13 תמונות מרתקות שמראות את העולם שלנו מזווית אחרת

העולם שלנו מלא בפלאים. כל יום מציג בפנינו עובדות ומידע שמעולם לא שמענו עליהם קודם לכן. אנחנו מורידים כמעט 75 ג׳יגה של מידע לתוך המוח שלנו מדי יום.

צוות האתר שלנו רוצה לתרום למספר הזה, לכן אספנו כמה תמונות המציגות עובדות מפתיעות שלא היה לנו מושג לגביהן. קראו עד הסוף כדי ללמוד דברים חדשים אודות הטבע, התרבות והאנושות.


2 נובחניות אומרות שלום ע״י נשיקה.


© Vassil/wikimedia commons

כשהן מברכות זו את זו לשלום, נובחניות מצמידות שיניים כדי לקבוע האם החיה שמולם שייכת לקבוצה החברתית שלהם. באופן מעניין, נובחניות בגן החיות מפגינות יותר חיבה ומתנשקות אפילו יותר כשאנשים מסתכלים


הגזרים הסגולים האותנטיים הראשונים


© Esali Alimentación/wikimedia commons

מקורם של הגזרים המעובדים הראשונים הוא באפגניסטן או טורקיה ומעולם לא היו כתומים אלא סגולים ולעתים צהובים. הגזרים הכתומים המוכרים לנו כיום נוצרו בהולנד במאה ה-17 כדי להראות תמיכה בשושלת בית אוראניה-נסאו.

משפחה כחולת עור מקנטקי


© Walt Spitzmiller/Science82/PlosBlogs

במשך דורות רבים, חיה בקנטקי משפחה של אנשים בעלי עור כחול. הם היו בעלי תסמונת מטבולית נדירה בשם מטהמוגלובינמיה. בשל נישואי תערובת בקהילה המבודדת שלהם, מספר דורות של אנשים בעלי אותו מין היו בעלי עור כחול. כשאנשים צעירים החלו לעזוב את קנטקי, התסמונת נעלמה.

ארובות עשן על הר ארבוס


© MalikAnwar/imgur

הר ארבוס הוא הר הגעש הפעיל ביותר באנטרקטיקה, והר הגעש הדרומי הפעיל ביותר על כדור הארץ. גזים וולקניים שדולפים מההר חצבו תעלות קרח ויצרו ארובות קרח בגובה של כ-20 מטרים, או fumaroles (לוע בהר געש שממנו יוצאים גזים חמים) בעלי גזים וולקניים קטלניים שבוקעים מקצותיו.


הספריה הציבורית הזו נחלקת בין 2 מדינות


© ComputerHotline/wikimedia commons

ספריית האסקל פרי (Haskell Free) ובית האופרה הם ייחודיים מאחר והם ממוקמים בארצות הברית בעת ובעונה אחת. רוב הקהל שבא לצפות באופרה יושב בארצות הברית בעוד שהבמה, למעשה, ממוקמת בקנדה. הגבול הבינלאומי עובר דרך הספירה ובית האופרה ומסומן בקו שחור על הרצפה.

הג׳ירפה הזו מנקה את האף שלה בעזרת הלשון


© Irina Polikanova/wikimedia commons

אורך לשונה של הג׳ירפה הוא כ-50 ס״מ, והיא מגיעה בקלות לאפה של הג׳ירפה והאוזניים. לחיה יש שליטה שרירית והיא מכניסה עלים לפיה. כדי להפוך דברים למעניינים אף יותר, צבעה של הלשון כחולה והיא מוגנת מפני כוויות שמש.

״שמש שחורה״ שיוצרים זרזירים


© Donald Macauley/flickr

בימי נובמבר המוקדמים ממש בשעות בין הערביים, ניתן להבחין במראה יוצא דופן מעל שמי אנגליה: אלפי ציפורים עפות ודואות כמקשה אחת. תהליך זה קרוי בשם ״התקהלות״, ומטרתו העיקרית היא בטיחות, שמירה על חום והעברת מידע.

נעלי עקב עבור חיילים פרסים


© Bata Shoe Museum

מקורן של נעלי העקב הוא בפרס, וחיילים נעלו אותן כדי לעמוד בקלות על הארכוף בעת הרכיבה על סוס. נעליים בסגנון פרסי אומצו בחיבה ע״י אריסטוקרטים במערב אירופה ונתנו להם מראה גברי יותר.

טקס האבירות של הפינגווין סר נילס אולב


© Majoritems/wikimedia commons

נילס אולב, פינגווין המתגורר בגן החיות של אדינבורו, קודם לדרגת קולונל ראשי במשמר המלך של נורווגיה ב-2005 וקיבל תואר אבירות ב-2008. הפינגווין הוא נצר לפינגווין אחר בשם נילס אולב, שאומץ ע״י משמר המלוכה הנורווגי ב-1972 כקמיע.

החתול הזה היה שותף לכתיבת מאמר בפיזיקה


© academiaobscura© ymouse

פ.ד.ס ווילארד (קיצור של פליס דומסטיקוס צ׳סטר) הפך לכותב שותף למאמר מפורסם יחד עם בעליו, הפרופסור ג׳ק ה. הת׳רינגטון, פיזיקאי ומתמטיקאי אמריקאי, ב-1975. החתול הפך כה פופולרי עד שמנהל החוג לפיזיקה בקולג׳ אפילו ניסה לשכנע את וויליאם להצטרף למחלה על בסיס קבוע.

החור הכחול הגדול: הגדול ביותר מסוגו


© AMK1211/wikimedia commons

החור הכחול הגדול הוא הבולען הגדול ביותר בעולם, ונמצא רק 100 קילומטרים מחופי בליז. האתר הפך למפורסם בזכות מגלה הארצות ז׳אק קוסטו. הוא הוכרז כאחד מעשרת המקומות הטובים בעולם לצלילה בשנת 1971.

גולגולת של ילד לפני אובדן שיני החלב


© ShesGotSauce/imgur

שיניים קבועות נמצאות ממש מעל ומתחת ל״שיני החלב״ לפני הנשירה. בזרם אירועים נורמלי, כששן קבועה בוקעת, היא סופגת מחדש את השורש של שן החלב, וגורמת לה ליפול.

האם אחת מהתמונות הללו הפתיעה אתכם? האם כמה מהעובדות חדשות עבורכם? שתפו אותנו בדעתכם בתיבת התגובות בהמשך!