15 דברים מיוחדים שמוכיחים שאסיה היא עולם בפני עצמו

בסין לבדה ביקרו ב-2017 כ-60.74 מיליון תיירים בינלאומיים. ואין זה פלא! אסיה תמיד משכה אנשים בשל הארכיטקטורה שבה, הטבע והתרבות. אתם מרגישים כאילו אתם בעולם אחר לחלוטין ולפעמים אתם גם עשויים לאבד את עצמכם.

צוות האתר שלנו שאב השראה מאסיה ורוצה לשתף אתכם בחוויות שלנו. ישנו בונוס מיוחד עבורכם בסוף הכתבה לגבי כמה המצאות שאולי תזדקקו להן כשאתם באסיה.


ישנן חריגות באיזורי זמן באסיה שעשויים להפתיע אתכם

© depositphotos.com© depositphotos.com

אולי יהיה קשה לקבל את זה, אבל ישנו איזור זמן אחד בלבד בסין, למרות שמבחינה גיאוגרפית המדינה הזו עצומה ויכולה בקלות להכיל 5 איזורי זמן. ישנו רק זמן בייג׳ינג בסין!


עבור אלה החיים בחוף המזרחי של סין, זה עשוי להיות קל מאוד להיות בהרמוניה עם איזור הזמן הזה. אך אנשים מהפרובינציות המערביות עשויים להרגיש מעט מוזר. לדוגמה, בקשגאר, העיר הכי מערבית בסין, תוכלו ליהנות משקיעות עד 11 בלילה.

ישנם כמה סודות להישאר צעירים שידועים רק באסיה


ספרו לנו את הסודות שלכם! אסייתים חיים יותר ונראים צעירים לאורך זמן. אם ישנו שיקוי לחיי נצח, הוא נמצא באסיה.

פשוט הביטו באנשים האלה! הם נראים בני 25 לכל היותר, אך למעשה לורה הסו היא בת 43 וצ׳ואנדו טאן בן 52.

ישנם קסמים ארכיטקטוניים באסיה

אחד הפלאים הללו הוא ״המקדש הלבן״ בתאילנד. המיצג האמנותי הייחודי הזה שייך לשלרמצ׳אי קוסטיפיפאט, שעיצב, בנה ופתח את המקום ב-1997. כשתבקרו בו, תרגישו כאילו נכנסתם לסיפור מעשיות אסייתי!

הוא לבן ברובו ומעניק למתבונן תחושה של חוסר משקל. אם אתם רוצים לחוש כמו גיבורים בסרט אסייתי, זהו המקום לעשות זאת.

ישנו יקום מקביל שיכול להעביר אתכם לעולם אוואטאר

© Emile Guillemot / usplash

אסיה עשירה במקומות נפלאים! אחד המקומות הללו הוא הפארק הלאומי זאנגז׳יהז׳יה. הוא נמצא בעיר זאנגז׳יהז׳יה בסין. תצורות הסלעים המזכירות עמודים ישגרו אתכם אל מחוץ למציאות. חובבי הייקינג, צילום, והרפתקאות יגלו יקום מקביל עמוס ביופי.

כשמתבוננים בתצורות הסלע הללו, מרגישים כמו גיבור מסרטי אוואטאר. כשתבקרו במקום בפעם הראשונה, אולי תשכחו שאתם נמצאים על כדור הארץ.

ישנה גישה מיוחדת כלפי ניקיון באסיה

באסיה שולטים חוקים שונים בכל הנוגע לניקיון. להוכחה, ישנן נעליים מיוחדות עבור השירותים. אולי במבט ראשוני זה עשוי להיראות חסר תועלת, אבל הכפכפים האלה ממזערים את המגע בין רצפת חדר השירותים המלוכלכים ושאר הדירה..

ישנה מסורת להשחרת שיניים בכמה מדינות אסייתיות

© momo / Wikimedia Commons

המסורת הזו נראית כמו גירסה יעילה לרפואת שיניים אשר נעשית לצורך שימור השיניים עד גיל מבוגר. זה מונע שחיקת שן, בדומה לחומרי איטום דנטליים.

פרט להגיינת הפה, האמונה הרווחת היא כי שיניים שחורות מפרידות את בני האנוש מן החיות וזה עשוי להיות סימן ליופי ואבולוציה.

ישנם מקומות בהם תרגישו כאילו אתם בעתיד

ישנם רובוטים במקום צוות עובדים במלון! מלון הן-נה הוא מקום נפלא עבור ילדים וחובבי טכנולוגיה ואתם יכולים לשהות שם בקלות כשאתם מגיעים לטוקיו. רובוט דינוזאור ידידותי יעשה לכם צ׳ק אין!

הסוף לבעיות גם עם מחסום השפה. הצוות מדבר שפות רבות.

ישנה מערכת קנסות עצומה בכמה מדינות אסייתיות


משמאל למעלה:״ אסור לעשן/אסור לשתות ולאכול/אסור ללכלך״
משמאל באמצע: ״נא לא להישען/לא לקפוץ/לא לרוץ״
משמאל למטה (שורה שלישית): ״ללא נעלי עקב/אסור להטיס עפיפונים/ללא מטריות״
משמאל למטה: ״החזיקו ברצועת התיק/החזיקו את ילדיכם/שמרו על החפצים האישיים שלכם״


משמאל למעלה: ״הונדליזם אסור, קנס 5000$/אסור לעשן, קנס 500$, אסור ללכלך, קנס 1000$״
משמאל למטה: ״אסור ללעוס מסטיק, קנס 1000$, אסור להוריד את המים, קנס 5004, אסור לירוק, קנס 5000$״
״סינגפור היא עיר נאה״

סינגפור היא ככל הנראה אחת הערים הנקיות ואחד המקומות המאורגנים ביותר, שם התנהגותם של אנשים מבוססת על כבוד ליתר בני האדם. אך ישנה מערכת חוקים נוקשה של חוקים וקנסות. אם לא תעקבו אחרי החוקים, כמו האיסור על לעיסת מסטיק, אתם עשויים לחטוף קנס של 500$, או אפילו 1000$.

