13 הרגלים ערמומיים שגורמים לכם לקשקשים

לפעמים כשאנחנו מנסים להיפטר מקשקשים, אנחנו עלולים רק להחמיר את המצב. לדוגמה, אתם יכולים לשטוף את השיער שלכם לעתים קרובות מדי או לעתים נדירות מדי. והאופן בו אתם מברישים את השיער יכול גם הוא לחולל הבדל.

צוות האתר שלנו חיבר רשימה של דברים נפוצים מאוד, שהם למעשה ״שותפים לדבר עבירה״ והאשמים במצב השיער שלכם.


אתם חופפים את השיער לעתים נדירות או לעתים קרובות מדי

© depositphotos.com

כשאתם חופפים את השיער שלכם לעתים נדירות מדי, חלב מצטבר על הקרקפת שלכם, ויחד עם הזיעה, יוצר את הסביבה המושלמת להופעת קשקשים. מצד שני, אין להשתמש בשמפו מדי יום. זה יסיר את השמנים החיוניים מהקרקפת שלכם המשמשים להזנת השיער ושמירה על חוזקו, וכך יתייבש. מומחים ממליצים לחפוף בשמפו כל יומיים או 3, כדי להימנע מכל הבעיות הללו.


אתם לא משתמשים במרכך

© depositphotos.com© depositphotos.com

כשאתם חופפים את השיער, אתם מסירים ממנו את החלב הטבעי שלו, פרט ללכלוך ושיירים אחרים. החלב הזה הכרחי כדי להזין את השיער וזה מה שעושה המרכך. הוא מוסיף וויטמינים ונוטריינטים לשיער שלכם, וכך מגביר את הברק והנפח של השיער, ומונע יובש עודף.

יש לכם רגישות לפרטייה הטבעית של שערכם

© depositphotos.com© depositphotos.com

קשקשים נגרמים מצמיחת יתר של פטריה בשם malassezia, שיכולה גם לגרום לאקנה. לכולנו יש את זה על העור שלנו, אבל יש אנשים בעלי נטייה לקרקפת שומנית יותר מאחרים בגלל השמרים שניזונים משומני העור. כך מופיעים להם הקשקשים. ולמרות שאי אפשר לרפא קשקשים, אפשר לשלוט בהם.

אתם לא שוטפים כהלכה

© depositphotos.com

לאחר השטיפה, אתם עשויים להותיר שיירים על הקרקפת שלכם שיכולים לשמש ככר פורה להיווצרות קשקשים, בשל הפטרייה הנפוצה שיש לכולנו על העור. כשיש יותר מדי לכלוך והפרשות שומניות על הקרקפת, malassezia יכולה לגדול יתר על המידה ולגרום לקשקשים, או אפילו לסבוריאה דרמטיטיס, צורה חריפה יותר של קשקשים.


אתם לא מברישים כהלכה

© depositphotos.com

הברשת השיער שלכם משפרת את זרימת הדם ומסירה תאי עור מתים. באמצעות ההברשה, אתם נפטרים מלכלוך שמצוי על הקרקפת שלכם, לכן יש צורך לעשות זאת בכל יום כדי לצמצם את הגורמים לקשקשים. עשו זאת על בסיס קבוע, פעמיים ביום, אך אל תגזימו. הברשת השיער לעתים תכופות יכולה גם לגרום לאובדן שיער. נסו להימנע מהברשה מופרזת, שמא תסבו נזק לקרקפת ותגרמו לנפיחות.

אתם לא משנים את סוג השמפו או לא משתמשים בשמפו המיועד להסרת קשקשים
שמפו רסיל בחנות יכול לגרום לגירוי של הקרקפת וקשקשים, בגלל חומרי הניקוי שהוא מכיל. מציאת השמפו הנכון אורכת זמן, אך יש להחליף בין כמה סוגים, זה עשוי לעזור לכם להיפטר מהקשקשים. תוכלו להשתמש בשמפו שמיועד באופן ספציפי להילחם בקשקשים, וישנם סוגים שונים בהתאם לחומרים המרפאים שהם מכילים.

