13 הוכחות לכך שהעתיד כבר כאן, והוא בדרום קוריאה

בזמן האחרון כל העולם מדבר על הקולנוע הקוריאני. ׳משחקי הדיונון׳ שברו את כל שיאי הצפייה של נטפליקס. לאור האירועים הללו, המדינה האסייתית הזו מוכרת כענקית התרבות של זמננו. זו דרום קוריאה שמכתיבה את האופנה בכל הקשור לביגוד, מוזיקה והמצאות בתחום הטכנולוגיה.

צוות האתר שלנו גילה פרטים נוספים אודות המדינה הזו, ששמה סחף את העולם בסערה. בחלק הבונוס נדבר על הקולנוע הקוריאני, שממשיך לייצר יצירות מופת.


סידור אשפה הוא סוג של מדע בדרום קוריאה

עבור זריקת האשפה שלכם לשקיות פלסטיק, כמו שמקובל ברוב המדינות, ישנו קנס – בערך 1000$. יש למיין את כל האשפה לפי החומר ממנו עשוי: נייר, פלסטיק, זכוכית, צלופן, בדים. את הקופסאות אוספים בנפרד, אחרי שניקו אותם משיירים.


בנוסף, יש לשטוף הכל, ובמקרים מסויימים לסדר לפי צבעים לפני שזורקים. שיירי מזון זורקים בפח מיוחד, אותו שוקלים, ולפי התוצאה, לוקחים את הכסף מחשבונו של החייב. במקרה הזה, עדיף לשטוף את שאריות המזון בכיור או בטוחן אשפה.

ישנם מנעולים חשמליים כמעט בכל מקום


© Depositphotos.com

כדי להגיע הביתה, הקוריאנים לר זקוקים למפתח, אלא לכרטיס מיוחד או לקוד, בגלל שהמנעולים ברוב המקרים הם אלקטרוניים. אגב, אם החשמל שלכם בבית נופל, זה לא משפיע על תפקוד המנעולים: הם עובדים על סוללות. הדלת תתריע בפני הבעלים אם יש צורך להחליף סוללות.

שבבים לחיות מחמד הם חובה במדינה

בקוריאה, בעליהן של חיות מחמד חייבים להתקין שבב. אם חיית המחמד אובדת, שירות מיוחד ימצא אותם ויספק להם מחסה, ממנו יוכל הבעלים לאסוף את חית המחמד עד 10 ימים. ישנה גם חובת חיסון לכל חיות המחמד על 4 רגליים.

רובוטים נפוצים מאוד

דרום קוריאה היא אחת המדינות המובילות בתחום הרובוטיקה. כאן משתמשים ברובוטים בכל מקום וגם מייצרים רובוטים עבור מדינות אחרות. ברמנים רובוטים, שפים, נהגים ועובדים בתחומים שונים מופיעים בציבור ובמפעלים בדרום קוריאה.


מוצרים נמכרים בערכות

אם החלטתם לבשל בזמן חופשה בקוריאה, אתם לא חייבים להתרוצץ בחנות ולחפש אחר כל הרכיבים. הם מוכרים ערכות עבור מנות ספציפיות. האריזה מציינת את תכולתה ואת המתכון.

קוריאנים לא צריכים לארוז את החפצים שלהם כשהם עוברים דירה

בקוריאה, לא נהוג לארוז את החפצים שלכם כשאתם עוברים דירה. לשם כך, משתמשים בחברות מיוחדות שארוזות ומעבירות את הבית שלכם למקום אחר. באחריותם לאסוף את הדברים והחפצים שלכם ולשים אותם בבית החדש. כשנכנסים לבית חדש, הדיירים מקבלים מדבקות מיוחדות בעזרתם הם מסמנים שריטות, שברים ודברים אחרים שהבעלים חייב לתקן.