זה נורמלי לישון בכל מקום, אפילו בעבודה

כשאתם נוסעים במטרו של טוקיו, צועדים על המדרגה או עובדים במשרד יפני, אל תהיו מופתעים אם תראו אנשים ישנים בכל מקום. אנשים שם הם חולי עבודה ולוקחים את ההזדמנות לנמנמם במשך 30 דקות במהלך הנסיעות שלהם כדי להרגיש טוב יותר.

ישנו אפילו שם מיוחד לשינה במהלך העבודה. קוראים לזה אינמור וזה נחשב סימן למסירות לעבודה.

ישנו רצון עצום להיות הטוב ביותר בכל דבר באסיה

הרצון להיות הטוב ביותר בא לידי ביטוי בכל דבר שהם עושים. במיוחד בארכיטקטורה ובכסף. לדוגמה, בניין ליאביאן הוא גורד שחקים בגובה 121 מטרים. אך הייחודיות של הבניין הוא מפל מלאכותי ועצום שבו בגובה 108 מטרים. תחזוקת המפל תופסת 4 קומות שלמות בגורד השחקים!

תפעול המפל הוא די יקר וחשבות החשמל לבדו הוא 116$ לשעה. מסיבה זו, המפל עובד רק בחגים.

ישנו נושא הקשור בחדר השירותים והוא פופולרי מאוד באסיה

ישנו אפילו את בית אדון השירותים בסוואון אשר בסיאול. אדון השירותים הוא מוזיאון פעיל. ישנו סיפור לפיו לראש העיר הקודם של סוואון הייתה מטרה לנקות ולייפות את כל השירותים בעיר.

לאחר שהוא מת ביתו נתרם לעירייה והפך למוזיאון.

באסיה, אתם יכולים לחוות כמה מהחוויות המוזרות ויוצאות הדופן ביותר

כדי לספק את הדחף שלכם לאקסטרים, אתם פשוט צריכים להגיע לאסיה, כי יש מבחר ענק של פעילויות בלתי שגרתיות. כמו רכיבה על אופניים באוויר בפיליפינים. האופניים שלכם נמצאים על כבל בגובה של כ-19 מ׳ ואתם רוכבים מרחק של 200 מטרים בשמיים.

או שאתם יכולים לבקר בהר הואשאן כדי לזכות בחוויית טיפוס בלתי נשכחת ע״י טיפוס בשביל המוות. שם תוכלו לגעת בעננים ולראות נופים עוצרי נשימה.

חברות אסייתיות ייצרו מערכת תחבורה עירונית עתידנית והקדימו את זמנם לחלוטין

טויוטה i-Road ״משלבת בין הפוטנציאל הטמון ברכבים ובאופנועים״. זהו עתידה של התחבורה העירונית שיכולה להפוך את החיים קלים ומהירים יותר. בעזרת התחבורה הזו מן הדור החדש תוכלו לנסוע במהירות 50 ק״מ מבלי לטעון את הרכב שלכם.

אחד הגשרים הארוכים ביותר בעולם נמצא באסיה
Danyang-Kunshan Grand Bridge

והגשר הארוך ביותר הוא הדאניאנג-קונשאן גראנד בסין. הוא עצום! הדאניאנג-קונשאן גראנד מחבר בין שנחאי לנאנג׳ינג ואורכו הוא 164.8 ק״מ. וואו! הפלא הארכיטקטוני הזה ארך 4 שנים לבנייה.

הדוב שפתני הוא דוב הניזון מנמלים וקיים רק באסיה
הדוב השפתנו הזה, אשר מחבק את שומר היערות, הוא צמחוני ואוכל רק פירות, דבש, פקעות וחרקים. סוג זה של דוב קיים רק באסיה. ואנחנו אסירי תודה שעדיין אפשר למצוא אותם שם!

דוב שפתני הוא כזה מקסים!

בונוס: המצאות מושלמות להן אתם זקוקים באסיה

המצאת העל הזו מיועדת לאיזורים הססמיים באסיה, ובאופן יאות קרויה בשם ״מיטת רעידות אדמה״. המיטה הזו מגינה עליכם בעודכם ישנים. אם רעידת אדמה מאותרת, היא ״בולעת אתכם״ ושומרת עליכם בטוחים. ישנו גם סטוק של אספקה בפנים. הוא יוצר ע״י דהאיר אינסאאט ונרשם כפטנט בסין ע״י וואנג וונשי.

שרפאי היא מיטה הודית מסורתית ואגדית אשר מפורסמת בשל האיכויות הטבעיות שבה. זוהי הבחירה המושלמת כשמגז האוויר אינו חם מדי. שרפאי הוא מצרך חובה כיוון שהרשת עשויה מכותנה, מסיבים טבעיים אחרים ומעלים של עץ דקל.

אילו מנהגים אוד ברים אסייתים אחרים הפיחו בכם השראה? בבקשה, שתפו אותנו בדעתכם! ואל תשכחו לשתף את המאמר הזה עם כל החברים שלכם!