13 טיפים לכביסה שיהפכו את הבגדים שלכם לרעננים ומבהיקים ממש כמו האביב

אין ספק, לעשות כביסה היא אחת המטלות היותר משעממות מבין מטלות הבית השונות, אבל אין ממש דרך להתחמק מזה. למרות שמהנדסים ממציאים מוצרי חשמל כל הזמן ואפילו מכונות כביסה שניתן לשלוט עליהן מרחוק, התהליך עצמו עדיין לא מהנה במיוחד. על פי סטטיסטיקות, נשים מבלות בממוצע כ-17 דקות ביום על כביסה. במאמר הזה, נחלוק אתכם כמה טריקים שיכולים להפחית בצורה משמעותית את הזמן שאתם מבלים במיון, רחיצה וייבוש הכביסה שלכם.

צוות האתר שלנו הכין רשימת המלצות שיכולים להאיץ את תהליך הכביסה ולפשט אותו.


1. השתמשו במי פה כדי לנקות את מכונת הכביסה


מכונות כביסה זקוקות לחיטוי באופן קבוע כדי להמשיך לתפקד ברמה הטובה ביותר. ישנם חומרי חיטוי יעודיים שאתם יכולים לקנות, אבל אתם גם יכולים לקנות מי פה רגילים – פשוט הוסיפו חצי כוס לאיזור בו שמים את חומר החיטוי בדרך כלל והפעילו את המכונה על שטיפה רגילה. פטריות, עובש ובקטריות מזיקות יושמדו.

2. השתמשו בשקים מיוחדים כשאתם מכבסים גרביים

אנשים רבים מוצאים עצמם במצבים בהם הגרביים שלהם נעלמות במכונת הכביסה. והמדען סימון מור פיתח נוסחה שמסבירה את המסתורין.

אבל עקרות בית מנוסות ממליצות לקנות שקים מיוחדים עבור פריטי הביגוד הקטנים עבור כל בן משפחה. במקרה הזה, הבעיה של אובדן בגדים תיפתר ללא קושי.

3. שימו גלולות אספירין בתוך מכונת הכביסה שלכם כדי להלבין את הבגדים


יש אנשים שמנסים להימנע מללבוש בגדים לבנים כי כתם הזיעה הצהוב עשוי להופיע. אם אי פעם חששתם להרוס חולצה נחמדה לבנה, אז יש לנו חדשות בשבילכם! פשוט שימו כמה גלולות אספירין במכונת הכביסה – זה יעזור לכם להלבין את הבגדים הלבנים שלכם בזכות החומצה הסלצילית. אז מעתה, אל תחששו לשלוח יד לבגדים הלבנים שלכם. כתמי זיעה הם נחלת העבר!

4. אל תייבשו את הבגדים שלכם זמן ארוך מדי

קשה מאוד לגהץ בגדים שיובשו במשך זמן ארוך מדי בגלל שהבד הופך להיות חסין מפני חום. במקרים קשים במיוחד, אפילו מגהץ קיטור לא יעזור לכם. קל יותר לגהץ בגדים כשהם לחים. ואם הבגדים שלכם יובשו יתר על המידה, פשוט התיזו עליהם מעט מים.

5. השתמשו בשמפו לתינוקות כדי לתקן בגדים שהתכווצו

זה עשוי להישמע יוצא דופן, אבל שמפו לתינוק או מרכך יכול להחזיר בגדים שהתכווצו לגודלם המקורי. פשוט הוסיפו מעט למיכל עם מים חמים והשרו במשך 10-15 דקות. לאחר מכן, ייבשו עם מגבת והניחו אופקית כדי שיתייבש לחלוטין. המרכך ישטח את הסיבים ויחזיר את הבגד לגודלו המקורי.

6. אל תשתמשו במרכך כשאתם מכבסים משהו לבן

עקרות בית מנוסות לא ממליצות להוסיף מרכך כשאתם שוטפים משהו לבן מאחר וזה לא מאפשר לבגדים לצאת לבנים כמו שהיו יכולים לצאת אילולא השימוש בתכשיר. אם המטרה שלכם היא להוציא בגדים לבנים מאוד, אתם צריכים להשתמש במלבין מיוחד במקום חומר החיטוי והמרכך הרגיל שלכם. רכיבים אחרים לא מאפשרים למלבין לעבוד טוב כפי שהוא יכול.

7. אל תמיינו את הבגדים שלכם לפי צבעים

אל תמיינו את הבגדים שלכם לפי צבע – מיינו אותם לפי דחיסות הבד. בדים כבדים סופגים יותר מים מהקלים יותר. זו הסיבה מדוע חומר החיטוי משפיע על כל בגד באופן שונה ועשוי גם להזיק לבגדים שעשויים מסיב דק. אבל עליכם לזכור 2 יוצאי דופן:

* בגדים לבנים תמיד שוטפים בנפרד

* אסור שהטמפרטורה תעלה על 85° F (כ-30 מעלות צלזיוס) או שבגדים מצבעים אחרים יאבדו את הבוהק הטבעי שלהם.

8. שימו כדורי נייר אלומיניום במכונת הכביסה

כדי לשכוח מחשמל סטטי על הבגדים שלכם, שימו כמה כדורי נייר אלומיניום במכונת הכביסה שלכם. זה יספוג את המטען החשמלי.

9. השתמשו בקצף גילוח כדי להסיר כתמי איפור

לפעמים זה בלתי אפשרי להיפטר מכתמי איפור מאחר והתשתית וסוגים שונים של ליפסטיק יכולים להיוותר על הבגדים שלכם לנצח. בכל מקרה, כדי להסיר כתמי איפור, עליכם להוסיף קצף גילוח על הכתמים ולשטוף את הבגדים כרגיל.

10. שטפו כובעים במדיח הכלים

כדי לוודא שהכובעים שלכם לא מאבדים מצורתם, אל תשטפו אותם במכונת הכביסה. הפתרון הוא פשוט – תוכלו לשטוף את זה במדיח הכלים. שימו את הכובע במדף העליון ולחצו על שטיפה מלאה (מחזור מלא).

11. השתמשו במים קרים כדי לשטוף גרביים מלוכלכות


אתם לא יכולים לשטוף גרביים במים חמים מאחר ורוב הלכלוך (כמו זיעה) הוא מבוסס חלבון. אם תשתמשו במים חמים ללכלוך מסוג זה, הוא תמיד יוותר בגרביים שלכם. זו הסיבה, שלא משנה מה אנשים חושבים, הכי טוב לשטוף את הגרביים במים קרים.

12. הסירו כתמים עיקשים בעזרת מייבש שיער

כדי להיפטר מהכתמים שאינם מבוססי חלבון כמו עשב, בוץ או מיץ, תוכלו לחמם אותם בעזרת מייבש שיער ולשים קצת חומר חיטוי על האיזור. לאחר מכן, שימו את פריט הלבוש במכונת הכביסה. חימום הכתם עוזר לרכיבי חומר החיטוי לעבוד טוב יותר.

13. השתמשו במגבות יבשות כדי לעזור לכביסה שלכם להתייבש מהר יותר

כביסה מתייבשת מהר יותר אם אתם תולים אותה בין מגבות יבשות. אם פריט לבוש עדיין לח אבל אתם ממש צריכים ללבוש אותו ולעזוב, תוכלו פשוט לעטוף את זה במגבת יבשה ולשים אותה במכונת הכביסה, כדי לעזור לכם להיפטר מהלחות העודפת.

אילו עצות כביסה יש לכם? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!