נראה יחד את התמונות המדהימות האלה.


1. קווי נזקה, פרו


© google

גאוגליפים ענקיים באזור החוף של פרו. הם משתרעים על שטח של כ-450 ק"מ רבוע, ולא ברור מדוע הם הוקמו.


2. שפתי אדמה, סודן


© google

ה"שפתיים האלה", גבעות באורך של קרוב לקילומטר במזרח דרפור שבסודן נוצרו על ידי שני סלעים ארוכים.

3. בית קברות למטוסים, ארצות הברית


© google

בסיס חיל האוויר האמריקני הזאת בטוסון, אריזונה, הוא המקום אליו מגיעים מטוסי הצבא האמריקני כדי למות. יותר מ-4,400 מטוסי קרב כבר הגיעו למקום, שסגור לציבור הרחב, אבל ניתן לראות אותו מלמעלה. למעשה, כמעט כל מטוס אמריקני צבאי שטס מאז מלחמת העולם השנייה נמצא שם.

4. מבצר בורטאן, הולנד


© google

מבצר הכוכב בהולנד הוקם בשנת 1593 תחת הוראתו של ויליאם השקט. הייעוד הראשוני שלו היה לשלוט בדרך היחידה שבין גרמניה לעיר גרונינגן, שהייתה בידי הספרדים במלחמת שמונים השנים.


5. נשימת המדבר, מצרים


© google

הדבר הזה נמצא במדבר מצרים סמוך לחורגאדה שלחופי הים האדום. מדובר ביצירת אמנות ספירלית של אדמה. הוא נוצר על ידי שלושה אומנים בשנת 1997, ומכיל 89 קונוסים בולטים בגדלים שונים ועוד 89 קונוסים שקועים.

6. שומר הערבות, קנדה


© google

כשמסתכלים מלמעלה על שומר הערבות, הוא מאוד מזכיר יליד אמריקני עם נוצות על הראש, שמביט מערבה. בגלל מבנים מעשי אדם, נראה כאילו יש לו אוזניות.

7. המעיין הפריזמטי הגדול, ארצות הברית


© google

זה המעיין החם הגדול ביותר בארצות הברית. הוא נקרא כך על שם הצבעים המרהיבים שלו, שנראים כמו אור לבן שעובר דרך פריזמה ומתפרק לקשת של צבעים.

8. מכתש מטאור, ארצות הברית


© google

הוא נוצר לפני כ-50,000 שנה באריזונה, בזמן שהאקלים באזור המישורי הזה היה קר ולח הרבה יותר. במהלך שנות השישים והשבעים של המאה הקודמת, התאמנו אסטרונאוטים של נאס"א במקום כדי להערך למשימות אפולו על הירח.

9. בריכות אידוי, ארצות הברית


© google

רוב האשלגן בעולם מגיע מאוקיינוסים עתיקים שכיסו פעם שטחי אדמה נרחבים. לאחר שהמים התאדו, מלחי האשלגן הפכו למחצבי אשלג.

10. אוניות טרופות, עירק


© google

גוגל ארת' קלט בבצרה, עירק, שברים של כמה אוניות. כמה מהם פשוט שוכבים שם על צדם, בזמן שאחרים שקעו במים ונראה כי הם התמלאו חלודה.

11. "מפלצת ים" בניו זילנד


© google

יצור ימי משונה אותר על ידי גוגל ארת' בצפון מזרח ניו זילנד. זו רצועה שחורה שנראית כמו נחש ענק. הוא מהיר מדי בשביל לוויתן וגדול מדי בשביל כריש.

12. אוכף השלג, נפאל


© google

קנגטגה, שמוכר יותר כ"אוכף השלג", הוא פסגת הרים גדולה בהרי ההימלאיה, בגובה של 6,782 מטר. העיגול השחור שמסתיר אותו בתמונה אפוף מסתורין.

13. האגם המדמם, עירק


© google

האגם האדום הזה גרם להרבה תאוריות שונות ומשונות – רובן כוללות המון מוות, כאשר התגלה בשנת 2007.

בונוס: ענן משונה באיטליה


© google

הדבר המשונה הזה נצפה מעל כביש מהיר באיטליה. אולי זה ענן, אולי זו ספינה של חייזרים, ואולי לא נדע לעולם.