אתם מעצבים את השיער שלכם לעתים תכופות מדי

© FruehL / Wikimedia Commons© Katie Brady / Wikimedia Commons

אם שעווה, מוס, ג׳ל או תרסיסי שיער לא מוסרים כהלכה משערכם, הם מצטברים עם הזמן, והופכים את השיער לשמנוני ומלוכלך יותר. עם הזמן, הקרקפת שלכם הופכת מגורה, יבשה ומגרדת. בנוסף, החום והכימיקלים במוצרים האלה מחלישים את השיער שלכם ויכולים לגרום לו להישבר בקלות. אתם גם עשויים לפתח רגישות לחומרים מסוימים לטיפוח העור, לכן היו זהירים בבחירתכם.

אתם יותר מדי בסטרס

© shutterstock.com

כשאנחנו בסטרס, המערכת החיסונית שלנו נוטה לסבול, וזה מעודד הצטברות של שומן ופטרייה, אותה malassezia המדוברת. אם אתם מבחינים בהופעת קשקשים במהלך תקופה מסוימת, רשמו לעצמכם אירועים שהתרחשו באותו הזמן וכיצד הם השפיעו על חייכם. לכו לטיול ונקו את המחשבות שלכם, עשו יוגה, או אמבט חמה וארוכה מעת לעת. זה יעזור לכם להירגע.

אתם אוכלים יותר מדי סוכר

© ackleystradlatter / reddit© Prestigious_Belt36 / reddit

סוכר יכול להשפיע על בריאות השיער שלכם באמצעות יצירת חוסר איזון הורמונלי בגוף שלכם. זה מעלה את רמות הסוכר בדם שלכם, כך שהבלוטות שלכם מייצרות יותר חלב. זו הסיבה בגינה השיער שלכם הופך שומני מהר יותר אם הדיאטה שלכם מורכבת מהמון מתוקים.

אתם לא מזינים את הקרקפת שלכם כהלכה

הקרקפת שלכם היא עדיין אזור הכולל עור ודומה למקומות אחרים בגופכם, לכן מוטב לטפל בו ככזה. קרקפת יבשה יכולה לגרום לקשקשים וגירוי, לכן השתמשו בקרם לחות בכל הזדמנות. אתם אפילו לא חייבים לקנות מוצרים ייעודיים לשם כך, פשוט לכו למטבח וקחו כמה ביצים.

הפרידו אותם בקערה ושימו את החלמון בפנים. תוכלו להוסיף יוגורט, לימון ודבש ולפזר את כל התערובת הזו על שיער יבש. כסו את זה בכובע למקלחת, ואז שטפו עם שמפו. חלמונים מלאים בחלבון וויטמינים אליהם השיער שלכם משתוקק. בלימון יש תכונות אנטי מיקרוביאליות בזכות החומצה הציטרית שבו והיוגורט משמש כקרם לחות טבעי.

אל תעסו את הקרקפת שלכם

© shutterstock.com© shutterstock.com

בים אם בחרתם במסכה עם חלמוני ביצים או יוגורט, אל תשכחו לעבות בעדינות את הקרקפת שלכם, ואל תעסו חזק מדי מאחר והעור באזור רגיש מאוד. תוכלו לעשות גם שיער יבש, זה עוזר לרכך את הקרקפת ולשבור את הקשקשים. אם זה מגרד, אל תיכנעו לדחף שלכם לגרד. זה רק יגרום ליותר גירוי.

אתם מדלגים על קרם הגנה

© depositphotos.com© depositphotos.com

פרט להענקת לחות ועיסוי, תוכלו גם להגן על השיער והקרקפת שלכם מפני אור השמש, במיוחד אם יש לכם שיער קצר. העור שלכם יכול להישרף ולהתקלף, וכך להחריף את הקשקשים שלכם. תוכלו להשתמש בקרם הגנה ישירות על הקרקפת שלכם אם יש לכם שיער קצר. עבור שיער בינוני עד ארוך, תוכלו למצוא קרמים מיוחדים שיגנו על המחלפות שלכם מפני קרינת אולטרה סגול.

אם הקשקשים שלכם חריפים והשיער מגרד עד שאי אפשר יותר, בבקשה היוועצו מיד עם רופא.

האם גיליתם מרקחות ביתיות אחרות שמנצחות את הקשקשים? שתפו את הטיפים שלכם איתנו.