13 השוואות בין הפרק הראשון והפרק האחרון בסדרות טלוויזיה פופולריות

כשאתם צופים בסדרה במשך זמן מה, קשה לפעמים להבחין בשינויים שהדמויות הראשיות עוברות מאחר ואתם צופים בהם על המרקע במשך שנים. ללא ספק, זה מדהים להשוות בין תמונות ה״לפני״ ו״אחרי״, אך זה מאפשר לנו לראות את השוני במראה השחקנים – כמו חברי הקאסט של ״חברים״, לדוגמא, שעברו שינויים פיזיים דרמטיים במרוצת 10 השנים.

צוות האתר שלנו רוצה לשתף אתכם בכמה תמונות של הפרק הראשון האחרון של הסדרות הוותיקות והמפורסמות ביותר בכל הזמנים.


המפץ הגדול


© The Big Bang Theory / Warner Bros /   © Chuck Lorre

הסדרה עלתה לאוויר ב-24 בספטמבר, 2007, והסתיימה ב-16 במאי 2019. היא הייתה באוויר בסך הכל 12 עונות. ההחלטה לבטל את הסדרה נתקבלה לאחר שג׳ים פרסונס (שלדון קופר) הודיע כי אינו מעוניין להשתתף בפרוייקט יותר. זה לא היה הגיוני להמשיך בלעדיו. הסדרה הייתה מועמדת ל״אמי״ 55 פעמים. שלדון לא הזדקן אפילו מעט!


חברים


© Friends / Warner Bros /   © Bright/Kauffman/Crane Productions

אחד הקומדיות האהובות ביותר בכל הזמנים, ״חברים״, עלתה לאוויר ב-22 בספטמבר 1994, ונסתיימה ב-6 במאי 2004, לאחר 10 עונות. ג׳ואי, פיבי, מוניקה, צ׳נדלר, רוס ורייצ׳ל מצאו מקום בלבבותיהם של אלפי צופים.

מופע שנות ה-70


© That '70s Show / Carsey Werner Productions

הקומדיה הזו עלתה לאוויר ב-23 באוגוסט 1998, ושודרה עד ה-18 במאי, 2006 בסך של 8 עונות. היא זכורה לנו בשל העובדה שהפגישה בינינו לבין כמה מהשחקנים הגדולים בהוליווד, כמו אשטון קוצ׳ר ומילה קוניס.

האנטומיה של גריי


© Grey's Anatomy / ABC Studios

הסדרה החלה ב-27 במרץ 2005, ועדיין רצה. העונה ה-16 במספר עלתה לאוויר לא מזמן. נכון להיום, רק 3 שחקנים מהקאסט המקורי (שעובדים בתכנית מהיום הראשון), בעוד הרביעי פרש בעונה האחרונה.


אלן פומפאו (מרדית׳ גריי), צ׳נדרה ווילסון (מירנדה ביילי), וג׳יימס פיקנס ג׳וניור (ריצ׳ארד וובר) הם הדמויות אחריהן אנחנו עוקבים כבר 16 עונות, בעוד ג׳סטין צ׳יימברס (אלכס קרב) הודיע שלא יחדש את החוזה שלו, החלטה שגרמה כאב בקרב מעריצים רבים.

מחשבות פליליות


© Criminal Minds / CBS

הסדרה נסתיימה בפברואר 2020, לאחר 15 עונות. הסדרה נאלצה להחליף את השחקנים הראשיים שלה, תומאס גיבסון, שלאחר שהפגין התנהגות שנויה במחלוקת בעת צילום 3 פרקים, פוטר ע״י CBS ואולפני ABC.

אחת שיודעת


© Gossip Girl / Alloy Entertainment

בלייר, צ׳אק, דן וסרנה סימנו את שנות הנעורים של רבים מן הצופים ב״אחת שיודעת״. הסדרה שודרה למשך 6 עונות, החל מ-2007 ונסתיימה ב-2010. היא הייתה מועמדת פעמים רבות לפרסים שונים וזכתה בפרס בחירת הנוער (Teen Choice Award) ב-2018. המעריצים מצפים בכליון עיניים לאיחוד שאמור לצאת השנה כעונה חדשה אך בעלת דמויות חדשות.

