13 פריטים יומיומיים שאולי לא הכרתם את השימוש המקורי שלהם

כמה מכם בטח מצאו עצמם מוטרדים כשהם נכנסים לשירותים ציבוריים ומגלים שאפשר לראות את הרגליים שלכם כשאתם בשירותים. זה מעצבן, בלשון המעטה, אבל ישנה סיבה טובה לכך. וסיבה טובה נוספת היא החוד הקטן על גב פקק של משחות. הישארו איתנו וגלו את המשמעויות האמיתיות של הדברים הללו.

צוות האתר שלנו רוצה לחשוף מעט מידע בלתי ידוע אודות 13 דברים יומיומיים שכולנו מכירים ומשתמשים.


החלל הריק מתחת לנודלס באריזות אינסטנט

© Unknown / Imgur

זוהי אינה דרך עבור החברות לעשוק אתם ולגרום לכם לחשוב שאתם מקבלים יותר נודלס מהכמות האמיתית. זוהי למעשה דרך של היצרן לשמר את הנודלס בעת השינוע. לא משנה באיזו תכיפות או כמה חזק האריזות נופלות, הנודלס יישאר במקומו. בנוסף, זוהי דרך בה המים החמים זורמים טוב יותר כשאתם מוזגים אותם לתוך הנודלס שלכם.


צורת ה-V על המיזע האהוב עליכם

© Depositphotos.com

למעשה, לצורת ה-V יש שני שימושים: הראשון, הוא עוזר למיזע לשמור על צורתו עם השנים. זה גם עוזר לאדם שלובש את המיזע להתאים את צורת ראשון במקרה ויש למתוח את הבסד. שנית, הוא סופג את הזיעה שמצטברת בעיקר סביב האיזור הזה כשאדם מתעמל. כרגע, חברות רבות הפסיקו להשתמש בעיצוב הקטן הזה, ואלו שעדיין מוסיפים אותו, עושים זאת בעיקר מסיבות של סטייל.

השבר הקטן בתחתיתם של ספלים מסוימים

© Depositphotos.com

הם אולי נראים כמו שברים, אך הם משרתים למעשה מטרה שימושית מאוד. לדברי האתר של IKEA, הם מאפשרים למים להתייבש ביתר קלות לאחר השטיפה. זה בגלל שכשאתם שוטפים כוס אתם שמים אותה הפוך, ותמיד ישנם מים שמצטברים בתחתית הכוס. לכן, בעזרת השברים הקטנים האלה בצד, מים יכולים לצאת בקלות ובמהירות.

רצועות הכתפיים במעיל העור שלכם

© Shutterstock.com

הרצועות הללו לא נמצאות שם לקישוט, אלא למטרה יותר שיושית. הם עוצבו כדי להחזיק ולאבטח את התיק שלכם שלא ייפול ושאיש לא יוכל לקחת לכם אותו מהכתף. הוא גם נשאר במקום אחד ואתם לא צריכים לכוונן אותו כל הזמן. בזמנים עברו השתמשו ברצועות הללו בכל יום, אבל עם השנים הפסיקו אנשים את השימוש בהן.


2 הכיסים בצד הימני של הטוּקְסִידוֹ שלכם

© Shutterstock.com

הכיסים המסתוריים והקטנים האלה מתוארכים לאנגליה בתקופה כשהפרשים נזקקו למקום נגיש לאחסן מטבעות עבור התחנות בתשלום. מאוחר יותר, גברים עשו שימוש בכיסים הללו כדי לשמור את כרטיסי הרכבת שלהם כשנסעו לעבודה בכל יום. בעזרת שימוש בכיס הזה, הם יכלו לשמור את הג׳קט שלהם מכופתר. כעת, התוספת הקטנה הזו היא רק למטרות קישוט ולא משרתת שום מטרה שימושית.

השוליים במחברות שלכם משרתות מטרה

© Depositphotos.com© Pixabay.com

בימים עברו, כותבים היו משתמשים בכל מקום בדף כדי לכתוב עליו. בכל מקרה, הם הבינו שעכברים מכרסמים את הקצוות, ונוגסים במידע יקר ערך. זו הסיבה מדוע הם הגו את הרעיון לכלול את השוליים כדי לשמור על גוף הכתב בטוח, אפילו אם עכברים החליטו לכרסם בנייר. בבירור, בימינו לא משתמשים בשוליים האלה אלא אם מדובר במורים שרוצים להוסיף הערות לתלמידים שלהם.

