15+ דברים מהותיים מהיומיום שלנו שהיו שונים לחלוטין לפני מאות שנים

בימינו, נראה שהכל משתנה כל כך מהר. החיים נראו שונים לחלוטין לפני כמה שנים. דברים יומיומיים מסוימים השפיעו על החיים שלנו בצורה משמעותית, לכן זה תמיד נחמד להביט אחורה ולהעריך את העיצובים המקוריים. מי יודע, אולי נוכל לשאוב השראה לעידן הנוכח!

צוות האתר שלנו הכין רשימה של פריטים בהם אנחנו משתמשים בכל יום והשתנו לבלי הכר במרוצת השנים. המשיכו לגלול כדי לראות את כולם.


מוצרי היגיינה

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

במהלך העת העתיקה, השתמשו בחומרים שונים כדי לנקות את תנועות המעי. אלו כללו מים, עלים, דשא, פרוות בעלי חיים ואפילו אבנים.


להבי גילוח

© Broedels / reddit© depositphotos.com

במבט ראשון, נראה כאילו להבי הגילוח לא השתנו כל כך הרבה, אבל אם מדברים על הלהבים בהם אנחנו משתמשים בימינו, הם הרבה יותר פשוטים לשימוש והרבה פחות מסוכנים.

מדפסות

© shutterstock.com© depositphotos.com

המדפסות המצויות במשרדים ובבתים הם קטנות מאוד וקלות בהשוואה למדפסות ישנות. הן נראות שונות לחלוטין אבל בעלות תכונות שהפכו את חיינו לקלים יותר.

רמקולים

© thomasvdijk90 / Reddit© postmodernstudio/ depositphotos.com

כולנו זוכרים את הרמקולים הענקיים בהם השתמשנו פעם, וככל שהרמקול היה גדול יותר – כך היה מגניב יותר. הרמקולים הזמינים לנו כיום בטכנולוגיית בלוטות׳ הם הרבה יותר פרקטיים, ואנחנו יכולים לשאת אותם לכל מקום, ודבר אחד מובטח – איכות הצליל.


כיריים

© Hardyplants / Wikimedia Commons© CC BY 3.0© depositphotos.com

כיריים ישנים לא היו יותר מתנורים על עץ בערה. עם עידן ההמצאות, תנורים הפכו מתאימים יותר למטבח המודרני.

מחשבונים

© shutterstock.com© BassF1ssh / Reddit

מחשבונים ישנים כללו פעולות בסיסיות, ופרט לחיבור, חיסור, כפל וחילוק, לא היה בהם יותר מדי. כעת, מבחר עצום של פונקציות זמין על המחשבונים בני ימינו.

שואבי אבק

© che/Wikimedia Commons© CC BY-SA 2.5© shutterstock.com

שואבי אבק התפתחו בצורה דרמטית, השימוש זהה אך הגודל, הצורה ויכולת הניקוי שונים. שואב האבק הרובוטי סימן עליית מדרגה בכל הקשור לניקיון הבית.

מכונת כביסה

© Helsinki City Museum / Wikimedia Commons© CC BY 4.0© zzpza / Wikimedia Commons© CC BY 2.0

כשחיפשנו אחר ההיסטוריה של המכונות הללו, לא היה לנו מושג שהמכונות מבוססות הארכובה הללו בהם השתמשו ב-1940 היו מעשה מכונות כביסה. כעת עברנו למכונות אוטומטיות שמציעות הרבה יותר פונקציות.

מצנם

© Ari_Art14 / Reddit© depositphotos.com

המצנם החשמלי הראשון הומצא ב-1893 בסקוטלנד, והעיצוב של המצנמים הישנים היה שונה מכפי שאנחנו מכירים אותם כעת. המצנם המודרני תפס צורה מענגת מבחינת אסתטית והוא מתוחכם.

קומקום

© depositphotos.com© depositphotos.com

כשהוא מצוי כמעט בכל בית סביב העולם, עשה הקומקום דרך ארוכה מצורתו המקורית כשהיה עשוי ברזל ונזקק לניקוי מתמיד. כעת הם פרקטיים יותר, קלים לשימוש והרבה יותר יפים.

טלוויזיה

© Fletcher6 / Wikimedia Commons© CC BY-SA 3.0© depositphotos.com

ציר הזמן של אבולוציית הטלוויזיה לא הפתיע אותנו, זהו אחד הפריטים הנפוצים שהשתנה ללא הכר עם השנים. ההמצאה הזו הפכה מתוחכמת מאוד עם הרבה יותר אופציות בהשוואה לגרסאות הישנות.

טלפון

© Wikimedia Commons© Public domain© ifeelstock/ depositphotos.com

טלפונים השתנו מאוד עם הזמן, הם הפכו מכלים גדולים וכבדים לפריטים יומיומיים בלעדיהם אנחנו לא יכולים לחיות.

משקפי שמש

© Wikimedia Commons© Public domain© Pixabay.com

משקפי השלג הומצאו כדי להגן על אנשים מפני עיוורון שלג, והפריט הזה התפתח למשקפי השמש בהם אנחנו משתמשים מדי יום כדי להגן על העיניים שלנו מפני קרינה אולטרה-סגולה.

מגהץ

© shutterstock.com© shutterstock.com

גם מגהצים עברו שינוי בלתי מבוטל. המגהץ המלוטש והמצוחצח בו אנחנו משתמשים מדי יום היה בעבר פיסת ברזל יצוק קשיחה והיה צורך בכוח כדי לתפעלו.

אוזניות

© JA.Davidson / Wikimedia Commons© Public domain© Seremin/ depositphotos.com

באוזניות הראשונות השתמשו מרכזני טלפוניות. מאוחר יותר, הן צברו פופולריות, במיוחד בקרב אנשים צעירים. במהרה עשו גם קפיצה לטכנולוגיה אלחוטית והפכו לאחד האקססוריז החשובים ביותר.

נעלי עקב

© Vikidim / Wikimedia Commons© CC BY-SA 4.0© Depositphotos.com

נעלי שופין היו פופולריות בקרב נשים מהמעמד הגבוה בין המאות ה-15 וה-17. בהתחלה, השתמשו בהן כדי להגן על השמלה מלכלוך שנגרם מאדמת הרחוב והבוץ. עם הזמן, הפכו נעלי העקב לסמל תרבותי וחברתי.

איזה פריט מהרשימה השתנה לדעתכם מעבר לכל הכר? שתפו אותנו בתיבת התגובות!