שני גברים וחצי


© Two and a Half Men / Warner Bros /   © Chuck Lorre

״שני גברים וחצי״ שודרה למשך 12 עונות לאחר שעלתה לראשונה בספטמבר 2003. המחלוקת הגדולה ביותר סביב התכנית התעוררה כאשר צוות ההפקה החליף את צ׳ארלי שין (צ׳ארלי הארפר) – ש״מת״ על המסך – עם אשטון קוצ׳ר (וולדן שמידט). השינוי הגדול ביותר בין כל השחקנים בסדרה היה זה של אנגוס ט.ג׳ונס (ג׳ייק הארפר). כשהתכנית החלה, הוא היה בן 9, ולמרות שהחליט מאוחר יותר לפרוש מן הסדרה, הוא הופיע הופעה מיוחדת בפרק האחרון.

בונז


© Bones / Josephson Entertainment /   © Far Field Productions /   © 20th Century Fox Television

סדרת הדרמה המשטרתית והאגדית הזו נסתיימה לאחר 12 עונות. היא עלתה לראשונה ב-2005 וירדה מהאוויר ב-2017.

משפחה מודרנית


© Modern Family / Lloyd-Levitan Productions /   © 20th Century Fox Television

הקומדיה הזו עלתה לראשונה לאוויר בספטמבר 2009 והיא עדיין משודרת, בעונה ה-11 נכון ל-2020.

על טבעי


© Supernatural / Kripke Enterprises   © Wonderland Sound and Vision   © Warner Bros

עונתה ה-15 במספר והאחרונה של סדרת הפנטזיה האפלה הזו עדיין בעשייה. המפיקים האמינו לראשונה כי הסדרה תשרוד 5 עונות, אבל בעקבות הצלחה אדירה לאחר עלייתה לאוויר בספטמבר של 2005, הם החליטו להאריך אותה. למרבה הצער, הם כבר הכריזו כי זו תהיה עונתה האחרונה בהחלט.

איך פגשתי את אימא


© How I Met your Mother / 20th Century Fox Television /   © Bays Thomas Productions

יש אנשים שמשווים את הקומדיה הזו ל״חברים״, בגרסה המודרנית. במקום לשתות קפה, החברים מבלים את זמנם הפנוי בבר ויש להם התקני תקשורת חדשים יותר. ההפקה החלה ב-2005 ונסתיימה ב-2014 לאחר 9 עונות.

וויל וגרייס


© Will & Grace / KoMut Entertainment /   © 3 Sisters Entertainment /   © 3 Princesses and a P /   © NBC Studios

התכנית עלתה לאוויר לראשונה ב-1998 ונמשכה עד 2006. בכל מקרה, ב-2018, המפיקים החלו לצלם את העונה התשיעית. כאן, 20 שנים לאחר הפרק הראשון, אתם יכולים לראות כיצד השתנו השחקנים! התכנית עדיין משודרת וזוהי עונתה השלישית מאז שיבתה למרקע, מה שהופך את העונה הנוכחית ל-11 במספר מאז 1998.

בנות גילמור


© Gilmore Girls / Dorothy Parker Drank Here Productions /   © Hofflund/Polone /   © Warner Bros

התכנית עלתה לראשונה ב-5 באוקטובר, 2000, ונמשכה 7 עונות בסך הכל, בהן חזו הצופים באלכסיס ביידל (רורי גילמור) גדלה. הדבר המצחיק הוא שלאחר 9 עונות, החליטה נטפליקס להפיק מיני סדרת המשך, ״בנות גילמור: שנה בחיים״. היא כוללת 4 פרקים עם שם כל עונה, כל אחת באורך שעה וחצי. לא נהרוס לכם בספויילרים, אבל בואו נאמר שהסוף פתוח. לכן, לא נהיה מופתעים אם ״בנות גילמור״ תפציע שוב על המסך בעוד כמה שנים.

האם ישנה סדרת טלוויזיה בה צפיתם במשך שנים? האם אתם חושבים שהזמן עובר מבלי שנבחין בו, וחושף שינויים אצל השחקנים בסדרה? האם הצלחתם להבחין בהם? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!

קרדיט תמונה ראשית Grey's Anatomy / ABC Studios