דרום קוריאנים וטכנולוגיה

קוריאנים מתים על מוצרי חשמל רב שימושיים. דלת המקרר, לדוגמה, עשויה לכלול מסך מובנה שמשמש כטאבלט, טיימר, יומן, ואפילו מציג את המוצרים שבתוך המקרר. שירותים חכמים יכולים לשמש גם כבידה. במקרה זה, המים מחוממים.

בתי הספר מוודאים שלכולם נוח

לכל סטודנט יש תיבה משלו עבור החפצים כדי שלא יסחבו ספרי לימוד כבדים. הכיתה מצוידת במזגנים, טלוויזיה, מקרנים ועוד. הם מוודאים שכולם מרגישים בנוח בבית הספר המקומי. לדוגמה, פיסת הבד, כמו בתמונה תלויה לצד השולחן שם בנות בחצאיות קצרות יכולות להרגיש בנוח מבלי לחשוש שהשמלה תתרומם.

קוריאנים בודקים את איכות האוויר כפי שאנחנו בודקים את תחזית מזג האוויר

לפי נאס״א, ביאול היא אחת הערים בעלות הזיהום הגבוה ביותר בעולם. הסיבה לכך היא התיעוש ההולך וגדל. לכן, כשמתכוניים לעזוב את הבית, הקוריאנים בודקים את התחזית. אם רמות האבק גבוהות, ההורים לא חייבים לקחת את הילדים שלהם באותו היום, אלא להמתין למזג אוויר טוב יותר.

טעמו של המזון הוא בלתי צפוי

בדרום קוריאה, חנויות המכולת מוכרים דברים שכנראה לא שמעתם עליהם מעולם. לדוגמה, שוקולד בטעם לחם שום, מיץ בצל, ואטריות אבטיח.

דרום קוריאה עומדת להשיק בגדי זיקית


© South China Morning Post / YouTube

מדענים בדרום קוריאה פיתחו בד מלאכותי שפועל על פי עיקרון עורה של הזיקית. החומר הזה, בו נעשה שימוש בדיו מיוחד, משנה צבעו לפי הטמפרטורה. בטכנולוגיה כזו עושים שימוש ביצור בגדים ועיצוב הפנים של רכבים.

שירותים ציבוריים מחממים בניינים

ב-2021, אוניברסיטה בדרום קוריאה פיתחה שירותים ציבוריים אקולוגיים שמחוברים למעבדה. הטכנולוגיה החדישה מאפשרת לאבד פסולת אנושית לביוגז (גז המיוצר כתוצאה מפעולתה של בקטריה על פסולת אורגנית), בעזרתו מחממים בניינים. יתרה מזאת, המשתמשים בשירותים זוכים במטבע דיגיטלי על שימוש בשירותים. ניתן להשתמש בו כדי לשלם בקמפוס ולקנות קפה, פירות, נודלס או ספרים.

בבתים קוריאניים חושבים על כל הפרטים

הקוריאניים בונים מבני מגורים, וחושבים על הפרטים הקטנים ביותר. לדוגמה, בחצרות הבתים תוכלו לראות משאבות אופניים וברזיות, ועל מרפסות הבתים אפשר למצוא ברזים בעזרתם תוכלו לשטוף את הרצפות. ליד דלת הכניסה ישנו שלט קטן בעזרתו תוכלו להדליק את האור והגז ולחמם את הבית או לקרוא למעלית לפני שאתם יוצאים מהבית.

בונוס: הקולנוע הקוריאני נותן תחרות להוליווד

ב-2019, הזוכה העיקרי באוסקר הייתה תעשיית הקולנוע הקוריאנית – הסרט ״פרזיטים״ בהפקתו של בונג ג׳ון הו. ב-2021, לא היה אחד שלא דיבר על ׳משחקי הדיונון׳ הפרוייקט הפך לסדרה הנצפית ביותר בהיסטוריה של נטפליקס. והקוריאנים לא מתכננים לעצור פה. כבר ברור שתהיה עונה נובפת.

אילו מהדברים האלה הייתם רוצים לאמץ גם בחיים שלכם?