14 דרכים קלות להיפטר משריטות על כל משטח שהוא

תנועה אחת שנובעת מחוסר תשומת לב יכולה להותיר שריטות מכוערות על פני המכשירים החביבים עלינו. אבל אל ייאוש! אין צורך להשליך את המכשירים לאשפה. כעת תוכלו להתמודד בקלות עם שריטות על פני כל משטח שהוא בעזרת דברים שיש לכולנו בבית.

היום צוות האתר שלנו גאה להביא בפניכם רשימת עצות שיעזרו לכם להגן על משטחים שונים מפני נזק ויהפכו את המכשירים שלכם לנוצצים וחדשים!


משטחי זכוכית


כדי להסיר או להסוות שריטות קלות על פני משטח זכוכית, נסו להשתמש באחת מן השיטות הבאות:

* שימו מעט משחת שיניים (נטולת תוספות או אפקט הלבנה כלשהו) לתוך פיסת בד, ושפשפו בעדינות אל פני משטח הזכוכית בתנועות מעגליות למשך 10 שניות בערך.
הסירו כל שיירים של משחת שיניים בעזרת מים.

* השתמשו בשכבה דקיקה של שמן צמחי לתוך פיסת בד מייקרופייבר או כדור צמר גפן ושפשפו בעדינות אל לפני המשטח למשך מספר שניות, כדי להסיר שריטות שטחיות. תוכלו להשיג את אותו האפקט ע״י שימוש בכמות קטנה של ווזלין.

* הכינו משחת פוליש בעצמכם ע״י עירוב של מים וסודה לשתייה. מרחו על משטח הזכוכית, ונגבו את האיזור השרוט בעזרת פיסת בד כותנה או צמר. הסירו בעדינות את שיירי המשטח בעזרת מטלית לחה קלות.

* גם פוליש לשמשות הרכב יכול להיות אפקטיבי בהסרת שריטות מפני משטחי זכוכית. פשוט מלאו אחר ההוראות, וודאו שהמוצר אינו מכיל חומרים כימיים שאינם טובים לסוג הספציפי של המשטח בו אתם מטפלים.

מוצרי עור

שריטות על פני משטחי עור הן נפוצות מאוד. אם הנזק לא חמור מדי, תוכלו לנסות לטפל בזה בעצמכם בבית.

* קחו מעט שמן צמחי או שמן תינוקות, ומרחו על המשט בעזרת בד כותנה. שפשפו את השמן אל פנים המשטח בתנועות מעגליות, והניחו לזה להתייבש. נגבו את שיירי השמן בעזרת בד נקי. אם יש צורך, חזרו על הפעולה.

* דרך נוספת להסוות שריטות על פני משטח עור הוא להשתמש בפוליש לציפורניים. בחרו בפוליש התואם לצבע העור, ומרחו כמות קטנה על האיזור הניזוק בעזרת קיסם שיניים.


* תוכלו להסיר שריטות גם בעזרת ווקס מיוחד לעור. לחילופין, תוכלו להשתמש בשעוות דבורים רגילה (נניח, כזו שאספתם משיירי נרות). חממו את השעווה, ומרחו על השריטה. נגבו את המשטח הניזוק בעזרת בד פלנל. הסוו את סימני השעווה בעזרת שימוש במרקר או פוליש לנעליים בעל צבע תואם.

משטחי עץ

כדי להסוות או להסיר שריטות מעל משטחי עץ, מלאו אחר השלבים הבאים:

* אם אתם מתמודדים עם שריטות על פני משטח עץ כהה, יוד עשוי לעזור. ערבבו את זה במים, ומרחו את התמיסה על פני האיזור הפגוע בעזרת צמר גפן. אם יש צורך, צפו את האיזור גם בשכבה של לכה.

* אפשרות נוספת היא להשתמש בליבה של אגוז מלך ולשפשף אותו כנגד האיזור הניזוק. כשהשריטה מתכהה, נגבו בעזרת מגבת, וצפו בשכבה של לכה שקופה.

* אם משטח העץ נסדק, ניתן להחזירו למראה הקודם שלו בעזרת מיונז. מרחו מעט על כדור צמר גפן, שפשפו כנגד האיזור הסדוק והסירו את העודפים. תנו לזה לנוח במשך יומיים עד שלושה. העץ יתנפח מעט, מה שיגרום לסדק להיסגר.

משטחי פלסטיק

אז הנה כמה טריקים כדי להסיר שריטות מעל פני משטחי פלסטיק:

* פגמים על פני משטחי פלסטיק חלקים ניתן להסוות בעזרת פן לשיער או אקדח חום. כוונו לעוצמה הנמוכה ביותר, וכוונו את הזרם לאורך הפגם. אם יש צורך, העלו את הטמפרטורה עד שהסימן מתחיל להיעלם. המתינו 10-15 דקות, ואז הבריקו את פני השטח עד שהשריטה נעלמת לחלוטין.

*פוליש לרכב עשוי לעזור גם כן, אם אתם רוצים להיפטר משריטות על פני משטחי פלסטיק. הסירו כל לכלוך או אבק מעל פני המשטח. שפשפו את פני המשטח בעזרת מטלית נטולת מוך.

משטחי ברזל

מאחר וישנם סוגים שונים של משטחי ברזל, דרושות גישות שונות כדי להשיבם למצבם המקורי. כדי להיפטר משריטות על גבי תכשיטים, הדרך הטובה ביותר היא לפנות לאדם מקצועי. מצד שני, משטחי פלדת אל חלד ניתנים לטיפול גם בבית.

* שריטות על פני משטחי פלדת אל חלד מצוחצחת ניתן להסיר בעזרת מקל לשיוף הציפורניים.

* באופן חלופי, תוכלו להשתמש במשחת שיניים מיוחדת להלבנה. מרחו מעל על האיזור הפגוע, שפשפו בעזרת מברשת בעלת סיבים רכים או עם פיסת בד בעלת משטח רך לאורך משטח הברזל. נגבו את כל שיירי משחת השיניים, בעזרת בד נקי.

בעודכם משתעשעים עם כל הכתוב לעיל, זכרו שאף אחת מן השיטות לא תעזור לכם להסיר שריטות עמוקות. במקרים כאלו, כדאי לפנות למומחים או לשקול החלפה של הפריט.