14 עובדות שמוכיחות שהעולם הוא הרבה יותר מוזר ממה שאנחנו חושבים

העולם שלנו מלא בעובדות מדהימות ולפעמים בלתי צפויות. לדוגמה, נפוליאון הותקף פעם ע״י ארנבים וכלב יכול להיות ראש העיר. לא רק שהמידע הזה יעלה את האיי.קיו שלכם, הוא גם יעודד אתכם.

צוות האתר שלנו אסף 14 עובדות מעניינות שישנו את האופן בו אתם רואים את העולם. בסוף הכתבה, ישנו בונוס שיספר לכם על מבחן היופי המוזר ביותר.


נישואים עם אנשים מתים הם חוקיים בצרפת

© Corpse Bride/Warner Bros. Pictures   © FotoshopTofs/pixabay.com


בצרפת, נישואין שלאחר המוות עם בן זוג שנפטר נחשבים לחוקיים. סוג זה של נישואין הוא חוקי גם בסין ובסודן. המון בקשות לרישומי נישואין שכאלה כבר התקבלו בצרפת מאז המאה ה-20 ורבים מהם כבר אושרו.

עיניו של היען גדולות ממוחו

© ulleo/pixabay.com   © William Warby

עיניו של היען מושוות בדרך כלל לכדורי ביליארד. עיניהם כה גדולות כך שרק מוח בגודל אגוז מלך יתאים לגולגולת שלהם בנוחות. גודל מוחו של היען הוא פי 2 פחות מגודל העיניים שלהם.

את מסור השרשרת המציאו כדי לסייע בלידה

© wikipedia.org

ב-1830, האורתופד ברנהרד היין יצר כלי ניתוחי ראשון המיועד לחיתוך עצמות, וכך המציא את מסור השרשרת. מסור השרשרת היה יעיל במיוחד בכל הנוגע לסימפיסיותומיה – החלופה לניתוח הקיסרי. למרות שאת האלמנטים העיקריים למסור השרשרת יצרו בסוף המאה ה-19, החלו להשתמש במנוע הדלק שלו רק בתחילת 1920. מסור השרשרת של היום מחולק לשתי קטגוריות – חובבנים ומקצוענים, תלוי בשימוש.

היה זה אסור לגדל כלבים במשך 60 שנים באיסלנד

© 8777334/pixabay.com   © moshehar/pixabay.com

האיסור נכנס לתוקף ב-1924 לאחר שנמצא כי כלבים נושאים Echinococcosis (מוכרים גם כתולעי סרט). מחלת הטפילים הזו היא מסוכנת מאוד מאחר ויכולה לגרום לזיהומים במעיים ועיוורון. ב-1984, האיסור בוטל, אך לאחר 60 שנים, חתולים הפכו לחיות המחמד המועדפות באיסלנד.

אנאטידאפוביה היא הפחד מפני ברווז המתבונן בכם

© u/no_one_cares_for_you/reddit.com

המונח נטבע ע״י גארי לארסון אשר צייר קריקטורה עבור רצועת הקומיקס The Far Side. הוא מורכב משני מילים, anatidae ו-Phobia. לרסון צורף לארגון הקומיקסאים הלאומי בזכות עבודתו.

נפוליאון הותקף ע״י ארנבות

© alayna11/pixabay.com   © wikipedia.org

ב-1807, החליט נפוליאון בונפרטה לחגוג את אמנת טילסיט בציד קיסרי. האדם שאחראי לארגון האירוע נצטווה לרכוש ארנבות בר. הציד נועד לשעשע את חצר הקיסר אך החיות התנהגו מוזר מאוד. כשתקיעת קרן סימלה את תחילת הציד, החיות הקטנות התאחדו לכדי גוש אפור אחד גדול והחלו לתקוף את האיש עם הרובה במקום לברוח ממנו.


הם לא ידעו, שמדובר באיש הכי אכזרי באירופה, אותו תקפו אלפי הארנבות הזועמות האלה. הגנרלים, המרשלים והשומרים מיהרו להגן על מפקדם אך כל המאמצים העלו חרס. ואז קרה דבר מוזר מאוד – הקיסר פחד וברח. המפקד הנערץ, גיבור המבצע הצרפתי במצרים ובסוריה ברח מעבר להרים המוריקים מפני אלפי ארנבים פרוותיים.

אולי אפשר להבין את הפחד שלו. פשוט הביטו בפניו החושדות של הארנב – הוא לא מתכנן משהו טוב.

עכביש צמחוני

© Maximilian Paradiz   © analogicus/pixabay.com

ישנם 40,000 סוגים של עכבישים בכל העולם. בעיקרון, הם אוכלים חרקים אחרים ושאר יצורים. ובכל זאת, במרכז אמריקה, ישנו עכביש צמחוני בעל 8 רגליים שנקרא בגירה קיפלינגי. זהו סוג העכביש הראשון המוכר לאנושות שהדיאטה שלו מורכבת בעיקר מצמחים.

