13 טיפים שיעזרו לנו לגלות האם התכשיט שלנו מזויף או אמיתי

לאחרונה, תכשיטים מזויפים שוטפים את השוק, ויש כאלה שנראים ממש כמו הדבר האמיתי. לפי מחקר שבוצע ע״י מחלקת התכשיטים של ערוץ הקניות QVC, 80% מהנשים מרגישות בסדר לענוד תכשיטים מזויפים לא רק בשל המראה המשכנע שלהם אלא גם בגלל המחיר הזול. בכל מקרה, אם אתם לא אוהבים תכשיטים מזויפים ורוצים ללכת על הדבר האמיתי, עליכם לדעת לאתר אותם.

צוות האתר שלנו אסף כמה דברים שכל אחד צריך להיות מודע אליהם כדי להבדיל בין תכשיטים מזויפים ואמיתיים.


העבירו יהלום את מבחן האש

ישנה שיטה לקבוע האם יהלום הוא אמיתי או מזויף. -השתמשו במצת כדי לחמם את הפריט במשך 30 או 40 שניות לפני שאתם מפילים אותו למים קרים. אם הפריט נשאר כשהיה, זהו יהלום אמיתי, אם הוא מתנפץ הוא ככל הנראה מזויף.


נשפו על היהלום

דרך נוספת לאתר יהלום מזויף הוא לנשוף עליו. נשיפת אוויר חם על היהלום דומה לאופן בו מראת חדר האמבטיה שלכם מתעבה. ערפל קל יצטבר על פני השטח של היהלום, ואם הערפל מתפוגג מיד, היהלום שלך אמיתי. אם נדרש זמן רב יותר לערפל להתפוגג, הפריט ככל הנראה מזויף.

שימו את היהלום/אבן הלשם שלכם תחת תאורת אולטרה סגול

תאורת אולטרה סגול משמשת בבחינת יהלומים או אבני לשם. כששמים יהלום אמיתי תחת תאורת אולטרה סגול, אתם צריכים לראות זוהר בגוון כחול, אך לא כולם זוהרים תחת תאורה אולטרה סגולה, לכן אפשר להשתמש בשיטות אחרות. בכל מקרה, כששמים אבן לשם אמיתית תחת תאורת אולטרה סגול, אתם תבחינו שהאבן מתחילה לזהור.

קחו פריט מתכתי ונסו לשרוט את פני השטח של אבן הירקן שלכם

באבן ירקן משתמשים לעתים קרובות בתרבות הסינית, והן יפות ומרשימות מאוד. אבל בשל הדרישה הגבוהה, אפשר למצוא בקלות גרסאות מזויפות רבות לירקן. דבר אחד שצריך לדעת הוא שהאבן המקורית קשה מאוד ואי אפשר לשרוט אותה בקלות. אז כדי לוודא שהיא אמיתית, קחו חפץ מתכתי ונסו לשרוט את פני השטח של אבן הירקן. אם אתם רואים עליה סימנים, האבן אינה אמיתית.


הפילו את הזהב/היהלום שלכם בכוס מים

יהלום אמיתי הוא דחוס מאוד, וכך גם זהב אמיתי. לכן אם אתם רוצים לבדוק, קחו כוס מים ושימו את היהלום או פריט הזהב שלכם במים. אם זה אמיתי, זה יצנח לתחתית, אבל אם הפריט צף, מדובר ביהלום/זהב מזויף. בנוסף, אם אתם רואים שהתחילה להצטבר חלודה על הפריט המוזהב בשל מבחן המים, אז יש לכם זיוף ביד.

חפשו אחר חותמת עם המספרים 925, 900 ו-800 על פריטי כסף
© depositphotos.com

אם יש לכם פריט כסף ביד, עליכם לחפש אחר סימונים או חותמות עליו. לדברי מומחים, מוכרים בינלאומיים יטביעו חותמת עם המספרים 925, 900 או 800. המספרים הללו מעידים על רמת הטוהר של הכסף. לכסף סטרלינג יש רמת טוהר של 92.5 ומעלה.

השתמשו במגנט חק כדי למשוך את הזהב/כסף שלכם

זהב וכסף אינם מגנטיים, אבל מתכות אחרות כן. כדי לראות האם פריט הכסף/זהב שלכם אמיתי, בדקו האם הפריט נמשך למגנט עוצמתי. אם הוא זז, הוא לא עשוי זהב טהור, או ככל הנראה עשוי ממשהו אחר פרט למתכת.

בדקו האם אתם יכולים להריח ניחוח של גופרית או כל ניחוח מתכתי אחר כל תכשיט הכסף שלכם

אם יש מולכם פריט כסף, נסו להריח אותו קודם. מה שעליכם לדעת זה שכסף הוא חסר ניחוח, לכן אתם לא צריכים להבחין בניחוח כלשהו. כל ניחוח של גופרית או מתכת אחרת מעיד על כך שהפריט לא עשוי מכסף טהור.

קחו פנינים ושפשפו אותן כנגד השיניים שלכם

© depositphotos.com

פנינים אמיתיות כוללות פגמים, לכן שרשרת שעשויה פנינים מזויפות תכלול פנינים בגדלים שונים ובלתי מושלמים. בנוסף, אם לוקחים פנינה מזויפת ומשפשפים אותה כנגד השן שלכם, אתם תרגישו את פני השטח החלקים שלה, כאילו שפשפתם פלסטיק או זכוכית.

החזיקו את אבן הירקן שלכם תחת האור ובחנו אותה

כדי לגלות אם אבן הירקן שלכם היא הדבר האמיתי, החזיקו אותה תחת האור ובחנו את צבע האבן. אם היא אמיתית, תבחינו בגווני הצבע על האבן. אך אם הצבע מושלם וחלק, זה ככל הנראה חיקוי.

שימו כמה טיפות של חומץ על פריט הזהב שלכם

© depositphotos.com© depositphotos.com

כדי לאמוד האם הפריט שלכם עשוי זהב אמיתי או לא, תוכלו לשים כמה טיפות של חומץ עליו ולהמתין. אם הטיפות משנות את צבע הפריט, אז זה לא זהב אמיתי. אבל אם הפריט נשאר כפי שהיה ואף נוצץ ובוהק יותר, הפריט אמיתי כי זהב אינו מושפע מחומץ.

בחנו את הגביש שלכם מבפנים – הוא צריך להיות ׳צלול כגביש׳

© shutterstock.com

אחד הקריסטלים המפורסמים ביותר הוא האמתיסט, והוא מוכר במיוחד בקרב תכשיטנים וחובבי קריסטלים. אם שמתם עין על אחד ואתם רוצים לבחון אותו, בדקו האם ישנם שינויים בצבע, כמו שגיאות חדות או כתמים מבפנים. במקרה הזה, הקריסטל שלכם מזויף.

החזיקו את הירקן ביד שלכם ושימו לב לטמפרטורה הקרירה שלו

דרך נוספת להבחין באבן ירקן מזויפת היא לחוש את הטמפרטורה שלה. כדי לעשות את המבחן, שימו את הירקן ביד שלכם והרגישו אותה. היא מתחממת במגע עם יד שלכם. לאחר מכן שימו אותה בצד למשך כמה שניות והרגישו שוב את הטמפרטורה שלה. היא תתקרר במהירות אם היא אמיתית, ואינה מתחממת בקלות.

האם פעם הבחנתם בין תכשיט מזויף ואמיתי? האם ישנם טיפים אחרים שהייתם מוספים לרשימה הזו?