הדלת המרושתת של המיקרוגל

© Depositphotos.com

מיקרוגל יכול לחמם מזון כל כך מהר בגלל שהוא מרכז את כל החום במזון שלכם בעזרת קרינה. הרשת שבתוך הדלת מחזירה את האנרגיה של המיקרוגל ומונעת ממנו לחדור בעד החלון. הוא גם מאפשר לראות מה קורה במיקרוגל כדי שתדעו אם משהו משתבש.

נייר פצפצים הומצא למטרה אחרת לחלוטין

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

נייר הפצפצים הומצא לראשונה ב-1957 ע״י שני מדענים שרצו ליצור טפט ייחודי ובעל טקסטורה. הרעיון הראשון כשל, לכן הם החליטו להשתמש בו כבידוד לחממה. כשגם האלטרנטיבה כשלה, הם החליטו לקדם את נייר הפצפצים כמוצר המשמש לאריזה. מ-1971, כשעשו 5 מיליון דולר בהתחלה, הרווח הנקי שלהם הגיע ל-3 מיליארד דולר בשנת 2000, ממכירות שנתיות.

כרית סיכות איננה מיועדת רק לאחסון סיכות ומחטים

© Depositphotos.com

אחד החומרים הטובים ביותר למלא בו את כרית הסיכות שלכם היא צמר פלדה, שהוא גם חומר לא יקר. לא רק שהוא שומר את הסיכות והמחטים שלכם במקום אחד, הוא גם שומר עליהם מושחזים וחדים. זהו חומר עמיד לחלודה ויכול לשמור על ציוד התפירה שלכם נקי מחלודה. בכל מקרה, עליכם להיות זהירים שלא להרטיב את כרית הנוצות, מאחר והדבר היחיד שיכול לגרום לצמר פלדה להחליד הוא מים.

פלסטלינה הומצאה במקור למטרות ניקיון

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

במהלך שנות ה-20 של המאה הקודמת, אנשים היו מחפשים משהו שיעזור להם לנקות את הפיח שהכבשנים שלהם, אשר פעלו על פחם, הותירו על הטפטים. באותו הזמן הומצאה הפלסטלינה למטרה הזו בדיוק. היא נמכרה באופן בלעדי בצבעי אוֹף וַיְט ואנשים היו מגלגלים אותם קדימה ואחורה על הלכלוך בטפט שלהם. ב-1949 המוצא שווק לילדים מאחר והיה חדש וקל לשימוש כדי לנקות את הטפט.

החלק הכחול של המחק לא נועד עבור עטים

© Depositphotos.com

רבים מאיתנו חושבים שהצד הכחול משמש כדי למחוק עט, משהו שהוכח כשגוי. במציאות, החלק הכחול הנוקשה משמש לגוונים כהים של נייר בעוד הצבע הכתום, לגוונים בהירים של נייר. זה הגיוני לחלוטין אם חושבים כיצד הצד הכחול יהרוס נייר רגיל בעת השימוש. בחלק הכתום ניתן גם להשתמש כדי למחוק טעויות קטנות בין מילים כשאין מספיק מקום.

הבליטה המעוגלת על כדי חלב מסוימים

© av_floof / reddit© RandomRage42 / reddit

כמו כל המזונות הטריים, חלב מתקלקל לאחר זמן מה וכשהוא מתקלקל, הוא משחרר גזים שיכולים לגרום למיכל להתכווץ. במקום הזה הבליטות הללו הופכות שימושיו מאחר והן סופגות את הלחץ מהגזים. זה שימושי גם אם אתם צריכים להקפיא את החלב שלכם, שמתרחב במקפיא. לולא העיגול הקטן הזה החלב שלכם היה מתפוצץ במקפיא כמה ימים לאחר שהיה מתקלקל.

אילו מהתגליות הפתיעו אתכם יותר מכל? אם אתם מכירים סודות נוספים בשימוש של חפצים יומיומיים, נשמח אם תשתפו אותנו.