שמותיהם של דמויות הפוקימון היטמונלי והיטמונצ׳אן מובססות על שמותיהם של ברוס לי וג׳קי צ׳אן.

© bulbapedia.bulbagarden.net   © Game of Death/Columbia Pictures

גיבורי סרטי האקשן והפעולה האלה הפכו לאבי הטיפוס של דמויות הפוקימון. ה מפתיע, אך איש לא שם לב לדמיון בשמות של הפוקימונים לשמותיהם של השחקנים. בכל מקרה, ישנה שאלה אחת אשר נותרה – מיהו אב הטיפוס של היטמונטופ?

פָראסְקבֶדקטריאפוביה הוא פחד מיום שישי ה-13

© Friends/Bright/Kauffman/Crane Productions   © Friends/Bright/Kauffman/Crane Productions

המילה הוצגה ע״י דוקטור דונאלד דוסיי, המייסד של המרכז לניהול מתחים וארגון הפוביות בדרום קליפורניה. הוא ממשיך לומר למטופליו שברגע שלמדו לבטא את המילה, נרפאו מהפוביה. מומחים בני ימינו לא ממש מעריכים את השיטה שלו למלחמה בפוביה.

חברת Lego היא יצרנית הצמיגים הגדולה בעולם

החברה מייצרת יותר מ-300 מיליון צמיגים בשנה. אין חברה בעולם שמייצרת יותר צמיגים מ-Lego. בכל מקרה, ישנו ניואנס אחד קטן – הם מייצרים צמיגים זעירים למכוניות ורכבים עבור ערכות הלגו שלהם ולא מתחרים בחברות כמו Michelin ו-GoodYear.

הקומיקס של דונאלד דאק נאסר בפינלנד בשנות ה-70 בגלל שלא לבש מכנסיים

© Alan Chia   © MikaelF

הקומיקס עם הברווז המפורסם ביותר בעולם היה קיים בפינלנד מאז 1951. בכל מקרה, ב-1977 המועצה לענייני נוער החליטה שלא לרכוש אותם יותר. בדיונים בסוגיה, נאמר כי ההחלטה נובעת מהעובדה שהמדות אינה חיובית עבור הנוער מאחר ואינה לובשת מכנסיים. כעת, ספרי קומיקס אודות דונאלד דאק נפוצים בחופשיות בפינלנד ונמצאים בדרישה גבוהה בקרב המקומיים.

באנגליה מתקיים מפקד ברבורים בכל שנה

© wikipedia.org   © Elionas/pixabay.com

בכל שנה מתקיים מפקד ברבורים על בנהר התמזה. לפי המסורת, כל חיות הבר בממלכה שייכות למונרכיה של בריטניה הגדולה. במהלך ההליך, "אַפֶּרִים" נעים לאורך הנהר בסירות, תופסים את הברבורים ולוכדים אותם בטבעת. ב-2009, המלכה אליזבת השנייה בעצמה הייתה נוכחת בתהליך.

לסקוטים יש 421 מילים נפרדות למילה ׳שלג׳

© Natalia_Kollegova/pixabay.com

מדענים מאוניברסיטת גלזגו רשמו 421 שמות נפרדים למילה ׳שלג׳. העובדה המפתיעה הזו פירושה כי לסקוטים יש אפשרויות רבות לבחור מתוכן כשהם מתארים את החורפים שלהם. יש להם ביטויים כגון spitters (פתיתי שלג שנופלים באיטיות), snaw-pouther (שלג שנופל בקצב) ו-flindrikin (מטר שלגים).

לחתולים יש ארבע בהונות על הכפות האחוריות ו-5 על הכפות הקדמיות

© phakimata/depositphotos.com   © Adrx/depositphotos.com

הבוהן החמישית על הכפה הקדמית שלהם נועדה לשפר את אחיזתם. אפילו אנשים שאין להם חתולים יודעים כמה בקלות הם יכולים לטפס על וילונות, ספות ועצים. ישנה גם כרית מיוחדת על הכפה הקדמית שחתולים משתמשים כדי להותיר את הניחוח שלהם במקומות בהם ביקרו. זוהי אחת השיטות בהן הם משתמשים כדי לסמן טריטוריה.

בונוס: מבחן יופי משונה

© beckrmz/instagram   © outfitmemoir/instagram

השיטה הזו הפכה נפוצה ברשת ומוכרת בשם ״מבחן מלכודת האצבע״, והמוזרת שלה שוברת שיאים. היא נועדה לזהות כמה יפה ושווה אותו אדם. כל שעליכם לעשות הוא לשים את האצבע המוכה כנגד האף והסנטר ולנסות לומר ׳ששש!׳. אם הם לא, אז מקווים שיש לך חוש הומור טוב. זכרו שמדובר בעוד מבחן שהפך ויראלי ואין צורך לשים לב לתוצאותיו.

אילו עובדות מצחיקות אחרות אתם מכירים? שתפו אותן איתנו בתיבת התגובות בהמשך!