13 טיפים הקשורים בניקיון עבור כל מי שמאס בבלאגן בבית שלו

קשה מאוד למצוא אנשים שלא חוטאים בבלאגן. אנחנו מרוצים כשהבית שלנו נקי, מסודר ונעים. ובכל זאת, כל זאת קורה רק אחרי ניקיון יסודי של הבית שלנו. לפעמים נראה כאילו הפכנו לקורבנות של מעגל הקסמים הקשור בבלאגן. אבל אנחנו הכנו עבורכם כמה סודות שיעזרו לכם לשמור על הסדר והניקיון.

צוות האתר שלנו מעריך סדר וניקיון ואנחנו מוכנים להציג בפניכם כמה פתרונות פשוטים שיהפכו את החיים שלכם להרבה יותר נוחים וקלים. אנחנו מאמינים ש-13 העצות הללו ישיבו על כל השאלות שיש לכם, ויעזרו לשמור על הבית נקי ומצוחצח.


1. החזירו את הדברים למקומם

״לקחתם/תחזירו״

© Depositphotos   © Depositphotos


וודאו שיש לכם מקום ייחודי עבור כל אחד מהפריטים בבית. כך לא תצטרכו לבזבזב זמן רב בחיפוש אחר החפצים שלכם. זה יעזור לכם גם לשמור על הדברים מסודרים. הבית שלכם לא יכול להיות מסודר אם כל החפצים שלכם פשוט פזורים מסביב לבית.

2. עטפו בפלסטיק את ארונות המטבח שלכם


© Depositphotos   © Depositphotos

בדרך כלל, שומן מצטבר על המשטחים במטבח שלכם. הארונות, המדפים וגם ומשטחי הקרמיקה. אם תכסו את שטח הפנים של הארונות והמדפים עם ניילון נצמד, תוכלו פשוט להחליף את המלוכלך בנקי בדרך שלא תצריך מכם לנקות את המשטחים שוב ושוב.

3. שמרו על חומרי הניקוי שלכם במקום אחד


© Depositphotos   © Depositphotos

קופסת או דלי פלסטיק הם המקום המושלם לאחסון חומרי הניקוי שלכם, כך שלא תצטרכו לשוטט בין החדרים בחיפוש אחר חומרי הניקוי. פשוט קחו אתכם את הקופסה כשאתם מנקים את הבית.

4. נקו את הבית שלכם במהלך ההפסקות

״2 דקות/5 דקות״

© Depositphotos   © Depositphotos

תוכלו לעשות את המטלות שלכם במהלך ההפסקות שבין פעולות חשובות יותר. לדוגמא, אתם ניגשים למטבח כדי להכין תה. במהלך 3-5 הדקות של ההמתנה, תוכלו לעשות כלים או לנקות את הרצפה של אחד החדרים שלכם.

5. השתמשו בספריי אנטי-סטטי כדי להילחם באבק


© Depositphotos   © Depositphotos

אם אתם מרססים חומר אנטי סטטי על המסכים ואחר על המשטחים השונים של מוצרי האלקטרוניקה בבית ומנגבים במגבת נייר, הם לא יתכסו באבק למשך זמן כפול מהרגיל.

6. המתינו 15 דקות לפני שאתם מורחים מסיר שומנים על משטח מלוכלך


© Depositphotos   © Depositphotos

אותו הכלל תקף גם לאריחים, משטחי קרמיקה ואפילו פלסטיק. זה לא רעיון טוב לשים מסיר שומנים באסלה בחדר השירותים, לדוגמא, ואז לשפשף מיד. המתינו 10-15 דקות לפני הניקוי. כך תחסכו זמן ומאמץ רבים. בינתיים, תוכלו לבצע מטלות אחרות.


7. תזמנו את המטלות שלכם לאותם הימים בשבוע

״יום שני: יום כביסה/יום שישי: יום ניקוי אבק״

© Depositphotos   © Depositphotos

תוכלו לתזמן את המטלות שלכם לימים מסוימים בשבוע. לדוגמא, תוכלו לעשות כביסה ביום שני, לנקות את חדר השירולתים שלכם ביום שלישי, לקנות מזון ביום רביעי, לשטוף רצפות ביום חמישי, לנקות אבק ולשאוב את הבית ביום שישי. כך, לא תצטרכו לעשות את הכל במכה, וסופי השבוע שלכם יהיו פנויים.

8. הציבו גבולות


© Depositphotos   © Depositphotos

״גבול הבלאגן״ מגדיר את כמות החפצים שאדם או משפחה יכולים לשמור באופן מסודר. לכל אחד יש את הקצה שלו. לדוגמה, אתה יכול לשמור רק על מספר קטן של חפצים באופן מסודר. אם המספר הזה גדל, הבית שלך הופך מבולגן. אם ״קצה הבלאגן״ שלך נמוך, צמצם את מספר החפצים בבית שלכם, והקצה מקום מוגדר לכל פריט.

9. היפטרו מ-20-30 חפצים לפחות מדי חודש

״שבועי/יומי״

© Depositphotos   © Depositphotos

כל משפחה צוברת חפצים רבים שאין בהם שימוש על בסיס חודשי. זה עשוי לנוע בין אריזות, פליירים פרסומיים, עיתונים ומגזינים, מזכרות קטנות וכדומה. זו הסיבה מדוע נחוץ לקחת קופסה, להסתובב בבית, ולשים לפחות 20-30 חפצים בתוכה, חפצים שאין לכם שימוש בהם ואתם מעוניינים להיפטר מהם. עליכם לחזור על הפעולה הזו לפחות אחד בחודש.

10. לכל אחד מבני המשפחה צריך להיות מיכל לאחסון חפצים אישיים

״לבעל/לבת״

© Depositphotos   © Depositphotos   © Depositphotos   © Depositphotos

הניחו לכל אחד מבני המשפחה שלכם לאחסן את החפצים שלהם בקופסה שהם אוהבים, חפצים כמו מפתחות, טלפון, כרטיסים וכדומה. יהיה קל יותר לשמור על החפצים הללו כך מבלי לבזבז זמן בחיפוש אחריהם.

11. היפטרו מדברים ישנים ע״י חלוקה לקבוצות

״לפני/אחרי״

© Depositphotos

מעת לעת, עליכם להיפטר מחפצים ישנים. קל יותר לעשות זאת ע״י חלוקה של החפצים שלכם לקבוצות. לכל קבוצה משויך יום בשבוע. כך, לא תבזבזו זמן ולא תחדלו מביצוע המשימה כשכבר התחלתם.

תוכלו להתחיל עם הבגדים. חלקו אותם לקבוצות קטנות, כמו תחתונים, מכנסיים, שמלות, מעילים וכדומה. אם אין לכם הרבה זמן, בלו כחצי שעה על כל קבוצה ביום. תמיד השלימו את מה שהתחלתם, וכך יהיה לכם מקום פנוי בבית מהר מאוד.

12. השתמשו בקופסה מיוחדת כשאתם מחזירים דברים למקום


© Depositphotos   © Depositphotos   © Depositphotos   © Depositphotos

כדי לבלות פחות זמן ומאמץ בהחזרת דברים שונים מחדרים שונים למקום שלהם, קחו קופסה ושימו הכל בפנים במהלך הניקיון. כשתסיימו לנקות, קחו את הקופסה והחזירו את הדברים האלה למקום, אחד אחד.

13. היפטרו מ״איים״ ספונטניים של בלאגן


© Depositphotos   © Depositphotos

בבתים מסוימים יש איים ספונטניים של בלאגן, בו שומר כל אחד מבני הבית את חפציו השונים. סה עשוי להיות על השולחן במטבח, לדוגמה, בו כל אחד מבני המשפחה עשוי להשאיר את החפצים שלו, דברים כמו תרופות, ספרים, צעצועי ילדים וכדומה. חשוב מאוד להיפטר מכלך האיים הללו ולהקצות מקום מסויים לכל אחת מקבוצות החפצים הללו. לדוגמא, תוכלו לאחסן את התרופות שלכם בקופסה מיוחד, את הספרים על המדף ואת הצעצועים במגירה.

אילו מהטיפים הללו שימושיים בעיניכם? האם תנסו אותם? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!