14 תשובות לשאלה, ״למה אף אחד לא עוזב את קנדה?״

מה אתם יודעים על קנדה חוץ מסירופ מייפל, הוקי ומשטרה רכובה על גבי סוסים? ובכן, יותר מ-100,000 איש עוברים לקנדה בכל שנה ונשארים שם. בואו ננסה להבין מה כל כך נפלא במדינה בזו.

צוות האתר שלנו ערך מחקר בנושא והחליט לשתף אותו אתכם. מי יודע? אולי נעניק לכם השראה לעבור גם כן לקנדה!


1. כשלקנדים אין שום דבר לעשות, הם יוצאים החוצה ומפרגנים לאנשים אחרים


״אתה מדהים!״/העולם הוא מקום טוב יותר כשאתה בתוכו!״


2. תוכלו למצוא לוחיות רישוי בצורת דובים


© fox32chicago

לפני 1999, לוחיות רישוי בצורת דוב צועד היו הסמל של הטריטוריה הצפונית בשם נונבות (Nunavut). כן, מאוחר יותר הם התחילו להשתמש בלוחיות רישוי רגילות, אבל אנחנו עדיין יכולים למצוא כמה לוחיות רישוי בצורת דובי קוטב באוסף העתיקות של מישהו.

3. קנדים מתים על מתיחות ואנחנו חייבים להודות שיש להם חוש הומור מצויין

תושב מונטריאול החליט למתוח את השוטר המקומי: הוא הכין רכב משלג ו״החנה״ אותו במקום הלא נכון. אנחנו חייבים לתת לו קרדיט: הוא אפילו שם מגב על השמשה הקדמית כדי לגרום לה להיראות אותנטית ככל האפשר. זמן קצר לאחר מכן, השוטר הגיע, והבין את הבדיחה.

4. יש הרבה נפט בקנדה

הקנדים נמצאים במקום השלישי בין המדינות עם הכי הרבה נפט אחרי ונצואלה וערב הסעודית. הטבע היה נדיב מאוד כלפי המדינה הזו: פרט לנפט, יש גם הרבה מים זכים, אגמים מדהימים ויערות מוגנים.

5. ישנם ארגוני צדקה רבים שתומכים בנשים חולות, ומסייעות להן בניקיון


© Cleaning For A Reason / Facebook

הארגון ״מנקים בצדק״ (Cleaning For A Reason") הוא ארגון שמקורו בארצות הברית, אבל פועל גם בקנדה. מטרת הארגון הזה הוא לספק שירותי ניקיון בחינם לנשים שמתמודדות עם מחלות קשות. זהו רעיון נפלא וראוי להערצה.

6. כסף קנדי לא נהרס במים והוא טומן בחובו סוד מגניב

כסף קנדי הוא לא רק יוצא דופן, הוא בלתי ייאמן: ראשית, שום דבר לא קורה לו אם הוא בא במגע עם מים, ואתם יכולים אפילו לשטוף אותו עם סבון. הסוף הוא, שהוא עשוי מפלסטיק ולא מנייר.
שנית, בדולר הקנדי יש הולוגרמה נסתרת בתוך עלה המייפל. זה לא שטר כסף, אלא יותר משחק ווידאו!

יש אנשים שטוענים כי הכסף הקנדי מריח כמו סירופ מייפל.


7. קנדים הם מכניסי אורחים. למעשה, הם כל כך מכניסי אורחים שהם בנו משטח נחיתה במקרה שחייזרים יבואו לבקר


© travellakeland / instagram

הקנדים מקבלים בברכה את כולם, אפילו חייזרים. בסנט פול, אלברטה, ישנו משטח נחיתה בו אורחים מגלקסיות רחוקות יכולים להנחית בקלות את ספינות החלל שלהם או כל כלי תחבורה אחר בו הם משתמשים.

8. שוטרים מאוד, אבל מאוד אדיבים

© Unknown / imgur

9. הם הצילו יער ששטחו כפול משטחה של בלגיה

ובכן, כשמדובר בטבע, הקנדים הם רציניים מאוד ובלתי ניתנים לשבירה. התעשייה הפכה איום על יער רחב ידיים, האחרון מסוגו על פני כדור הארץ. הוא כל כך גדול שאפילו קרוי בשם ״הדוב הגדול״. אז, ב-2016, הם קיבלו החלטה להשתמש ב-15ֿ% לצורכי תעשייה, ולהשאיר 85% משטחו למען כוכב הלכת שלנו. ״עלינו לחשוב על רעיונות שישנו את המודל הכלכלי שלנו אבל גם יצילו את המקום בו אנחנו חיים״. זוהי גישה קנדית לשימור הטבע.

10. ג׳סטין טרודו הוא ראש הממשלה שלהם


© Gregory Kolz / Twitter

מה כל כך מיוחד בראש הממשלה שלהם? ובכן, איפה להתחיל? הכל מגניב כשמדובר באיש הזה: החל מהגרביים הצבעוניות שלו ועד לדרך האלגנטית בה הוא יוצא לקנות מצרכים כמו אדם רגיל. הוא נראה יותר כמו דמות אצילית מפוליטיקאי: הוא עושה יוגה, מחבק דובי פנדה והוא גבר נאה מאוד, אתם חייבים להודות!

Untitled

11. בקנדה, מנסים לעזור זה לזה במצבים קשים

תלמידי בית ספר מהאליפקס שמו מעילים משומשים אבל במצב מעולה על עמודים עם הפתק: ״לאלו הזקוקים לזה״. מה אם כולם היו כמו התלמידים הללו?

12. הם מאוד ישרים

ערימת העודף והכרטיסים הזו נמצאה על גבי שער מסתובב שבור באחת מתחנות הרכבת התחתית בקנדה, לפני שתיקנו אותה. אם משהו מקולקל, זה לא אומר שצריך לשבור את החוק ולנסוע בחינם. לפחות, כך חושבים הקנדים.

13. קנדה כל כך יפה, שאפילו התמונה הזו שצולמה ע״י מצלמת מהירות נראית כמו תמונה שצולמה ע״י צלם של ״נשיונל ג׳אוגרפיק״


© TRANSPORT QUEBEC

למרות העובדה שקר מאוד בקנדה, זוהי מדינה יפהפייה עם מספר רב של שמורות טבע. ייתכן שתזדקקו לכל החיים כדי לטייל בכולה.

14. ״חשבתי שקיבלתי דו״ח אבל אז הבנתי שאני בקנדה״


© Meanwhile in Canada / twitter

האם הייתם בקנדה? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך!