15 דברים עליהם זוגות שוכחים לשוחח טרם הנישואין

חוסר התאמה ותקשורת הם 2 הסיבות הנפוצות ביותר בגינן אנשים מתגרשים. אנשים שרוצים להיכנס לנישואין לכל החיים צריכים בהחלט להצהיר על הציפיות וההיסטוריה שלהם לפני שאומרים ״אני מסכימ/ה״. כך, הם יוכלו לפחות להיות מוכנים להתמודדות עם המכשולים כבני זוג.

צוות האתר שלנו מפרק את אותם דברים שאנשים צריכים לשוחח עליהם לפני שהם עומדים להתחתן.


״כיצד אנחנו עומדים לשלב את הכספים שלנו?״

חשוב מאוד לתכנן כיצד להתמודד עם הכסף ששניכם עומדים להרוויח בהמשך. כל אדם צריך להיות בעל מאגר נפרד בנוסף לחשבון משותף שאליו תורמים שני בני הזוג בכל חודש. הסכום תלוי בגובה המשכורות שלכם, ועליו ניתן לשוחח ולהסכים. בנוסף, מתי יש להשתמש בכספים המשותפים היא שאלה חשובה מאוד.


״מהו החוב המדויק שלך?״

דיבור על החובות האחד של השנייה יכו לעזור לשניכם לתכנן כיצד להתמודד איתם. איש לא נהנה שמפילים עליו פצצה של חוב לפני הנישואין. כל אחד היה מרגיש קצת נבגד אם היו מגלים על חוב נכבד של הפרטנר לאחר הנישואין. בנוסף, זה בהחלט יכול להשפיע על האמון במערכת היחסים.

״כיצד נחסוך לפנסיה שלנו?״
יום אחד, כולם נאלצים לצאת לפנסיה. ולהיות נשוי פירוש לכלול את הצד השני בתוכניות הפרישה. יהיה עליכם לתכנן עבור שנכם ולכלול הוצאות רפואיות אפשריות במידה ואחד מכם יחלה.

״האם את/ה מתכננ/ת להביא ילדים?״

לא כל אחד שרוצה להתחתן, רוצה גם להביא ילדים. ואפילו אם שני בני הזוג רוצים ילדים, יש דברים אחרים לשוחח עליהם, כמו סגנון הורות, מה תעשו אם יצא לכם ילד עם מוגבלות, וכיצד תגיבו אם יתבגרו בצורה שונה מכפי שהייתם מצפים.

״מה נעשה אם לא נוכל להביא ילדים?״


עבור אנשים מסוימים, הבאת ילדים היא חובה. אז אם מסיבה מסוימת זוג לא מצליח להביא ילדים, הם ייאלצו חשוב על מה פתרון. הם עשויים לבחור באימוץ, באם פונדקאית, בהפרייה או בגירושין ונישואין לאדם אחר.

״כיצד נחלק בינינו את מטלות הבית?״

מטלות עשויות להיראות כמו דבר שיש לדון עליו, אבל הוא עשוי גם להיות טריגר שגורם לריב ענקי. זה בגלל שהאדם עשוי להרגיש שהוא עושה את כל המטלות לבדו. כדי להבטיח שלווה בבית, מוטב לשוחח על המטלות ועל מה אחראי כל צד.

״מה ייחשב בעיניך כבגידה?״

אנחנו עשויים לחשוב שישנה הבנה אוניברסלית בנוגע למה נחשב בגידה, אבל המונח הזה עשוי להיות בעל פירושים שונים לאנשים שונים. לדוגמה, אדם אחד עשוי לחשוב שנשיקה היא בגידה, בעוד אדם אחר עשוי לחשוב שמפגש עם האקס הוא בלתי מקובל. ישנם גם אנשים שחושבים שלהתאהב באדם אחר זו בגידה. לכן, זוג צריך לשוחח על כמה נוח להם זה עם זו כדי להימנע מאי הבנה.

״מהם החלומות והתוכניות שלך לעתיד?״

״איפה את/ה רואה את עצמך בעוד 30 שנים?״ זו עשויה להישמע כמו שאלה לראיון עבודה, אבל השאיפות של הצד השני עשויות שלא להתאים עם הרעיון של הפרטנר לגבי מה הם נישואים מאושרים. לדוגמה, אדם אחד מוכן להיות אמן מיוסר לפני שיפרוץ, בעוד הצד השני מעדיף להנות מהכנסה יציבה וחיים יציבים. שאילת שאלה זו עוזרת לאנשים להבין כיצד ייראו החיים המשותפים שלהם.

״מהו דיל ברייקר אצלך?״

לכל אחד מאיתנו יש את הדברים שמרגיזים אותו, ומוטב לומר לצד השני מה הם כדי שהחיים המשותפים יהיו נסבלים. לדוגמה, אדם עשוי להזדקק לסדר מופתי, בעוד הצד השני עשוי להרגיש בנוח באווירה יותר כאוטית. אם משוחחים על הדברים הללו מבעוד מועד, ניתן להשיג פשרה.

״כיצד את/ה מתכננ/ת לדאוג/לטפל בהורים שלך?״

הורים מזדקנים וגם נעשים חולים, ופירוש הדבר הוא שיש לטפל בהם. החלטות כמו האם תחיו במשותף (עם ההורים) או לא, מי עומד לטפל בהם, או כמה כסף אתם רוצים להקצות לטיפול בהם הן חשובות ויש לכלול אותן ברשימת הדברים שזוג צריך לדון עליהם לפני הנישואין.

״איפה את/ה רוצה לחיות?״

למרות שזה נראה ברור, אנשים נוטים שלא לדבר על זה לפני הנישואין. יש הבדל גדול בין אם עליהם להשתקע בכפר או בעיר, וזה משפיע על החיים שהם עומדים לחלוק. זה עשוי לגרום לאי שביעות רצון אם צד אחד רוצה לחיות בדירה והצד השני חולם על בית עם מרפסת בחוץ. וויכוחים עלולים להתגלע אם צד אחד מצפה לחיות בסמוך לחברים ולבני המשפחה בעוד האחר חושב שבית הוא רק מעון זמני.

״כמה זמן אתם רוצים לבלות יחד?״

למרות שנישואים משמעם בדרך כלל חיים משותפים, אין זה אומר שזוגות צריכים לבלות את כל זמנם יחד, 24/7. הם עדיין אינדיבידואלים בעלי צרכים משלהם. לפעמים, הם צריכים להעניק זה לזו מרחב ולבלות זמן בנפרד. יש אנשים שזקוקים ליותר מרחב מאחרים, לכן חשוב לדעת למה לצפות זה מזו לפני הנישואים.

״מה את/ה רוצה שיקרה אחרי המוות?״

זה עשוי להיות אחד הדברים הקשים ביותר לשוחח עליהם, במיוחד עם האנשים בדיוק עומדים לחגוג את תחילת חייהם המשותפים, אבל זה הכרחי להיות על אותו הגל. אנשים נוטים להיות בעלי העדפה, לגבי רצונם להיקבר או להישרף לאחר מותם. לכל אחד יש דעה שונה לגבי מה שרוצה האחר באם ייאלץ להיות מונשם או מטופל טרם מותו.

״מהן הציפיות שלך לגבי החיים החברתיים שלנו?״

ברגע שנישאים, אנשים מצפים להופיע לאירועים חברתיים במשותף. אבל לפעמים, אפילו זוגות נושאים רוצים לבלות עם החברים שלהם וללא בני הזוג. אז אולי שווה לשוחח על הציפיות הללו וליידע זה את זו לפני שעונדים טבעות.

על אילו נושאים אחרים זוגות צריכים לשוחח טרם הנישואין? אם אתם נשואים, על מה אתם דיברתם עם הפרטנרים לפני?