14 פסלים יוצאי דופן שהופכים את המציאות על פיה

פסלים מודרניים הם הרבה יותר מהתגלמות גשמית באבן, מתכת או חומרים אחרים. זוהי גם שפה ציורית שעוזרת לאמנים לדבר אל הקהל שלהם על הכל החל מרגשות ומערכות יחסים ועד לפילוסופיה והתחממות גלובלית.

צוות האתר שלנו מזמין אתכם למסע סביב העולם, בחיפוש אחר הפסלים הכי סוריאליסטיים שמגדירים מחדש את חוקי הטבע!


1. פסל בביאנלה של ונציה ע״י האמן לורנצו קווין מציג ידיים דרמטיות מגיעות מתוך הגראנד קאנל (התעלה) ומנסות להציל את ונציה מטביעה. מטרת הפסל הייתה למשוך יותר תשומת לב לבעית שינוי האקלים

2. עבודה נוספת של לורנצו קווין, היא Force of Nature (כוח הטבע), סדרת פסלים שמגדירה מחדש את חוקי הכבידה ומציגה אישה שמסובבת את כדור הארץ בעזרת רצועת בד

3. “Les Voyageurs” או ״הנוסעים״, היא סדרת פסלי ברונזה אנושיים בגודל מלא מאת ברונו קטלנו. הדמויות נטולות חלק גדול מגופם, כאילו הם הולכים ומתאדים.

View this post on Instagram

A post shared by PascalePratte (@prattepascale) on


4. Passage (מעבר) מאת ג׳רזי ק׳לינה הוא מייצג מדהים המורכב מ-14 דמויות בעיר וורוצלאב בפולין. הדמות המרכזית היא אישה מוקפת בבני משפחתה, שנראה כאילו עולים מתוך האדמה.

5. ה-Unknown Official (לא נודע רשמי), המוכר גם בשם Unknown Bureaucrat (הבירוקרט הלא ידוע), מאת מגנוס תומסון היא יצירת אמנות יוצאת דופן ושובת עין הממוקמת ברייקיוויק, איסלנד.

6. פסלים שהם חלק מסדרת Heart of Trees (לב העצים) מאת ג׳אומה פלנסה עשויים להימצא בערים שונות מסביב לעולם. פסלי ברונזה שהם מעט גדולים יותר מאנשים בשר ודם מחבקים עצים בידיהם ורגליהם. נכון שהם נראים סוריאליסטיים?

7. הקלפיס (Kelpies, דמויות מהמיתולוגיה הסקוטית, לובשים בדרך כלל דמות סוס) בפלקירק אשר בסקוטלנד, הם פסלי הסוסים הגדולים ביותר בעולם. איזה מראה מהים זה בלילה, כשהפסלים מוארים.

8. פסל עצום בשם Walking (הולך, צועד) ע״י ווי ואנג בפסטיבל ״פסלים ליד הים״ (Sculptures by the Sea) בבונדי, אוסטרליה.

9. פסל של עכביש עשוי ברונזה, שיש ופלדת אל חלד בשם מאמאן (Maman) מאת לואיס בורז׳ווה, במוזיאון גוגנהיים בבילבאו.

10. Le Pouce (הבוהן), פסל סופר ריאליסטי של בוהן ענקית שנראית כאילו היא מפציעה מתוך האדמה ע״י סזר בלדצ׳יני, נמצאת בפריז בצרפת. אתם יכולים לדמיין פסל כזה בגובה 13 מטר ששוקל יותר מ-18 טונות?

11. "קארמה" (Karma) מאת האמן הקוריאני דו הו סו היא מיצג דרמטי המורכב מדמויות גבריות המונחות זה על כפתו של זה וסוגרות זה את עיניו של זה בידיים. הסולם האנושי ממוקם בניו אורלינס.

12. פסלים עוצרי נשימה מאת רובין ווייט כה שבירים ואווריריים, שקשה להאמין שהם עשויים מחוטי ברזל

13. ״למזער ולרומם״ (בתרגום חופשי, Diminish and Ascend) בבונדי, אוסטרליה, ע״י דיוויד מק׳קרקן. זה נראה כמו גרם מדרגות אינסופי אל השמיים אם אתם מתבוננים בזה מזוויות מסוימת.

14. פסל המתכת הכביר הזה בהוואנה, קובה מאת רפאל סאן חואן. הוא מהלל את עוצמתן של נשים קובניות. את ההשראה ליופי והחושניות של יצירת המופת הזה שאב האמן מרקדניות בלט קובניות.

אילו מהפסלים הללו הייתם שמחים לראות במו עיניכם?? או שאולי כבר ראיתם אותם? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!